Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beadassam a cicának az oltást?

Beadassam a cicának az oltást?

Figyelt kérdés

1 hónapja van nálam egy kismacska. Április végén megyünk a párommal wellness hétvégére (ezt kaptuk karácsonyra a családtól). Akkor a cicó 6 hónapos lesz már. Egyedül nem szeretném itthon hagyni egy egész hétvégére, így azt találtuk ki, hogy addig édesanyáméknál “nyaral”. Ők másik városban laknak, és van két cicájuk. Mindkettő teljesen benti macska, az enyém is. Ők tesztelt cicák, minden létező oltásuk megvan és ivartalanítva is vannak. Az én cicám még nincs beoltva macska leukózis ellen. Érdemes beoltatni mielőtt elviszem?

Illetve mennyire fogja szerintetek megviselni? Nagyon emberközpontú, bújós, mindent együtt csinálunk.

Nyáron nyaralás miatt szintén ez lenne a helyzet, hogy vagy anyuékhoz menne arra az időre, vagy állatszállóba. Ahogy néztem, elég borsos ára van, de hát ha csak az a megoldás akkor ez van.


2020. febr. 20. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%

Alap.


Egy hozzáértő.

2020. febr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az állatorvos azt mondta mikor voltunk nála, hogy akkor adassam be, ha van arra esély, hogy ismeretlen macskával találkozik (pl. az utcán). Ha tesztelt negativ macskával lesz, akkor nem tudom mi a teendő, ezért kerdeztem ;)

2020. febr. 20. 09:07
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
A te macskád le van tesztelve?
2020. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen és a veszettség ellenit is, ha kinti macskákról van szó. Az enyém benti volt, mégis kötelező volt számára a kombó-oltás, mert a környéken sok a róka.


Az én macskám 16 évet ét. Amikor nyaralni mentünk, mindig olyan emberre bíztuk, akit szerett, elfogadott, aki törődött vele, mégis megviselte a hiányunk. Ez ezzel jár. Az állat kötődik az emberhez, a kisállat különösen, és te is kötődsz hozzá. Ha visszaérsz a nyaralásból, akkor kicsit többet kell pátyolgatni (valószínűleg), de hamar megnyugszik.


Arra még lehet számítani, hogy a te cicád és a két, számára idegen macska nem bírják egymást. (Nálunk volt ilyen, akkor lépett meg a macska és lenn csövezett a parkban, amíg meg nem találtuk.) Akkor más lehetőséget kell keresni.

2020. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha mind a három macska tesztelt fiv/felvre, akkor a leukózis nem lényeg, a sima kombi az, ami a benti macskáknak is fontos.

Ha a szüleid cicái régen lettek tesztelve, vagy bàrmiért kételyeid vannak, akkor inkább adasd be.


Amúgy a mi dokink is ugyanazt mondja, mint a tied, hogy akkor kell, ha ismeretlen állatokkal találkozhat. Nekünk hozzátette azt is, hogy új cicával csak akkor eresszük össze, ha mindkettő tesztelt. :)

2020. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Ez miért merül fel egyáltalán? Van bármi érv, ami az oltás ellen szólna? Szerintem természetes, hogy egy felelős gazda beoltatja az állatát.
2020. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
6, macskánál más oltások kellenek benti és kinti macskáknak. Más kell egyedül és többedmagával tartottnak. Ennyi az oka logikusan, nem több.
2020. febr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
43%
Igen, és nem fogja megviselni semennyire. Gyakorlatilag másnapra el is felejti.
2020. febr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Nekem kintiek, beadattam nekik a kombinált oltást, a veszettség és a leukózis ellenit is. Sajnos először nem jó dokit fogtunk ki és azt mondta, hogy elég a kombinált, pedig tudta h kintiek a cicák. Azóta más miatt orvost váltottunk, és pont lejárt az egy éves időtartama az oltásnak, így megkaptak mindent. Jobb az, ha be van oltva. Nyilván nem olcsó, de olcsóbb mint ha ezen betegségek valamelyikét kapja el, amik ellen az oltások megvédték volna. Az én véleményem ez.
2020. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Én a nagyobb gondot abban látom, hogy a cicát kizökkented a megszokott életéből, otthonából, ráadásul 2 számára idegen macsekkel kerül egy légtérbe, akik nem biztos, hogy szeretettel fogadják.

Mi egy-egy ilyen elmenetelt úgy oldottunk meg a cicákkal, hogy egy megbízható szomszéd/barát/rokon (kinek mi) kapott kulcsot, naponta adott neki enni és kitisztította az almot. Cserébe mi pátyolgattuk a kutyáját, amikor ő ment el, de ha nem lett volna kutyája, kapott volna valami ajándékot.

2020. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!