Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám elszoktatni a...

Hogyan tudnám elszoktatni a szomszéd macskáit?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves vese beteg cicám. Kinti-benti macska. A szomszéd nem rég szerzett a gyerekeinek 2 db kiscicát. A drága szomszédom pedig így áll hozzá a macska tartáshoz: a kis cicák 3 hónaposak kb és nem eteti, orvoshoz se vitte őket és be sem engedi a macskákat (még a telekre is ritkán!) És van kutyánk is ezért a kismacskák mindig bele esznek a vacsorájába ami miatt ideszoktak. A macskámat amikor kint van mindig megkergetik (ő lány ivartalanított a kicsik pedig fiúk és nincsenek ivartalanítva). Ezért a macskám amikor bent van terület jelölés miatt mindent össze pisil. Mit tudnék csinálni? Nem tudom már hogy mi lenne a jó az én macskámnak és a szomszéd macskáinak is.
2020. febr. 20. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Ne etesd a szomszéd macskáját akkor elmegy
2020. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Tartsál kutyát is .
2020. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj semmit nem tudsz tenni.

Mi is ugyanebben a cipőben vagyunk. A szomszéd idős hölgy macskája folyton a mi udvarunkon, kertünkben rohangál.

Pedig az ő macskája sem ivaros, a mieink sem, még is mindig itt van és kergeti az én cicáimat.

Sőt már a házba is bemerészkedett, mikor véletlen nyitva hagytam a bejárati ajtót.

A macska amint kifigyeli, hogy elmegyünk otthonról, már megy is, megeszi a maradékot és a kinti fekhelyükre pofátlankodik.


Egyszerű a magyarázat, azért mennek oda mert éhesek. Így megjegyzik hol van a kaja és a saját területükként jelölik meg a helyet a szagukkal. A szomszédunknak full kinti a cica, még sincs számára egy meleg hely fenntartva, ezért télen azért megy oda mert fázik.

Nekem is nagyon elegem van belőle és nem tudom mit tegyek már. Hiába zavarom el, hiába locsolom le vízzel, hiába kergetem, amint bemegyek a házba, már a másik oldalról jön is vissza.

2020. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Szlávia 631-est ajánlom.
2020. febr. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!