Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát panelban? Egy lakásban...

Cicát panelban? Egy lakásban egy állattal?

Figyelt kérdés

Imádom a macskákat családi házban van 3 is 1 mentett 1 talált 1et pedig elhoztunk neten láttam meg bele szerettem :) most nem is ez a lényeg :D

Panelba költözünk párommal otthoni cicák maradnak anyueknál mert nem akarjuk kiszakitani őket a kornyezetukbol, nem bírják ha bent vannak lakásba udvaron kívül viszont sehova nem mennek. Ebből adódóan benti cicánk sose volt de én macska nélkül nem érzem teljesnek az életem :D

Viszont vannak félelmeim még is csak egy állat, vannak bizonyos betegségeik pl bentre piszkit oké a féreg hajtás családi háznál nem volt nagy dolog elintézték valahol el is ásták de panelba hogy? Alom tálcát ismerem tudom hogy kell hasznaltatni a cicával takarítani kell de rám nem veszélyes mint emberre? Ott van az is hogy a macskákban rengeteg az egyéb parazita, a fül atka, stb

Gondolom orvoshoz kell elvinni, ő "meg gyógyítja" akkor elvileg nem lesz nekünk se semmilyen bajunk? Én szeretném egy cicaval megosztani a lakásom párom minimálisan ellene van mert "fél" a macskától hogy rá mászik ha alszik...tényleg ti ezt hogy oldjátok meg?


Bocsi ha zavaros :Dddd



2020. márc. 5. 11:30
1 2
 1/18 alletta ***** válasza:
100%

családi házban lakom, két benti cicám van már 3 éve. előtte mindig kinti-benti cicáim voltak. semmi probléma nincs velük. aranyosak, nyugodtak, tiszták, féregirtást, ivartalanítást orvos megcsinálta.

öntörvényű állat a macska, de meg lehet tanítani őket, hogy hova nem szabad menniük, mi tilos nekik.

2020. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Én még senkit sem láttam, aki macskától kapott volna el betegséget.

Viszont én sajnálnám ilyen kis területre "bezárni" a macskát. Legalábbis, akik nekünk voltak/vannak (szintén családi ház) imádnak vadászni, felfedezni. Ezt egy lakásban nem lehet megtenni.

2020. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Facebookon pont az ellentétét olvasom hogy mindenki ellene van hogy kint legyen a macska mert bármi baja lehet...

Kezdek bele zavarodni:D

2020. márc. 5. 11:59
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyébként 80nm a lakás.
2020. márc. 5. 12:00
 5/18 anonim ***** válasza:
20%

Persze, van veszélye, ha kint van. De hát te is azt írod, hogy családi házban nektek se volt bezárva.

Te élnél egy lakásban úgy, hogy soha nem mehetsz ki? Persze, kisebb az esély, hogy bajod lesz, de van értelme?

2020. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Abszolút semmi probléma nincs a macskával a lakásban.

Természetesen az alapokat meg kell tenned, hoyg ne legyenek benne élősködők, de alapból nincsenek benne!

Nekünk 15 éves benti macskánk van, sosem járt kint. Természtesen az ablakban szokott üldögélni, de nem hiszem hogy hiányérzete lenne egy olyan dolgo iránt, amit sosem tapasztalt.

A 15 év alatt sosem volt olyan betegsége, ami bármilyen élősködőre lett volna visszavezethető. Mondjuk amúgy sem volt igazán beteg...

Nálunk az étkezőasztal és a konyhapult tiltólistás, ezeken kívül bárhová mehet.

Amíg bent aludt, addig általában a lábamnál aludt a takaró tetején, egy ideje éjszakára kicsukjuk a hálóból, mert éjjel előszeretettel nyávog.

Amire talán nem gondolsz az a szőr...hát igen, az azért van. Nem kell mondjuk 24-ben takarítani utána, de pl. a mi macskánknak van olyan helye is, amit mi is használnánk (díszpárna), ezt azért többször kell takarítani (porszívó, szöszhenger).

Ami nekünk nem sikerült: rászoktatni a kaparófára, úgyhogy nálunk 1-1 karfa vagy kanapé lába bánta, de nem az összes bútor, csak 1-1.

2020. márc. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Hagyjad már a Faces önkéntes állatvédőket! Bármit kérdezel, azonnal azt mondják, h ivartalanítsd a macskádat, meg tegyél a kerítésre macskakimászás gátlót, meg ki ne engedd az udvarra,mert ha nem lakásban tartod őket, akkor egy rossz ember vagy és csak kínzod őket.

A macska szemszögéből.

Szerintem. A legjobban, legkönnyebben alkalmazkodó állatról beszélünk. Képes a túlélésért "elvadulni", vissza, teljesen függetlenné válni az embertől, ugyanakkor a kajáért teljesen szobamacskává is válik. Mert macska :D

A te szemszögedből.

Szerintem. Orvoshoz kell hordani, oltások, féregtelenítés, de ezt minden felelős gazda megteszi. Gondolom ivartalanítás, de ez a te dolgod.Nálunk az állatorvos nem is foglalkozik a macskákkal, részéről "fogyóeszköz" kategória.

Nekem kinti-benti macskáim vannak-voltak. Télen bejönnek, esznek melegszenek, alszanak egyet, majd mennek ki.Piszkítani bent is alomba piszkolnak. Sőőt, van amikor bejön az udvarról nyáron. Rendkívül boldoggá tesz, h csak ezért bejön :D

A panelbe nyilván új szabályok lesznek és ezt megtanulni időbe telik.

A macska nem fekszik az emberre.Csak, ha szeretik őket. . És nem veszélyesek a macskák.

A kisfiamnak volt egy "macskaanyja" állandóan befeküdt a fiam kiságyába, állandóan nyúzta a gyerekem, amikor kicsi volt. A gyerekem megnőtt, 210 centisre, mondjuk macskákkal tartózkodó a kapcsolata,mert ő felnőtt férfi és nem babusgat macskákat, de semmi baja nem lett tőlük.

A párodat meg meggyőzi majd a macska, meg te ;)

2020. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Volt macskám,kint és bent is.Bármennyire cukik azért nem leányálom a tartása...

Egy kinti macska sokkal veszélyesebb az emberre mint a benti.Ki tudja merre jár kivel,mivel érintkezik.Attól, hogy te nem látod éjjel bármerre kóborolhat,illetve a kertbe betévedt idegen állattal is találkozik. Lakásban ez kizárt. Ha oltod és féregirtót adsz neki,akkor nagyon minimális az esélye annak hogy elkapsz valamit,de teljesen nem lehet kizárni.Bár a szőr is zavaró lehet,én ezért nem tartok többet lakásban macskát. Egyébként ha ennyire félsz inkább ne tarts.A macskák bizony hánynak is, a sok lenyelt szőrt (nincs olyan megoldás ami a hányást teljesen megszünteti) pl na az sem guszta és sokszor az ágyra sikerül. Olvass utána ezeknek :)

Szóval lakásban annak ajánlott állatot tartani aki rendszeresen (naponta) takarít utána és nem ennyire finnyás.

2020. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Egészségügyi szempontból nyugodtan lehet lakásban mecskát tartani.

Mindenképpen kell külső-belső élősködők ellen védekezni (féreg, bolha), de ez a kint tartott macskáknál is alapvető lett volna, sőt még inkább. Ha megsimogattad a soha nem féreghajtózott macskáidat, ugyanúgy fertőződhettél te is, ehhez nem kell, hogy a lakásban legyenek. Plusz felelős állattartó nem csak azért kezeli az állatát, ha beteg (pl. fülatka), hogy ő maga nehogy elkapja, hanem hogy az állat ne szenvedjen, egészséges legyen... Ivartalanítás, oltások, élősködők elleni védekezés, betegség esetén kezelés mind kint, mind bent tartott macskánál alap kellene, hogy legyen.


Szóval, egészséges állattól semmi bajotok nem lesz lakásban tartva sem. Az én macskám az ágyamban alszik.


Viszont érdemes tudni, hogy alőfordulhat, hogy összekarmolja a bútorokat, tapétát, függönyt például. Illetve mindenhol macskaszőr lesz, többet kell takarítani, mosni.

2020. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne macskát tartanod a lakásban, ha ilyen félelmeid vannak. Nem örömed lesz belőle, csak stresszelsz majd.
2020. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!