Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskát lehet kiràndultatni?

A macskát lehet kiràndultatni?

Figyelt kérdés
A macska ha hozzá van szoktatva mondjuk a sétáltatàshoz, akkor mennyire díjaznà ha mondjuk kocsival elvinnèm egy 15-20 perces útra és faluba, kertes ház udvarába sétálni? Majd vissza haza autóval? Tudom, hogy nem kutya ez, de mégis szeretné ezt egy macska vajon?😂
2020. márc. 13. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Vannak kivételek (Egy maccsot személyesen ismerek, aki imád autóval utazni), de a macska otthon szeret lenni. Van néhány "felfedező hajlamú", de ők kivételek. Szerintem próbáld ki. Ha adsz rá hámor, nagy baj nem lehet.
2020. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Semennyire, a macska territoriális állat, a saját területéhez ragaszkodik, ott érzi magát biztonságban.
2020. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Egyetlen egy macskát ismertem, aki mindenhová, de szó szerint ertsd, mindenhová ment a gazdájával.

3gesz Európát bejárták.

Gleccser, vízesés, hegymászás.

Amit el tudsz képzelni.


Rendszeresen jártak Svájcban rokonokhoz.


Az enyém ha meglátja az autót csak alafekszik.

2020. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Én hordom kirándulni, vidd nyugodtan, csak néhány debil, idegbeteg állat nem mer kimenni! :)

A hordozóval való kapcsolat: Kell bele egy puha párna és nem tuszkoljuk bele az állatot, kicsezzük! Megvettem, leraktam kinyitva és beleköltözött a szép színes kispárnára! Ráhajtottam, de kinyithatta, majd becsuktam és bent vittem ide-oda. Nem nyúlhat bele más, hogy de cuki. Így nem fél, ha előveszem, biztonságot ad!

A kocsitól először félt, de simítottam, néztük őket ablakból, kinézhetett menet közben, így már nem fél. Beszélgettünk: "Olyan, mint a porszívó! Nem harap, csak hangos." :D

A dokihoz menés és a kirándulni menés elkülönült szertartás, így nem fél a hordozótól mert tudja mi van. Dokihoz nem mutogatom a hámot, teszek be kaját és vizet, csak leteszem a hordozót, belemegy és bedobom a kedvenc egerét.

Oltások! Ne vidd ki az alap oltások nélkül, még így is beteg lehet! Egy benti cica nem olyan szívós, mint egy kinti. Ha nincs ivartalanítva, szintén baj lehet..

Múlt héten 2 perc alatt ráment a kullancs, alig tudtam levenni. Mindig legyen nyakörv vagy spot-on csepp rajta!

Víz, tálka, hám, póráz és kis étel mindig legyen kirandulni. Az egyesével csomagolt száraz húsrudak alias "cicakolbász" jó kis nasi és bátorító!

Hazajövetel után mindig beleállítom bokáig vízbe, mancsmosás, így nem sáros az egész lakás, kedvére tapicskolhat benne!


Víz, étel, hám, póráz, hordozó, párna. Ja és a macska! Jó szórakozást!

2020. márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!