Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám egyik szemét elkell...

A cicám egyik szemét elkell távolítani, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves nőstény cicám, az egyik szeme megsérült, ma este fogják megműteni, holnap reggel hozom haza. Bármilyen tanácsot fogadnék, de főként az érdekelne hogy 1 szemmel ugyanúgy tud e érvényesülni mint eddig? milyen hátránya van?

Nagyon bizonytalan vagyok.

Az orvos azt mondta meglehet próbálni az antibiotikumot de valószínűleg az sem segítene rajta, ezért belementem a műtétbe.

Bízom benne hogy jól döntöttem. Mégis lelkiismeret furdalásom van mert megsem próbáltam.


2020. febr. 28. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi hátránya nem lesz belőle, ugyanúgy fog éldegélni, mint eddig, ha benti cica akkor meg főleg. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, jól döntöttél, ha még vársz és az antibiotikum nem segít lehet nem csak a szemét veszítette volna le, hanem életét is.
2020. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, még a teljesen vak cicák is meglepően jól elvannak, feltéve, ha bentiek. Egy szemmel nem lesz semmi problémája.
2020. febr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 évig élt a félszemű kandúr cicám.

Ráadásul úgy, hogy ivaros kinti macska volt a szüleim falujában az egyik szomszédnál, és úgy vesztette el a fél szemét. Még orvoshoz se vitték el... A szomszédasszony mondta, hogy a férje el fogja vinni pár falura és kirakja a kocsiból, mert ő "megundorodott" tőle, mert félszemű.

És elhoztam és ivartalaníttattam, megmutattam orvosnak a sebet stb, és és lakásmacska lett belőle, 14 évesen pusztult el.

Szóval ne aggódj, nem lesz semmi baja a cicának :)

2020. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem írtál, kinti vagy benti cica.

Hendikepes cicát szobacicaként érdemes tartani, ezt leszámítva jó élete lesz. :)

2020. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Kinti benti egyaránt de valahogy nagyon szeret kint lenni, főleg ha süt a nap kint szeret napozni.

Nagyon izgulok, annyira sajnálom szegényt!!

2020. febr. 28. 17:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztonságban akarod tudni kint is,akkor zárt kifutó/macskabiztos kerítés ajánlott,mert egy szemmel megváltozik a térlátása is. Könnyedén belebotlik rossz helyzetekbe,és onnan már nehezebben menekül.
2020. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, túl vagyunk a műtéten, bár egész este mikor tudtam hogy kb most fogják műteni, gyötört az ideg, arra gondoltam ha nem lenne műtét, helyre lehetne hozni, de szívem legmélyén bíztam az orvosban. Remélem hogy jól is cselekedtem ezzel a döntéssel. Szegény cicánk nagyon bújós, kedves talán jobban is mint azelőtt! Bár ha rá nézek össze facsarodik a szívem....
2020. febr. 29. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!