Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen húst tartalmazzon a...

Milyen húst tartalmazzon a száraztáp?

Figyelt kérdés

Az Orijen tápjai szimpatikusak, mert 85% hús van bennük amiből 2/3 friss, 1/3 szárított.


Viszont melyik változat lenne a legjobb?

Milyen hús a legjobb a macskáknak?


Van olyan amiben főleg csirke van, van olyam amiben csak vöröshúsok, főleg angus marha illetve amerikai bölény például...

Van még olyan amiben főleg szarvas, kecske és bárány van.

Valamint van egy olyan is amiben kizárólag halak, 6 féle tengeri hal.


Sünökhöz például találtam leírásokat, hogy a csírkés macskatápok, vagy görénytápok a legjobbak nekik, az élő eleség mellé...


Macskának mi a legjobb?


2020. márc. 17. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Amelyiket hajlando megenni őkelme.
2020. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

Szóval nekem van 6 macskám, szerencsére nagyon jó körülmények között élnek.

Biztonságos környezetben vannak kint, nyugodtan vadaszhatnak, halaszhatnak is.

Minden féle kisállatot hazahozták megesznek.

De..


Van amelyik macsek csak halászik, ő sosem fog egeret. Ő pl a halászat enné.

2020. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A csirke a leggyakoribb alap a száraztápoknál, mert egyrészt könnyen emészthető a cica számára, másrészt jóval olcsóbb mint a vörös húsok. Az is igaz azonban, hogy a legtöbb ételallergiás macska a baromfi húsra érzékeny, ezért nincs csirke általában a hipoallergén tápokban.


De egy egészséges cicánál sztem szigorúan élettani szempontból nincs nagy különbség, ahogy előttem is írták, érdemes a cica ízlésére hagyatkozni :)

2020. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én királyfim egész gyerekkorában főleg csirkét evett, tápból, sütve-főzve és konzervesben is, majdnem mindig azt. Szóval másfél éves korára megunta és kitalálta, hogy ő mostantól nem eszik csirkét, csak halakat és nyúlhúst meg pulykát.

A királylányom pedig érdekes módon imádja a szarvast és borjúhúst, amiket a királyfim életében nem kedvelt sosem.

Szóval az adott egyén ízlésétől függ, hogy melyiknek mi tetszik. De azért folyamatosan(havonta 1-2x) próbálj meg olyat, amit régen nem szeretett, mert változik az ízlésük, plusz néha ez, néha az kell nekik.

2020. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!