Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicánk elkezdett a kádba...

A cicánk elkezdett a kádba kakilni, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hete volt neki a miskárolás, nőstény 1 éves cicáról van szó. A héten kezdte el csinálni, hogy a kádba kakil valami miatt. Az alom összetétele nem változott, csupán annyi történt az első alkalommal, hogy nagyon fújt a lépcsőházban a szél a huzat miatt és emiatt lehet nem mert az alomba bemenni, ez a feltevésem. Azóta minden nap a kádba ürít, ugyan oda. Kezd zavaró lenni, hogy minden nap ki kell pucolni a kádat. A vizeletét érdekes mód az alomba végzi. Ötletek ?

2020. febr. 26. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
nincs becsukva a fürdőajtó
2020. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy rossz élmény érte egy kakiláskor az alomban, lehet, hogy a szél, amit írsz.

Próbáld máshova helyezni az almot, és zárd be a fürdőszobaajtót.

2020. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

az enyém is a kádba kezdett járni, a pisit a lefolyó részbe végezte a nagydolgot a másik végébe


én örütem neki mert így nem kellett almot fel-le cipelni stb összességében még jobb volt :)


a pontos okot nehéz megmondani, a macskák már csak ilyenek

2020. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A macska az alapvetően az alomba végzi a dolgát, rászoktatás nélkül, ösztönösen tudja...

Ha nincs alom, olyankor valamiért általában a kádat, csapot, vagy WC-t választják.

Lehet venni WC-re egyébként macskaüllőkét, meg meg lehet azt is csináltatni, hogy gomb nyomással le is tudja húzni, persze arra már meg kell tanítani...

A nyílásnak meg nem szabad akkirának lennie, hogy maga a macska beférjen.

Valakik szerint persze ez az egész beteges...

A lényeg, hogyha nincs alom, akkor a macskák valamiért ösztönösen az ilyen helyeket választják.

Nekem jelenleg 4 macskám van és volt párszor, hogy az álomtálcákat, melyek ilyen kutyaház jellegűek, elmostam, de elfelejtettem új almot kitenni, meg a helyére tenni és elmentem otthonról.

Ilyenkor az említett helyeken végezték a dolgukat.

2020. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg is találtad a megfejtést. A macska ok nélkül nem piszkít az almon kívülre, rossz élmény érte kakilás közben és azért csinálja.


Próbáld meg ideiglenesen máshová tenni az almot, egy nyugis, szélvédett, csendes helyre, ahol nem zavarja senki.

2020. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyezd át az almot, a kád alján pedig az átszoktatás alatt mindig hagyj pár ujjnyi vizet.


Utálják, ha nedves lesz a tappancsuk, és kénytelen lesz új hely után nézni

2020. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2020. febr. 27. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!