Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicaharc. Mi lehet a gond?...

K.Betti kérdése:

Cicaharc. Mi lehet a gond? (több lent)

Figyelt kérdés

Előtte mát kerestem erről szóló cikkeket de pont erre az esetre nem sokat találtam, úgyhogy itt kérdezem meg.


Szóval van 2 nőstény cicánk. Az egyik másfél éves a másik pedig neki a lánya aki 8 hónapos. Mire az első cicánkat elvittük volna ivartalanításra addigra már késő volt úgyhogy bevállaltuk a kicsiket. Ez volt az első alom neki. Azóta mindketten ivartalanítva lettek. Egyébként kinti cicák, de néha bejönnek a lakásba is, persze szigorú mancsmosás után. :)


Olyan 3 hónapja már az ivartalanítás előtt is, néha össze-össze kaptak. Először azt hittük játék mert azt is szoktak, és egyébként jól elvannak egymás mellet. Az udvaron sokszor együtt vannak. Viszont mostanában - főleg mikor beengedjük őket - egyre többször verekednek, olyankor a kicsi neki esik a nagynak, néha játékosabban. Amiből verekedés lesz, a fülüket hátra húzzák, kerülgetik egymást, párszor (azt hiszem a nagyobbik) fújj is. Azután pedig mindenhol csomókban macskaszőr van. Mikor rájuk szólunk, abba hagyják, aztán megint egymásnak ugranak. Általában egymás feje nyaka körül harapdálnak. Először játéknak tűnt és nem is olyan vészes a dolog, viszont egyre gyakoribb és nem akarom hogy rosszabb legyen.

(Egyébként a kaján sem marakodnak, egymás mellett esznek, sőt a nagyobbik általában megvárja amíg a kisebb végez és aztán fő folytatja. Azt sem szokta zokon venni ha megpróbálja kitúrni a kisebbik a fejével. ő nagyon falánk :D) Én dominancia harcra gyanakszom. Egyáltalán ez lehetséges?


Szóval mi lehet velük? és én hogyan tudom kezelni?


Köszi a válaszokat. :)



#macska #cica #cicaharc #verekedő macskák #nőstény cicák
2020. márc. 26. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerős, nekem is 2 db lány cicám van, esete szoktak egymásnak lenni, de erőteljes emelt hanggal rendre lehet őket utasítani, és jelenlétemben nem csinálják...
2020. márc. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lány macskák nem jönnek ki jól egymással. Főleg nem anya-lánya. tapasztaltam már én is. egy idő után betolakodónak tekinti a nőstény kölykét,idegesíti és el is zavarja ha úgy alakul.
2020. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Van hogy nem jönnek jól ki a cicák, ha nem sikerült jól össze szokniuk. Írtad hogy kinti cicák, meg ha bent vannak akor össze össze kapnak. Ez azért van mert kint nagyibb a terület bent meg ugye szűkebben vannak, egymás mellett, meg ha nem szoktak jól össze nem csodálom össze kapnak szükebb területen, végülis nem a szabaddal tálal. Még az is meglehet mind kettő a területének tartja, meg a másikat így szükebb körülmények között a " területe haborítójának" tartja. Mindenképpen nincsenek össze szokva, nálunk is van így, szüleibb helyen van a probléma ahol közelebb vannak egymáshoz 2 cica, többivel nincs baj, sem nekük sem a többiéknek, de ők valahogy 2 én nem tudtak össze szokni
2020. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Majd idővel kiderül mennyire szokják meg egymást. De az jó hír hogy az utóbbi pár napban nem vesztek össze, még bent sem. Szerintem a kicsinek még nőnie kell egy kicsit, mert a játékával nagyon idegesíti az anyukáját.

Egyébként én is ilyen területi harc félére gondoltam. Szerencsére elég nagy a kertünk, remélem eltudják majd osztani egymás között. :)

2020. márc. 29. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Most van a párzási időszak, nem tehetsz ellene nagyon semmit. Max ha rajtakapod őket egy kis vízzel lelocsolhatod őket
2020. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!