Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kandúrommal?

Mit csináljak a kandúrommal?

Figyelt kérdés
Van a közelben egy nőstény macska, aki tüzel, és az én fiatal kandúr macskám is ott lebzselt körülette, viszont este úgy döntöttem, hogy bezárom. Sosem töltött még szabad levegő alatt éjszakát, és nagyon féltem, hogy valami baja esik, főleg hogy sok kóbor kutya is szokott erre járkálni. Ugyanakkor meg gondolom hajtanák az ösztönei. Szerintetek jól cselekedtem? Vagy hagyni kellett volna kinn éjszaka, és majd ő vigyáz magára? Tudom, hogy ez fontos az állatoknál, de hosszútávon talán mégiscsak az a fontosabb, hogy egészséges legyen, és életben maradjon szerintem.

2020. márc. 5. 23:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként amikor bezártam, ő maga jött az ajtóhoz, tehát nem én vonszoltam ide, leszedve a tüzelő nősténytől.
2020. márc. 5. 23:17
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Ivartalanítsd, és akkor egészséges lesz és hosszú macskaélete lesz.
2020. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ivartalanítás v. bezárod. Ilyenkor nem a kóbor kutyáktól kell leginkább félni hanem az autóktól (kicsit megkergülnek olyankor a cicák), na meg a többi kandúrtól, csúnyán hajba tudnak olyankor kapni.
2020. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó, de jelenleg nem tudom ivartalanítani, szóval erről kár beszélni. Mire időpontot kapnék, már nem is tüzel a nőstény. Szóval jogos amit mondtok, de jelenleg tök irreleváns. Bezártam, lehet most xar neki, de hosszútávon meghálálja, hogy nem lett semmi baja.
2020. márc. 5. 23:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne irreleváns? Nem egyszer tüzelnek életükben a macskák.

Nem, nem fogja meghálálni. Ő nem fogja fel a macska-eszével, hogy ez neki biztonságos. Ő csak azt érzi, hogy hajtja a vére.

2020. márc. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát ne tedd, de akkor készülj fel, hogy sok problémád lesz még vele. A macska nem csak 1x megy nőstény után életében, meg nem fog neked meghálálni semmit, nem olyan, mint a kutya.
2020. márc. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
HA bezárod, készülj fel arra, hogy reggelre "megjelöl" ezt azt, hajtja a vére.
2020. márc. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg zárd be, és kérj időpontot ivartalanításra.
2020. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Idén még fog tüzelni a nőstény, 2 utcával lejjebb is fog tüzelni nőstény, sőt! Pár kilométerrel odébb is fog tüzelni nőstény, amit az ivaros kandúrod meg fog keresni. Aztán vagy elütik vagy nem. Vagy elkap a nősténytől halálos betegséget vagy nem. Vagy összeveri egy másik kandúr és közben szerez gyógyíthatatlan betegséget vagy nem. És vagy hazamegy vagy nem.


Szóval kérj csak bátran időpontot az ivartalanításra, mindketten jobban jártok. Fél órás műtét amit estére kihever, neked meg tizenezer forint.

2020. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azért kell ivarzalanítanod mert ott a nőstény, egyébként sem árt. Nyugodtan él, nem jelölget, nem bolondul be. Én 5 hónaposan ivartalanítattam, olyan jól elvan h én is irígylem. Szobacica, esze ágában sincs kimenni. És kandúr macskát olcsón ivartalanítanak, az sem lehet ok.
2020. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!