Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért baj az, ha sötétedés...

Miért baj az, ha sötétedés után a kinti macskáimat bezárom?

Figyelt kérdés

Olvastam itt is, hogy azt írják, ha a macska kinti, akkor legyen este is kint.


Van egy jó kis fűtőtt helyük, ahová betudnak járni este is mikrochipes macskaajtón keresztül, normális, kultúrált hátsó nyárikonyha rész, nem egy padlás vagy garázs.


A macskáim egyébként teljesen megszokták, semmi kifogásuk ellene.


Az okok: Mivel kinti macskák és erre viszonylag sok autós járkál nem éppen a megengedett sebességgel éjszaka, a helyi vagányok, ahogy szokták őket errefelé nevezni, nem merem kint hagyni éjszaka a macskát.

És mióta kb 30 éve itt élek ebben a házban, láttam jó pár macskát elcsapva az út közepén esténként.

Nappal még egyet sem.


Sőt nappal az enyémek is inkább a kertben játszanak vagy az udvaron. Max a kapuig mennek.

De majdnem kétszer kaptam infarktust, mikor meglátott engem a macskám a másik oldalról, szaladt át a sötében hozzám, ha a kocsi kicsit gyorsabban megy, a macska ott marad. Ezt kétszer játszotta el. Azóta zárom esténként őket.



2020. febr. 17. 16:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Meg még az lenne a kérdésem, hogy a macskák mikor kezdenek felnőttesen viselkedni?

Mikor növik ki ezt az ugrabugrálós korszakukat? Mikor minden érdekli őket, folyton játszanának? stb...

Mert nem az a bajom,szivesen játszom velük, csak pl látom hogy a szomszéd macskák milyen nyugodt természetűek, az enyémeket meg le sem lehet "lőni", mindig pörögnek. 1 évesek lesznek márciusban.

2020. febr. 17. 16:12
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem akarod, hogy a fent említett dolgok megtörténjenek a cicusokkal (sajnos nem csak a gázolás jelent rájuk veszélyt, hanem kutyák, állatgyűlölő senkiháziak is, meg egyebek), akkor nagyon is jól teszed. Más véleménye meg ne érdekeljen, mert az olyanok macskáival szokott az történni, hogy soha többé nem mennek haza, mert történik velük valami, aztán persze megy a sírás-picsogás.
2020. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére errefelé nincsenek macskagyűlölök, a legtöbb embernek macskája van.

Ezért is vállaltam be a cicákat.

Volt egy idő, mikor a szomszéd öreg nénikének az volt a hobbija, hogy kirakta a patkány mérget vagy nem tudom mit a padlására és sorban hullottak el a macskák.

Ő így védekezett az ellen, hogy a padláson tárolt terményt, amit a csirkéknek vett, ne egyék meg a patkányok, ne járjanak fel oda....

De ez már jó 10 éve legalább, azóta ez a generáció kihalt, normális emberek költöztek ide.


De sajnos ismerek akár a közvetlen környezetemben is olyan embereket, akik utálják a macskákat.

Egyik konkrétan ki is jelentette, hogy ő élvezi elütni őket.... :(

2020. febr. 17. 16:27
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Miért számolsz be másoknak arról, hogy mit csinálsz otthon? A te dolgod, ha te így látod jónak, akkor így csinálod és nem kell mások véleményére adni. Tényleg az alapján akarod csinálni a dolgaidat, amit mások a Gyakorin írnak? 🤔
2020. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem akarom úgy csinálni, véleményt kérek, hogy mit gondolnak az emberek konkrétan az én esetemről.

Eddig sem kértem véleményt senkitől, konkrétan akkor csodálkozott rá 2 ismerősöm is, hogy hol vannak a macskáim? mikor este eljöttek hozzám ... akkor világosítottam fel őket hogy bezárom éjjelre hogy ne üssék el.

2020. febr. 17. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Írod, hogy a macskáknak jó így, nem zavarja őket. Ez a lényeg. Biztonságban vannak, és jól is érzik magukat.
2020. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Miért? Baj?
2020. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Oké, véleményt kérsz. Nekem mindkettő benti, mert nem akarom, hogy elüssék őket vagy elkapja valami kutya valamelyiket vagy mérgezett egeret egyenek. Kétemeletes a ház, van helyük szaladgálni, vannak bútoraik, játékaik stb. Eszük ágában sincs kimenni szerencsére.


Amikor az egyik ismerősöm lehülyézett, hogy minek költök macskabútorra és kioktatott, hogy a jószágnak kint a helye, akkor közöltem, hogy ha nem tetszik, akkor nem kell átjönni, mert a "jószágaim" itthon vannak (vele ellentétben), szóval ha ez nekünk és az állataimnak így megfelel, akkor pont nem érdekel, hogy egy huszadrangú senki mit gondol az életmódomról.


Ezért tanácsoltam, hogy ha neked és a macskáidnak ez bevált, akkor ne foglalkozz mások véleményével.

2020. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha különösebben nem tiltakoznak ellene a cicák, akkor nyugodtan. Így legalább biztos lehetsz benne, hogy reggel várni fognak. :) Meg amúgy is vannak macskák akik meg 0-24-ben zárt helyen vannak (házban).

Az is igaz, hogy a macska alapvetően éjszakai állat, de szerintem sok házi macska nem teljesen követi ezt a menetrendet. Nappal ugye fent kell lenniük, mert a gazda akkor etet, akkor játszik velük, nézelődnek mit csinál a gazda, stb. Éjszaka a gazda "eltűnik", szerintem ilyenkor alszanak ők is egy ideig, de az éjszaka egy részét kalandozással töltik. Ugyanez nappal, akkor is alszanak valamennyit. Tehát az emberrel élés miatt nem működne az, hogy nappal alvás éjszaka meg végig aktivitás...

Tehát ha más nem akkor majd alszanak, amíg be vannak zárva. Csak nappal legyen nekik elég érdekesség, amivel lekötik magukat, akkor éjszaka nagyobb eséllyel alszanak. Na meg nemtom a tieid milyenek, de lehet, hogy egymással is eljátszadoznak éjszaka.

Nekünk három van, kettő szokott birkózni játékból, a harmadik inkább csak nézi. Az egyébként is nagyon félénk, kiskora óta nem lehet megfogni, ő már így került ide. Érdekes amúgy mert üdvözöl, nyávog, stb. de pár méternél közelebb sosem enged. A két másik közül az egyikkel ő nem mer játszani, a másik meg tőle fél :D így egyikkel sem tud játszani, mert ha nagy ritkán van ilyen, verekedésbe fajulna át, ha nem tud elszaladni a másik. Amúgy alapvetően nincsenek rosszban, de ha be lennének zárva, kétséges, hogy nem lenne-e verekedés éjszaka.

2020. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos tippeket!


Egyébként igen, éjszaka alszanak, megszokták ezt.

Reggel miután felkelek kb 10 percen belül már kint vagyok, megetetem őket és kiengedem.


Játékok nem igazán kötik le őket, egyedül a színes tollsöprűt szeretik, a zoopluson rendeltem nekik. Azt eldugom vagy csak szimplán húzom előttük, azzal szeretnek játszani. Meg lehet viccesen fog hangozni, de jobban leköti őket, ha egy cipőfűzőt húzok előttük a fűben...

Az egyik érdeklődöbb, ő bent szokott sokat lenni mikor itthon vagyunk, szereti nézni a különbőző macskáknak készített videókat és le akarja vadászni a monitort :D

Mindig ölbe mászik, a fejembe tolja a hátsóját szó szerint, és bújik rajtam mindenhol.

A másikat őt nem érdekli ilyesmi. Ő igazi kinti macska jellem, van mikor órakra azt sem tudom hol van, de mindig házon belűl tünik el, hátul a kert körül van valami rejtekhelye.

Ő csak olyan hogy bedobja magát a kanapéra, hogy simogassam, mutogatja a hasát, de ha az ölembe veszem elszalad.

Egymással nem igazán játszanak. Mióta ivartalanítva lettek, valamiért nem szeretik egymást. Nőstények egyébként.


Az egyik mindig próbálna közeledni a másikhoz, de vagy "megpofozza" a mancsával, vagy elkezdi kergetni.

Nagyon ritkán fordul elő, hogy egymás mellett alszanak.

Van több fekhely kialakítva az említett nyárikonyha részen, van doboz párnával, bújos alagút, kutyaágy.

Mindig a helység két különbőző pontján fekszik a két cica a legtöbb esetben.

Ha az egyik bejön a házba, akkor a másik, azonnal kimegy.

Érdekesek :)

2020. febr. 17. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!