Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskánk láthatóan...

Ha a macskánk láthatóan tüzel, akkor biztos, hogy még nem párzott, ugye?

Figyelt kérdés

2020. márc. 18. 18:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem most nem párzott. Ha párzik, és megtermékenyül abbahagyja a tüzelést, ugye?
2020. márc. 18. 18:26
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha láthatóan tüzel, akkor az azt jelenti, hogy le sem szarod szerencsétlen állatot, annyira sem, hogy legalább ne szenvedjen. Majd valószínűleg lefial egy kört, és mivel utána sem fog érdekelni, lesz egy komplett cicasereged. Gratulálok!
2020. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is gratulálok a látatlanba ítélkezéshez. Ivartalaníttatni szeretnénk, pont ezért kérdezem. Ha már párzott, akkor nem hívom az állatorvost időpontért, de ha még nem, akkor igen.
2020. márc. 18. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha már párzott, akkor is elvégzik a műtétet, szóval hívd nyugodtan. De nem kellett volna megvárni a tüzelést.
2020. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és annyit hozzátennék, hogy tartom magam ahhoz, hogy felelőtlen vagy, mivel gondolom akkor kinti cica, vagy ha benti akkor van egy ivaros kandúr is a házban.:)
2020. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Panelproli az any*d, falun élek, két macskám van, és az ilyen idiótáktól mentettük, akik babázni akartak, aztán rájöttek, hogy mégsem kell nekik. :) Kinti benti cica az mindig egy veszélyes játszma, és remélem tudidz, hogy a minimum az, hogy a telkeden belül tartod,mivel ezt törvény írja elő. :) Ilyen ostobaságokat nem is értem honnan tudsz összeszedni..
2020. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hajlandó vitába elegyedni a kint vagy bent tartásról. Soha nem győzzük meg egymást, nincs értelme.

A felelőtlenségről annyit, hogy ez a cica nem élne, ha nem fogadjuk be. A szomszédból (ahol bem lakik senki) szédelgett át a testvérével csontsoványan kb 5 hetesen. Enni kaptak, helyet kaptak a kazánházban, ahol meleg van télen is. A tesóját sajnos elütötték, megmaradt cica viszont láthatóan éli világát, nagy falusi udvarban bogarászik, egerészik, ha kint vagyunk játszik velünk.

Igen, igaz, hogy nem kellett volna idáig várni, kettő három év alatti kisgyerekkel sajnos nem ez volt minden gondolatom.

2020. márc. 18. 18:53
 8/10 anonim válasza:
27%
nem beszolasbol,de esetek 99szazalekaban az a legjobb dontes amit a gazda hoz mert o ismeri a legjobban az allatot,es tudja mi neki a legjobb!!
2020. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

18:46 pontatlan dolgokat ír.

Nem hagyja abba a tüzelést a párzás után "kb egy nappal". Addig ivarzik, amíg le nem telik az ivarzás ideje, amit nem lehet pontosan megmondani, hogy mennyi, a legtöbb macskánál 7-10 nap.

Ez idő alatt a macska bárhányszor, bárhány kandúrral pározhat. Egy alomnak több apja is lehet.

Tehát NEM hagyja abba a tüzelést a párzás után. Hívd fel már most az orvost, és egyeztess vele egy ivartalanítási időpontot kb. egy hónap múlvára. Ha esetleg vemhesült (ami szinte 100%), úgy is megcsinálják, és pont félidőben a legkedvezőbb amúgy.

2020. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tüzel a macskád szerintem akkor is ivartalanítja az állat orvos.
2020. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!