Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam el a telkükn...

Hogyan szoktassam el a telküknről is az idegen szomszéd macskát?

Figyelt kérdés

Egy ivartalan, kb 2 éves kandúrról van szó.

Nekem van 2 cicám, ivartalan nőstények, de szinte a saját udvarunkban "rettegésben" kell élniük.


Amint bejövök a házba, elzavartam a szomszéd macskát, jön be a másik oldalról.


Az egyik macskámra előszeretettel fúj, kergeti, nem hagyja őket nyugodtan.

Az én macskáim kb 1 évvel később kerültek hozzám, mint az említett kandúr, így nyilván megszokta, hogy az ő területe a házunk, mivel itt nincs se kutya, semmi és csendes a hely.

Hiába, hogy ivartalan, ugyanúgy jelölget, odavizel a bejárati ajtónkra, a macskák a hátsó melléképületben alszanak, nyitva van az ajtó, hogy be tudjanak bemmi, de amint ez a szomszéd cica meghallja, hogy nyitom az ajtót ott, eltelik 3 perc amig beérek és kimegyek megnézni, már helye is kényelembe magát a macskáim fekhelyén, esetleg ha talál ott valami morzsát, táp maradékot, bármit, eszi meg. Olyan büdös van ott is bent, holott 2 naponta kitakarítok, mosni kell folyton az ágyukat, mert jelölgeti, meg érezni rajta a büdös szagot.



Próbáltam már mindent.... Vizipisztollyal lelocsoltam, elzavarom jó hangosan, dobálok mellé a földre jó hangosan csapódó tárgyakat, köveket. Nyilván bántani nem fogom és nem is akarom.


Valami olyan módszert keresek, amivel el tudom érni azt hogy féljen idejönni, és ne járjon hozzánk.


Ötletek?



2020. febr. 18. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Kutya, vagy macskabiztos kerítés (ne tudjon bejönni).
2020. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha ivartalanítva van,nem tud már jelölni tudtommal,pont azért is ivartalanítják.Vagy elkergeted továbbra is,vagy fogadd be a bandába,hátha akkor nem fogja bántani a tieidet sem...Nekem egy sajátom van,+3 szomszédmacska,el vannak,játszanak,kergetőznek.
2020. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Hú én is így vagyok vele.Bár nincs saját macskám de a teleszart udvart már nehezen tolerálom.
2020. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kerítést tudod megcsinálni, de mind a 4 oldalról fizikai képtelenség és egy vagyonba is kerülhet. Nálunk is átjárkál a szomszéd macska, de már csak átutazóban van, mert a kutya azonnal kiszúrja. Bántani nem bántaná, mert ő is macskákkal nőtt fel, de ezt a macska nem tudja, szóval mindig el van kergetve.
2020. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is sokáig küzdöttem ezzel, csak több macskával.

Annyit tudok tanácsolni, hogy a sajátjaid legyenek bent és kint számold fel a macskabarát helyeket (fekhely, kaja ne legyen).

A te macskáid is valószínűleg szomszédolnak, úgyhogy szerintem a felhaborodas sem igazán jogos.

2020. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Macskabiztos kerítés. A te cicáid is nagyobb biztonságban lesznek.
2020. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az én macskáim érdekes módon sehová se mennek.

Mindig a kertben vannak, vagy bejönnek, vagy a helyükön alszanak.

Valószínűleg azért, mert megkapnak mindent. Normális kajákat kapnak, rendszeresen játszom, foglalkozom velük.

Sajnos a környéken ez itt nem igazán jellemző.


Most is itt dalol már két napja egy ivaros nőstény, várván a kandúrt. Aztán egyszer pont beszélgetett vele egyik családtagom, szóba jött a macska téma. Erre ő kérdezi, mennyibe kerül az ivartalanítás? Elmondta neki, hogy kb mennyi, erre csak lesett, hogy "ilyen drága?". És ezért hagyja inkább, hogy szüljön a macskája állandóan.

De érdekes mód a kiscicák mindig "eltünnek". Vajon mit csinálhatnak velük, abba inkább bele sem gondolok.


Egyik haverom szintén ugyanez. Évek óta vannak macskáik, soha sem ivartalanították egyiket sem. Ráadásul most jó pár éve egy ivaros kandúr és egy ivaros nőstény élt egymás mellett. De meg is érdemelte a sorsát, siratja a macskáját, macska AIDS-ben halt meg a kandúrja. Elmondtam neki hogy ne 5 ezer forinton spóroljon, de aki maradi és hülye azzal nem lehet szót érteni.

Volt egy jó nagy szép szürke ivaros kandúr is az utcában, a hétvégén az út szélén volt elcsapva, napokig nem volt képes a saját gazdája eltakarítani a házuk elől...


Volt egy csávó a munkahelyemen, aki befogadott egy külterületi telephelyen lévő ott született macskát.

Megpróbálta megszelidíteni, barátkozni vele, az lett a sorsa, hogy megharapta vagy ötször.

Aztán elmondtuk neki én is meg egy másik macskás is, hogy ivartalaníttassa ki, akkor szelíd lesz, meg nem csavarog plusz tovább él és hogy oltassa be.

A csávó erre: "Én ilyenekre nem áldozok, a macska úgy is fogyóeszköz, van belőlük annyi".



A két szomszédom értelmes, mindkettőnek ivartalanított cicája van. A másik kb egy 6-7 éves ivartalanított nőstény, az barátságos, nem bántja a macskáimat, normálisan eljátszanak, azzal semmi bajom, ha a macskák szociális életet élnek és normális eljátszanak. De azt ha ez enyémet bántja egy idegen és kb el akarja űzni az udvarunkról, azt nehezen tolerálom.

2020. febr. 18. 10:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a macskák territoriális állatok. Nagyon ritka, hogy jól megvannak egymással, ha nincs köztük semmilyen rokoni kapcsolat(szülője-kölyke, testvérek, nagyszülők). Vannak olyan, hogy az egyik cica megadóbb típus, nem domináns, akkor szerencsés esetben egy idegen cica nem érzi veszélynek, így összeszoknak hamar. De más esetben a domináns macs, még ha ő is a "betolakodó", elveszi a területet, elzavarja a többieket, ledominálja a társait vagy ha kénytelen együtt élni vele(pl lakásba meglévő cic mellé hoznak másikat), akkor terrorban tartja a másika(ka)t. Ezeket sokszor a saját gazda sem veszi észre, legfeljebb betudja egy hisztinek, sértődésnek, de nem látja a valóságot, hogy a cicája retteg a másiktól.

Ezért nem célszerű úgy tartani őket, mint Cesar Millan a kutyáit, ők falkában élnek, míg a macsok territoriális, magányos vadászok.

2020. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt sokáig a problémám. Több idegen macska is bejárt hozzánk, ha kint volt táp, azt befalták, a teraszunkon aludtak éjjel és amikor nem voltunk otthon. A saját macskáim féltek, menekültek tőlük. Aztán az idő megoldotta. Eltelt pár év, a cicáim idősebbek lettek, és minden idegen macskát elzavarnak a kertünkből. Ha bent vannak a házban és látják, hogy kint van egy betolakodó, hangosan morognak.

Sajnos nem sok dolgot tudsz tenni, max. ha szerzel egy kutyust a cicák mellé, vagy lezárod a kertet. Vagy beengeded a cicáidat a házba és bent eteted őket (én ezt tettem).

2020. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma is már tízszer kergettem el.... az agyamra megy de komolyan.

De ez az egy ilyen pofátlan macska van. Másik is van, hogy idejön, de azok normálisan játszanak az én macskáimmal, vagy csak járkálnak nyugodtan, az nem érdekel...


És egyre pofátlanabb. Már nem csak kint meg a kinti részeken, nyitva hagytam múltkor a bejárati ajtónkat és oda is bejött és elkezdte volna enni a macskám kajáját, de időbe észrevettem.


Az a baj a szomszédom egy kétszínű, idióta nő. Neki állna feljebb, ha elmagyaráznám neki, hogy a macskát etetni kellene, meg törődni vele, télire meleg helyet csinálni neki, mert az sincs senki, azért megy a macskáim helyére a hideg miatt.

Miért jön ide a macska? Azért mert kaját keres, meg meleget.

Ez az asszony olyan, hogy két hétig van amikor itthon sincs, aztán a rokonai vagy megetetik a macskát vagy nem.


Másik szomszédom meg szinte magához vette az egyik ilyen utcabeli, szintén nemtörödőm a macskámmal típusú gazdik cicáját, mert sajnálja. De persze orvoshoz nem viszi, semm ilyesmi, aztán beengedi a házba, a kitudja milyen férges, élősködőkkel teli macskát, a saját cicája mellé.


Oké, én is sajnálom a nehéz sorsú állatokat, de nekem nincs pénzem arra, hogy 3-4 macskát tartsak fent.

Az én cicám felelőségteljes ellátása is sok pénzbe kerül.

Főleg, hogy az egyik elég beteges sajnos, elkap mindent. Kőtőhártya gyulladás, megeszik mindent, doboz daraboktól kezdve mindent, aztán múltkor csoda, hogy időben vittem el, mert nem tudott WC-zni, szerencse, hogy nem lett komolyabb bélproblémája.

Főleg nem azon az áron, hogy az én macskáimat terrorizálja, úgy nem fogadok be egy kóbor állatot sem ide.

2020. febr. 19. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!