Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bentiből kinti-benti macska...

Bentiből kinti-benti macska időlegesen?

Figyelt kérdés

Panelben lakom két macskával, akik szenvednek az unalomtól. Előfordulhat, hogy egy falusi házba időlegesen beköltözhetnék. A következő hónapokban a kisebb autóforgalom miatt nem olyan kockázat a kinti lét.


Oltva, ivartalanítva, csipelve vannak, fiú-lány és testvérek, 1,5 évesek. Idegenekkel szemben kifejezetten félősek, óvatosak.


A macskák szempontjából mennyire reális ez a terv? Mennyi idő amíg megszoknák az új környezetet? A visszatérés mennyire lenne fájdalmas?


2020. márc. 19. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont elég új inger lesz a megváltozott környezet. Ne engedd ki őket, főleg, ha csak rövid időről van szó; lehet sosem látod őket többet.
2020. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Kutya, ès mèregimmunisak is?
2020. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi időre költözöl, a fokozatos kiszoktatás hónapok kérdése. Szerintem nem éri meg.

Ha mégis emellett döntesz: kinti macskának más oltások (is) kellenek, mint egy bentinek. Folyamatos bolha és egyéb élősködők elleni védelem.


Normális esetben a macskabiztos kerítést vagy kifutót javasolnék, de nyilván ezzel nem fogsz foglalkozni egy időleges ház esetén...

2020. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges, mert ha utána megint csak bentinek szeretnéd őket, nehéz lesz megakadályozni a szökésüket. Illetve ahogy a többiek is mondták, hónapok kellenek hozzá, és mivel nem kis koruk óta kintiek, sokkal veszélyesebbek rájuk a kinti dolgok. Nem ismerik az autót, az ellenséges kutyákat.
2020. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki őket!
2020. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!