Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történik ha a következő...

Mi történik ha a következő műtétet nem tudom kifizeti? A cicámat ott kell hagynom? Ha igen ők mit csinálnak vele? Volt már valaki hasonló helyzetben? A TÖBBI LENN!

Figyelt kérdés

Olyan problémába ütköztem, hogy a cicám otthoni baleset miatt műtétre szorul/szorult. Sajnos nem tudom, hogy mi történhetett vele, mert csak a munkából hazajövet szembesültem azzal,

hogy beesett az ágy mögé ahonnét nem tudott kijönni és ahogy kivettem észrevettem, hogy nem tud lábra állni. Természetesen azonnal állatorvoshoz vittem. Ahol sajnos kiderült, hogy combcsont törése van olyan szinten, hogy levalt a térdkalácsa a helyéről. Halaszthatatlan műtétre volt szükség, mert erős fájdalmai voltak, illetve, hogy a jövöben tudja meg használni a lábát. Így összekapartam a spórolt pénzemet és kölcsönkértem a lakótársaimtól, ezáltal ki tudtam fizetni azt a számomra magas összeget (‪105.000‬+a vizsgálat és a gyógyszerek költségei). A műtétet sikeresen elvégezték. Vasakkal és kapcsokkal erősítették meg a lábát, amit a közeljövőben ki kell szedni, illetve ellenörző vizsgálatokra is szükség van. (A műtétet nem tudom halasztgatni, mert ahogy a csont forr össze kilöki a vasat ami átaszúrhatja a bőrét.) 18L vagyok teljes mértékben önfenntartó! Dolgozom tanfolyamra járok ami nem olcsó és albérletet fizetek 16 éves korom óta. Senki anyagi segítségére nem számíthatok.



2020. márc. 7. 23:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Elsősorban tanácsra lenne szükségem!
2020. márc. 7. 23:46
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosnak mondd el őszintén a helyzetet, és kérj részletfizetési lehetőséget.

Tisztellek érte, hogy nem hagytad a macskát elpusztulni.

2020. márc. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Kérj segítséget állatvédő szervezettől. Bár tény hogy közülök is sokan napról napra élnek, de ha 10 ajtón kopogtatsz talán egyet kinyitnak. Próbálkozz. Vagy kerdezd meg az állatorvost hogy nem lehet e részletekben kifizetni. Van ahol van erre lehetőség. Esetleg vidd olyan helyre ahol lehet. Itt is kilincselni kell sajnos, hívni őket telefonon hol van erre lehetőség.
2020. márc. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy van részletfizetési lehetőség. Ezen kívül amikor ratalaltam és elvittem orvoshoz az első felrekezelte. Azt mondta hogy csak becsipődött a "dereka csípő tajekon" emiatt nem tud vizelni és a hólyag tele van ezáltal fáj neki. Ez az oka annak hogy biceg és nagyon sír. Görcsoldót injekciózott be neki. PEDI A LÁBA EL VOLT TÖRVE! Ha nem a megérzéseim alapjan cselekszem ma már nem élne. Az élete érdekében másik dokival inkább nem kockaztatnék.
2020. márc. 7. 23:58
 5/20 anonim válasza:
46%
Szia! Függetlenül mondd el a főnöködnek a helyzetet, és mindenképp kérj előleget, függetlenül attól hogy mikor lesz a műtét. Illetve a tanfolyamodat amennyiben lehet, szüneteltesd!
2020. márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Ez némiképp off lesz, de nagyon durvának tartom általánosságban egy csomó szolgáltatás költségeit - ilyen például az állatorvosi. Szerintem nincsen rá etikus magyarázat. Ezzel ráadásul sokakat abba a helyzetbe hoznak, hogy nem tudják az állataikat megfelelően gondozni. Azért nem kellene, hogy luxus legyen a macskatartás pl.

Valahogy elfogadtuk, hogy bizonyos dolgok rohadt drágák. Ez nagy baj.

2020. márc. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Utolsóval maximálisan egyetértek.

Egyébként biztosan találsz olyan állatorvost,aki ad lehetőséget részletfizetésre.Igen,tudom hogy nem szívesen kísérletezel velük,és meg is értem,de ha megírod,hogy hova valósi vagy,biztos lesz valaki,aki tud ajánlani jó dokit,aki van annyira emberi,hogy elvállalja rugalmas fizetési feltételekkel.

2020. márc. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6%
Dehogy tartják ott, hát mit csináljanak vele! Nem lehet egy állatot zálogba lefoglalni! Hogy vagy te tök egyedül 16 éves korod óta? A szüleid kötelesek eltartani. A tanfolyam se értem, mért kerül pénzbe, az első szakma ingyen van! A cuccok kiszedése és a kontroll nincs benne a műtét árában?
2020. márc. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Minden tiszteletem a tiéd, hogy ennyire fontos neked!! Én is megpróbálnék segítséget kérni valamelyik állatvédő szervezettől, illetve a részletfizetésre én is rákérdeznék. Nincs olyan barát, akitől tudsz kölcsönkérni? Vagy bármi amiből pluszpénzt tudsz kreálni? Pl. korrepetálás, ilyesmi. Valami, amit el tudsz adni? Merrefelé laksz, ha publikus? Ha nem, dobj privit.
2020. márc. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

"Szerintem nincsen rá etikus magyarázat."


Ez nem etika kérdése. Meg kell fizetni a szaktudást, meg kell fizetni a rendelőt, meg kell fizetni a műszereket, meg kell felelni kismillió előírásnak és mindennek az árán ott lobog még a 27% ÁFA is.

A leírás alapján ennek sajnos ennyi a reális ára, de még azon se lepődtem volna meg, ha másfélszer ennyi...

2020. márc. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!