Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának napi hányszori...

A macskának napi hányszori étkezés az ideális?

Figyelt kérdés

Eddig a napi adagját reggel és este kapta meg, 2 részletben... Prémium szárazeledel.


Már itthonról dolgozom, így megoldható, hogy több adagba adjam.

Sajnos az nem opció, hogy kirakom neki és eszi ha éhes, mert egy kis zsírdisznó és nagyon falánk.

Már egy ideje light tápot kap, azzal fogyott...


Állatorvos mondta, kb. 4 hónapja amikor utoljára voltunk, hogy minél több adagban kapjon enni, ha lehet, mert a természetben egésznap vadásznak és kis adagokat esznek sokszor...

Azt mondta, hogy ez hosszútávon segít megőrízni a máját.


De azt nem mondta, hogy konkrétan hányszor etessem.


2020. márc. 6. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ha otthon vagyok egész nap 3 alkalommal etetem őket, ha csak reggel este vagyok otthon, akkor 2 alkalommal. Szerintem jobb a több alkalom, csak nem mindig tudom megtenni. Hozzászoknak szerintem és sokkal jobb mint a napi 1 alkalom szerintem.
2020. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a száraz egész nap előtte van, akkor töltöm újra a tálkát, ha üres (pár naponta). Éjjel, hajnalban is abból szemezget. Reggel és este kap egy-egy kanál nedveset. Azt egyből befalja.
2020. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a prémium táp egész nap előtte van, ha elfogy, teszek a táljába. Este egy 50 g-os alutasakos felét kapja, tehát 20-25 g kb, azt megeszi, többet nem bír megenni, kis étkű cica, pedig nagy termetű perzsa. :) Ennyi az össz evése, néha kap pár db halas jutalom falatkát, azt még szereti.
2020. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a cicák reggel és este kapnak 1-1 alutálkás vagy alutasakos kaját kevés szárazat teszek hozzá, különben meghajtja őket.

Ha megették, akkor teszek ki 3 fajta száraz tápot, abból akkor esznek, amikor akarnak.

Mindig van előttük kaja, így sosem éhesek és maguk osztják be.

A kezdetekben habzsolósak voltak, de rászoktattam őket, hogy ne egyék meg egyszerre. Úgy csináltam, hogy kitettem egy nagy teli tál kaját és kb hányásig zabáltak, de 2 ilyen hányás után rájöttek, hogy úgy sem veszem el tőlük, nem kell egyszerre megenni. Azóta csak keveseket esznek, amikor itthon vagyok, akkor kb 7-8x rájárnak ropizni, de tényleg nem sokat.

2020. márc. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy leírja a kérdező, hogy az ad libitum kaja nem opció, mert súlyproblémái vannak a macskának, erre mindegyikőtök ezt írja le, hogy így csinálja.


Szerintem a napi 2x etetés is ok, de ha megoldható, akkor először oszd 3 felé az adagját, és próbálgasd, hogy napi hányszori etetés az, ami ideális a te macskádnak.

Én napi 3-4 etetésnél többhöz nem szoktatnám.

2020. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi napi 4 adagra osztjuk az adagját. Van automata etetője, ha valamiért borulna a napirend.

Szerintem egy lassú etetőre is érdemes beruházni, ha falánk a cica (mint a miénk is).

2020. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én macskám előtt mindig van száraz és víz. Ez a fő.

Mellé délelőtt és este kap egy fél alutasakost vagy főtt húst. Van hogy semmit sem a száraz mellé.

2020. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A semmi az jó tartalmas lehet a száraz mellett...
2020. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van olyan macska, aki CSAk tápot kap. Mi ezzel a problémád?
2020. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A csak táp, vagyis száraz az szerintem nem elég, mellé még kell tenni nedves tápot is min. napi 2-3 alkalommal.
2020. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!