Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Applaws csirke-kacsa táp elég...

Applaws csirke-kacsa táp elég jó minőségű önmagában? A cicám nem eszik meg semmi mást.

Figyelt kérdés

Van itthon többféle, kiskora óta váltva, keverve kapja, mindig másmilyet kért. De úgy 3 hónapja az megy, hogy akármit teszek ki ezek az egyen kívül, mindből csak akkor eszik, ha már nagyon éhes, akkor is ilyen pár falatokat. Volt olyan nap, amikor még nem értettem, hogy miért nem eszik, hogy egésznap csupán 15gramminyit evett pl purizonból. Aztán észrevettem, hogy amikor ezt kapta és megette, újratöltöttem, megint megette és egésznap megevett úgy 10 dekányit. De most aggódom, hogy nem-e túl egyoldalú, elég összetett-e ez magában, mert ugye mindegyik tápban mások az arányok, más a vitamintartalom stb. Ebben különösen kevés egyéb összetevő van, 85% hús, aztán édesburgonya és pár gyógynövény, pár vitamin ilyenek. Szerintetek nem lesz valami hiánya tőle? Elég jó?

Előre is köszi.



2020. márc. 9. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A tápokban minden benne van amire szüksége van a macskának (még az ócskább tápokban is), ez a táp meg nagyon jó!
2020. márc. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

10 deka baromi sok, ha annyit megeszik belőle, hamarosan gurulni fog a cicád. Nézd meg az etetési útmutatót!

A jó minőségű tápokból egy átlagos macska adagja 40-50-60 g körül van mérettől függően (nyilván minél rosszabb egy táp annál több kell a jóllakáshoz). 100 g egy 8-9 kilós macskáé lehet, szóval hacsak nem maine coonod van, baromi sokat vársz tőle.

Nálunk a 8 kilós nagy kandúr eszik meg 80 g-ot egy nap, pedig ez gagyibb táp...


Egyébként ha ízlik neki, akkor nem kell váltogatni, kapjon nyugodtan egyfajtát. Ha aggódsz a vitaminok miatt, azt pasztával, jutifalikkal ki lehet egészíteni. :)

2020. márc. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem azért evett akkor pár nap 10 dekányit, amikor azt kapta, mert előtte napokig csak ilyen 15-25grammokat eszegetett.

Egyébként még fiatal, nincs egészen egy éves, ezért is félek, mert ugyanennek a kölyöktápját se fogadja el, se másikat. De ezt meg falja. Nyilván nem hagyom majd, hogy elhízzon, csak meglepődtem, plusz előtte sokáig alig vagy semmit nem evett, ezért hagytam hadd egyen végre.

Amúgy 5 kg.

2020. márc. 9. 08:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100g rengeteg! 55-60g-ot kellene belőle ennie max.! Vigyázz vele, nagyon hízlal, mert iszonyú tápláló így, hogs sok husi van benne és 20% zsír! Most váltottuk le steril tápra, mert hízott!
2020. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2020. márc. 9. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!