Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elutaztok hogyan oldjátok...

Ha elutaztok hogyan oldjátok meg a cicát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


El szeretnénk utazni külföldre 5 napra. Sajnos rokon nincs a közelben, szuleimhez nem vihetjük a cicát mert nem engedik hogy bent legyen ő pedig benti cica. Eddig egy barátom járt ki etetni de most barátom azt mondta ő nem akarja hogy a cica egyedül legyen és csak etetni járjanak ki hozza, megkértük a barátomat ott maradna e, de nem akart. Láttam macskapanziot, nagyon jó értékeléssel, barátom azt mondta nem bízza idegenre a macskat.


Így úgy érzem kifogytunk a lehetőségekből és barátom azt mondta így inkább nem utazik soha.


Ti hogyan oldjatok meg? Van aki vigyázzon rá? Vittetek már macskapanzióba?


Magunkkal nem tudjuk vinni mert fél emberek között. Én mondjuk kipróbálnám, esetleg egy cicabarát szállodába mennénk, de barátom azt sem szeretné.


2020. febr. 17. 08:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem utaznék így. Ha félős, akkor a macskapanzio sem biztos, hogy jót ötlet.

Mi úgy oldjuk meg, hogy otthon marad a cica és barát /rokon atmegy etetni és itatni napi 1-2x. Nem ideális, de szerintem kibirhato, inkább mint hogy hurcolva legyen, ha nem szereti

2020. febr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azért felos mert soha nem is volt cicák között. A hely amit néztem ott el vannak szeparalva és nem lennének összeengedve.


De én is jobbnak tartom ha otthon van és átmegy valaki etetni, csak barátom nem akarja mert egyedül van. Ilyen téren én nem vagyok ennyire aggodos... nagyon lusta cica, szinte csak alszik szival kétlem hogy bármi gond lenne plusz hagytuk már így itthon, nem volt semmi baj.

2020. febr. 17. 08:50
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

2020-02-17 08:38:

A minden embertársamnak kijáró - részben kötelező - tiszteletadás mellett /és ellenére/: A kis állatot 5 napra magára hagyniegy többszörösen elmebeteg ötlet! :-(


A kedves kérdezőnek pedig - minden szakszerűség és hozzáértés nélkül, pusztán állatszeretetből - a kutya- és cicabarát szállodát ajánlanám!

2020. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia, én is most vagyok ilyen helyzetben, csak nekem 2-3 hétig lenne egyedül a csak benti cicám. Én most vagyok az ismerkedési fázison. Vagyis kerestem olyan embert aki hasonlóképpen mint mi macskafan, tudja mit jelent, hogy csak benti cica, mivel neki is csak benti cicája van. Már megbeszéltünk mindent, ma viszem a cicusomat hozzá egy próba órára, hogy megnézzük hogy reagál idegen helyen, és idegen cicával. Ez muszáj mert nem érintkezett eddig más cicákkal. Ha beválik akkor ő fog rá vigyázni. Cserébe ha ők mennek én vigyázok a cicájukra. Remélem beválik.
2020. febr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként meg az egyik külföldi út, ahova mennénk, oda szálloda se kellene mert van ott nyaralónk. Szoval még az is meg lenne oldva. Csak az utazás az akadály (5 órás autóút)
2020. febr. 17. 09:21
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem jobb a cicának, ha otthon marad, és megy valaki hozzá naponta gondozni. Vannak már kifejezetten erre szakosodott cégek, cicoka.hu, [link] jut eszembe hirtelen. Nyilván bizalmi kérdés kulcsot adni a lakáshoz idegen embernek, úgyhogy mindenképpen nézz utána annak, akit ezzel megbízol, de ha találsz korrekt embert/céget, akkor szerintem ez a legjobb megoldás.
2020. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
Akkor a barátod maradjon otthon a macskával te meg menj el nyaralni. Nevetséges...
2020. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Hovarju ***** válasza:
100%

Én három héten át mentem minden nap etetni a szomszéd benti cicáját. Ilyenkor kapott friss vizet, kitakarítottam az almot. Két naponta maradtam hosszabb ideig virágot locsolni.

A cica nem nagyon kért a társaságomból, simogatni sem engedte magát. Remekül el volt a lakásban.


Szerintem az a legjobb megoldás, ha otthon marad a jól megszokott környezetében.

2020. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A mi cicank meg főleg nem kedveli mások társaságát tehát én azon a véleményen voltam, hogy ha minden nap átmegy valaki etetni itatni almot takarítani, addig ő jól elvan. Játszani csak nagy ritkán szeret még velünk is pl. Inkább csak lustul, alszik. Hosszabb időre nem hagynám így, de itt max egy hétről van szó.
2020. febr. 17. 10:51
 10/17 anonim ***** válasza:

Én mindig megkérem vagy tesómat vagy anyukámat, hogy jöjjenek át etetni, amikor elutazunk. A kutyát visszük magunkkal mindenhova, de a macskák be is kattannának egy X órás autóúttól, néha az állatorvosig alig bírják ki és végigóbégatják az utat.


Ha nem lenne segítségem (se rokon, se szomszéd, se barát) és magammal sem tudnám vinni, akkor nem mennék sehova. Idegennek nem adom oda a házam kulcsát.


Nem értem, nektek lenne segítség, simán kibírja a macska azt az 5 napot, ha van aki eteti meg kicseréli az almot...a barátoddal nem stimmel valami.

2020. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!