Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan akadályozzam meg a...

Hogyan akadályozzam meg a macskát, hogy megrágja a virágot?

Figyelt kérdés
Panelben lakunk, így a macskánk nem tud kijárni füves területre, s mint ilyen, veszünk is neki macskafüvet mindig. De tilosban járni mindig izgalmasabb, így előszeretettel rágja meg a füve helyett a vágott virágokat/csokrokat, ha éppen vannak itthon. Valakinek hasonló tapasztalattal van bármilyen megoldásjavaslata a virágok védelmére? (Azon kívül, hogy legyenek külön helyiségben /ezt könnyen kijátsza a cica/.)

2020. márc. 8. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Hmmm hát lehet venni ilyen gyepkockát vagy téglát Mind1 mi a neve de beszerezhető a természetből is... Belepakolod egy tepsibe aztán rághatja...

De megakadályozni csak úgy tudod ha elpakolod a virágokat olyan helyre ahová nem tud felmászni...

Pl fali tartó vagy a macsekod bezárod illetve kizárod a virágokkal teli szobából.

Nekem szerencsém van van udvar kivágtam a macskát és kész de egyébként az én macskám is előszeretettel legelte a virágokat.

2020. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne vegyél olyat. Az állattartás olyan, mint a gyerek. Kiismered, hogy mit csinál és ha nem tudod megakadályozni, eltávolítod a veszélforrást. Van virág, ami meg is ölheti. Igaz gyerekkel, de távoli ismerősnél fordult elő, hogy a gyerek megitta a vizet a vágott virág vázájából. Belehalt. Az állatok, gyerekek ezzel járnak, bizonyos dolgokról lemondunk a biztonságuk érdekében, ha szükséges. A gyerek felnő, de az állat nem így nem lesz sose elég értelmes ahhoz, hogy abbahagyja.
2020. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a kála amit előszeretettel rág. Ezért neki is van külön letéve.
2020. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk mióta macska van, a férjem dobozos orchideát hoz nekem. A virágboltban már tudják, hogy ő a "macskás ember" :)Ilyenkor tavasszal ibolyát is kapok, mert az befér a polcra.
2020. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Verd ki a fogait.
2020. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!