Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 kg. száraztápot hogyan...

10 kg. száraztápot hogyan érdemes tárolni?

Figyelt kérdés

Sokkal, sokkal gazdaságosabb, ha ekkora kiszerelésben rendelem, de csak kettő macskám van, nekik ez 4 hónapra elég...


Hogy érdemes tárolni, hogy ne "romoljon meg", ne száradjon ki, stb.


2020. febr. 26. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

A száraztáp hogy az istenbe szárad ki??

Száraz helyen tárold, mert ha párát kap benedvesedik és megpenészedik.

Ha a zsák visszazárható akkor abban is hagyhatod, de vehetsz állateledel tároló dobozt is.

2020. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de a száraztáp is tartalmaz valamennyi nedvességet...

Eddig leonardoval etettem, és az volt a pasztalatom, hogyha betettem az eredeti csomagolásban a szekrényben, a tetején lévő pár cm3 sokkal szárazabb volt mint az alján lévők...

A tetején lévőt nem is ették a macskák.

Illetve azt minden száraztápnál tapasztaltam, hogyha a tálba nagyobb adagot teszek ki egyszerre, úgy 1-2 napra elegendőt, akkor egy idő után nem eszik, egy részét ott hagyják...

Gondolom azért mert huzamosabb ideig levegő érte és az úgy már nem olyan, mint kellene.

Másoktól is hallottam erről a jelenségről...


Tudom, hogy vannak tárolók, azt már nem, hogy beválik e.


Érdekelnének a tapasztalatok.

2020. febr. 26. 13:38
 3/9 anonim válasza:
100%
Mi nagy méretű, műanyag dobozban tároljuk, tetővel. Legjobb a csattos fedelű. Tescoban is lehet akár kapni vagy esetleg barkács, háztartási áruházakban
2020. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
É azt csinálnám, hogy valami dobozba vagy vastagabb zacskóba pakolnám kilónként. És mindig csak 1 kiló, amit használsz, addig a többi elvan, nem levegőzik.
2020. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi zoopluson vettünk eledeltárolót, nem olyan kuka jellegű műanyagdobozt, hanem nejlon(?) zsákot, azt hiszem, trixie.

Bár nekem nem volt bajom az eredeti visszazárható csomagolásokkal sem, de keverem a tápokat, ebben egyszerűbb összekeverni, mint naponta adagolni, hogy melyik tápból hány gramm.

Majdnem egy éve használjuk, nekünk bevált.

Annyi, hogy a 10 kg-osnak írt zsák szerintem inkább 8-9 (gondolom függ a táp méretszemétől is).

2020. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hovarju ***** válasza:

Én régen lezárható műanyag vödörbe raktam, de még igy is vesztett egy kicsit a "frisseségéből" mire a végére értünk.

Szerintem az lehet megoldás, ha egy vákuum foliázóval fél kg-os adagonként becsomagolnád. Akkor nem éri nedvesség és levegő sem.

2020. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én visszazárom a zsákot, plusz még rá is hajtok néhányat, és egy óriás csipesszel (gazdaboltban vettem) lezárom. Egy sima műanyag dobozba kiszedek annyit, amennyiből naponta adagolom neki az adagját, ebben már az összekevert táp van, mert két félét keverek össze. Ha ebből elfogy, feltöltöm a zsákokból megint. Soha nem volt még baja a tápnak, egy cica eszi hónapokig.
2020. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hamarosan gömb formát fognak ölteni a cicák, ha 4 hónap alatt 5-5 kiló tápot megesznek! A drágábbakból tényleg elég 50-70g egy 4-6 kilós cicának!

Én 6,5kg-ost vettem szeptemberben a cicának, most eszi az utolsó fel kilót de sajnos már zsírosodik.

A tápot teszkós fehér tetejű dobozban tartjuk. Kb. 2kg fér bele a nagyba.

2020. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még többet is esznek...

60g/nap, az valami 7.2 kg 4 hónapra, ha jól számoltam most így hirtelen...

2020. márc. 2. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!