Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olyan macskafajtát keresek...

Olyan macskafajtát keresek ami barátságos, okos és hűséges. Ti milyen fajtákat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
tehát nekem a legfontosabb hogy nagyon barátságos és nyugodt legyen de akár játszani is lehessen vele és nagyon szeresse a gazdiját, fontos még nekem hogy tanítható legyen és ha arra megtudnám tanítani hogy ne kóboroljon el vagy a vállamon maradjon akkor az is nagyon tetszene, ez viszont nem annyira fontos már, de nagy plusz pont hogy ha szereti a vizet. akármilyen ami egy picit is illek ide akár 10%-ban nyugodtan írhattok, én idáig magmanak például az orossz kéket találtam.

2020. febr. 17. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

"és ha arra megtudnám tanítani hogy ne kóboroljon el"

Ezt légyszi vesézzük ki előtte. Kint tartanád? Miért gondolod, hogy tanítani kell rá, ahelyett, hogy óvintézkedéseket tennél?

2020. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
bent tartanám, csak a házban ilyen követős cica lenne, kicsit eljárt a gondolatom miközben írtam, szóval hogy a gazdáját szeresse követni.
2020. febr. 17. 09:31
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Így már más. :)

Szerintem a Maine Coon tökéletes lenne neked, nagyon gazdi imádóak. Olvass utána a fajtának.

2020. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Csakis keverék! Ők a legjobban ragaszkodók, főleg, ha mentett, vagy menhelyi cica. Ők már sajnos tudják, mi a rossz, és nagyon hálásak tudnak lenni. Tapasztalat :))
2020. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%

A többi elvárásodra nem reagálnék, mert általában minden állat olyan a gazdájához, ahogy az viszonyul hozzá és ebben a macska különösen elöl jár.

Viszont:

Minden macska utálja a vizet, nagyon tiszta állat, ezért nem kell fürdetni, illetve nem fogsz vele a Balatonban, vagy a fürdőkádban pancsikálni, mert világgá megy.

2020. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

#5 Állítólag a MC imádja a vizet :)


Ha kiskorában nagyon lassan, fokozatosan szoktatod, és csupa jó emléket szerez a szoktatás alatt, akkor vízszerető cica lehet belőle :)


Viszont okkal tartanak a víztől: a szőrük nem "zárja ki", hanem átereszti, és könnyen megfázhatnak. Tartsd melegen.

2020. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

Neked egyiket sem. Neked nem macska kell, hanem szülő.


A macska először is nem "követős". (Ne keverd a face-s haverjaidal.) Legtöbbje nagyon is önálló és utálja az agyonabajgatást.


A macska nem tanítható, csak azt hajlandó megtanulni, amiért nagy pofont kap (az anyától is megkapná), vagy ami az érdeke.


A macska nem hűséges típus, csakis ahhoz a gazdihoz ragaszkodik, aki nagyon-nagyon szereti. Te nem ez a típus vagy. Neked inkább a macska szeretete kell. A macska falkaállat, de ha egyedül van, akkor inkább a helyhez kötődik, sem mint az emberhez. Ahhoz nagyon különleges macskának kell lennie, és nagyon különlegesen jó embernek, hogy ragaszkodjanak egymáshoz.


A vizet nem szereti egyetlen macska sem, kivéve a Van cica - Türkisch Van -, mert az imád úszni. A többi maga mosdik, utálja a vizet, ha meg kell fürdetni valamilyen okból, akkor az a keleti harcművészetek legvadabb ágait idézi.


A válladon nem fog ücsörögni, azok a (bizonyos) maradak.


Voltaképpen mit is akarsz te? macskát? Kutyát? Vizilovat? Arara papagájt?


Az orosz kékmacska nagyon arisztokratikus, nyugodt állat, de nem neked való, ahogy a többi macskafajta sem.


Én halakat ajánlanék neked, vagy tengerimalacot.

2020. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

#5 A Maine Coon szereti a vizet, ezért is írtam ezt a fajtát.

#7 "A macska falkaállat". Te sem értesz a macskákhoz. A macska NEM falkaállat! A macska territoriális állat, nem csapódik falkába. Képes szeretni az embert, az MC különösen gazdacentrikus, egy gazdás macska, aki imádja a vizet. Tessék utána olvasni.

2020. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Ez szerintem macskafüggő. Nekem a kandúrom egész nap a s.ggemben van, ha vécére megyek, akkor megvár az ajtó előtt (előtte feszegeti az ajtót, hogy ki tudja-e nyitni). A fürdőkádnál is mellettem ül és játszik a habbal vagy csak simán belenyúlkál és fröcsköli szét, mert az hatalmas buli. :D


A nőstényem nem ilyen, ő elvan magában, viszont ő az, aki képes felmászni a nyakamba is, ha úgy van kedve. A vizet utálja, ha megnyitom a csapot, akkor már szalad el, nehogy rámenjen 1 csepp.


Mindkettő házi cica.


Szerintem náluk is szokás kérdése sok minden. Ismerek barátságtalan, antiszoc maine coont, de ismerek olyat is, aki igazi szeretetgombóc.

2020. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
neked kutya kell
2020. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!