Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska viselkedése?

Macska viselkedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 cicánk van illetve már csak 2 abból is 1 lehet elfog pusztulni. Mindhárom kinti és benti cicák egyszerre.

1 hete elpusztult a fél éves cicám, most valami durva vírus terjed a faluban. Hullanak a macskák az állatorvos keveset tud megmenteni. Elsősorban az 1 év alatti és az idős beteg gyenge cicák hullanak.

Van egy 4-5 év körüli kandúrunk és egy 13 éves öreg nöstény - ő beteg nem sok esélye van felépülni de reménykedünk, mindkettő el van kötve. A beteg idős el van különítve teljesen.

Amióta meghalt a kicsi azóta a bak cicánk furán viselkedik. Nem akar a lakásban maradni, esze ágában sincs bemenni a spájzba enni. Ha bejön ideges feszült, tágak a pupillái,a gyerekeim- akiket amúgy imád - szintén idegesitik. Köröz a lakásban, nem találja a helyét.



2020. febr. 25. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében mi a kérdés?


Sajnálom az elpusztult cicát.

Teljesen természetes, sőt dícséretes, hogy nem engeded a beteg állathoz a másikat.

Az, hogy nem találja a helyét a macska, az is lehet természetes, az állatok is érző lények bárki, bármit mond.. Lehet hiányzik neki a kis cica.. Az is lehet, hogy más az oka, netán betegség vagy egyebek, de simán lehet az is (lehet kicsit hülyén fog hangzani), hogy megviselte a macskát a kicsi elvesztése.

2020. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igazából én is így gondolom, hogy megviselhette. De picit megijeszt a viselkedése.

Az elmúlt 1 hétben többször oda kapott a gyerekeimnek.

Csak engem fogad el most. A lakásban abban az 5 percben is úgy járkál mint egy idegbeteg aki nem találja amit keres. 🤷‍♀️

2020. febr. 26. 04:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a kérdés.


Milyen durva vírus terjed a faluban, ami ellen nincs védőoltás? Oltott macskák is elkapják vagy csak az oltatlanok? Tudni a vírus nevét vagy az állatorvos a tünetek alapján nem derítette ki?


A macskàt inkább valami negatív élmény érhette kint, egyik napról a másikra nem változik meg így a viselkedése, valami nyilvánvalóan zavarja, méghozzá nagyon.

Lehet megviselte, hogy nincs meg a társa, de attól nem lesz ilyen ideges.

2020. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén nem tudok konkrétumokat.

Karácsonykor kezdődött ez az egész. Itt nálunk sok a kóbor macska, köszönhetően a felelőtlen állattartásnak.

Elkezdtek hullani a cicák. Mindenki azt hitte valaki mérgezi a macskákat. Én is azt hittem mert közvetlen új év után a szomszéd gyepén az utcán oda volt dobva egy kb 1-1.5 kg valami belsőség.

Egyre többen panaszkodtak, hogy tűnnek rl a cicák. A nem közvetle szomszédomnál 7ből 6 elpusztult.

A fél évesem 1 hete pusztult el( ő egy bedobott mentett cica volt, nagyon betegen dobták be alig 8 hetesen, megfázva férgesen hasmenésesen lesoványodva mindket szeme beragadva, kikupáltam nálunk maradt) Ő elkezdett epét hányni múlthét vasárnap délután. Kedden elpusztult. Dokival konzultáltam itthon próbáltuk kezelni antibiotikummal.

Ma az öreg macskánk pusztult el. Ő is 3 nap alatt ment el. 2 nap alatt leadta a testtömege durván majdnem a 3/4. Taknya nyála egyben volt és rettentő büdős lett. Próbáltuk kezelni, hiába.

3 napja beszélgettem a boltban többekkel. Mondta az egyik nagy cicás csaj, hog neki 4x kijött az egyik állatorvos és még így se lehetett megmenteni a macskáját. Ő neki mondta az orvos, hogy ez vírus és nagyon megtizedeli a macskákat. Szóval erről ennyit tudok jelenleg.


A kérdésem ahogy a címben is. Mitől változhatott meg a megmaradt cicánk viselkedése. Mivel tudnánk vissza rázódni a régi kerékvágásba?

Jelenleg nem hajlandó a spájzba bemenni ahol a táljuk és az almuk van, és a 2 elpusztult cicánk helye volt ( de nem itt pusztultak el) Ha sikerül is becsalnom azzal a lendülettel hanyatt homlok kirohan, ma is csak úgy tudtam megetetni,hogy kihoztam a tálját, most az almot is (bár ő ritkán használja mert inkább kimegy. Csak engem visel el most, ha teheti mindenhova követ vagy idegesen kimegy inkább. Ez pontosan azóta van mióta a kicsi 1 hete elpusztult.

2020. febr. 26. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a doki sem tud semmit. Esetleg fel lehetett volna boncoltatni az elhullott macskákat, hátha kiderült volna valami, járványnál ezt szokták. Nálunk anno "csak" kennelköhögés vírus volt, de a kerület kiadott egy közleményt a védőoltásról stb, ezért nem is èrtem, hogy ott az orvos csak vállvonogatva kezelgeti a macskákat és mégis hullanak, mint a legyek.


Én egyébként nem engedném ki az egészséges macskáimat, amíg nem oldódik meg a helyzet.


Egyébként ahogy írtam is, valami negatív élmény érhette. Szomorú lehet, mert meghalt a társa, de ilyen szintű idegesség és "agresszió" a gyerekek felé nem jellemző és nem normális.


A tág pupilla és a szaladgálás egyértelműen az idegesség jele, ráadásul nem normális az sem, hogy csak téged visel el, ha eddig elvolt mindenkivel.


Nem ijesztette bent meg valami? Nálam a kutya 1 hétig nem ment a szerszámos ház közelébe és mindig vadul ugatta, aztán rájöttem, hogy esténként egy borz terrorizálja.

2020. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!