Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanácstalan vagyok. Mit tehetnék?

Tanácstalan vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Két hete került hozzánk egy kb. 7-8hetes kandúr. 3-4 hónaposan találták az utcán. A gond az, hogy a lányomat képtelen elfogadni. Fél tőle. Nem értem miért. Eteti, itatja, simogatja, szeretgette egészen tegnap estig. Akkor lefújta, megkarmolta, megharapta. És mostmár a lânyomat sem érdekli a továbbiakban. Elfordult tőle, és az előző cicát hiányolja megint. Teljesen tanácstalan vagyok. Velem nem viselkedik így a cicus. Szerintetek van esély arra, hogy ez a helyzet változzon?

2020. márc. 25. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem bántotta (véletlen rossz helyen simogatta vagy fjdalmat okozott neki) a lányod?


Próbáljatok nagyon óvatosan közeledni hozzá, mert akár lelki baja is lehet a cicusnak. Megpróbálhatjátok lekenyerezni valami finomsággal:)

2020. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Próbálja nevelni, rászól, ha hülyeséget csinál. Pl. a napokban beszorult a konvektor mögé, alig bírta a lányom kiszedni onnan. Az egyértelmű, hogy lelkibajai vannak, nem tudni semmit arról az időszakról, amikor az utcán élt. Fogalmunk sincs, hogy mik történtek vele akkor. Az előző gazdája sem tud erről semmit sem, aki rátalált. Pl. alomcserénél a zsák látványától szószerint elrohant a macskosz. Lehet abban dobták az utcára.

Én nagyon szeretem, mert egyébként egy bújós, dorombolós cicus. A lányom iránti ellenszenvét nem értem, hiszen ő is szerette volna vele megtalálni a közös hangot. Én is rászólok, ha hülyeséget csinál, tőlem viszont jól fogadja.

2020. márc. 25. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!