Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szobacicák általában így...

A szobacicák általában így viselkednek?

Figyelt kérdés

Egy időre hozzánk költözött a nővérem, és elhozta magával a macskáját is. Alapvetően szelíd, és meg lehet simogatni, de azért bizonytalan még. Ami furcsa benne, hogy napközben a színét sem látni, elbújik a dobozában vagy a fotel alatt. Éjjel bezzeg nagyon aktív, nyitva kell hagyni az ajtókat, mert különben kaparni kezdi. Ide - oda járkál a házban, mindenhová felugrik. Amint eljön a reggel, ismét eltűnik egész napra.

Nekem még sosem volt benti cicám, ezért nem tudom, hogy mindegyiküknek ez a szokása? Tudom, hogy a macskafélék alapvetően éjszakai állatok, de amikor voltak kinti cicáink, azok nappal is mindig itt grasszáltak. Illetve azt hittem, hogy az emberekhez ennyire közel élő (tulajdonképpen 0-24-ben együtt lévő) háziállatok idővel felveszik az emberek szokásait, és éjjel alszanak, nappal aktívak.

Másnak is ilyen napirendet folytat a szobacicája?



2020. márc. 26. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem. Akkor aktív, amikor mi is, éjjel alszik mint mindenki.
2020. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt át kell fordítani, nappal foglalkozni, játszani kell vele nem szabad aludni hagyni, mert akkor persze hogy éjjel lesz aktív.
2020. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Én inkább abba látom a választ a kérdésedre, hogy a nővéreddel " költözött oda" ez azt jelenti hogy környezet változás, az állatot is sok esetbe ugyan olyan nehezen érinti mint az embert. Gondold csak el új környezet, új emberek nem a megszokott semmi.nem csoda ha nappal amikor ti " új" emberek aktívak vagytok ő aki" jött" inkább azt válassza nem akar szem előtt lenni, és akkor ti alszotok nem vagytok a színen, akkor már elő jönni, és szabadon, aktívan viselkedni.

Én a környezet változásba látom a magyarázatot, vagyis megkell szokja a hirtelen változást, egyebb probléma semmi, segíteni kell benne. Sokat foglalkozni vele, higy bízzon bennetek

2020. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére nem mikor ti alszotok ők akkor kelnek fel.
2020. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem van abban valami, amit a 3-as mond, mert nővérem is mondta, hogy ő is furcsállja a dolgot, mert otthon náluk szinte egész éjjel aludt, nappal meg mindig körülötte sertepertélt.

Most egy ideig itt kell lenniük, remélem megszokja majd a helyet, és minket is. Simogatni lehet, viszont hívásra nemigen jön elő. Ma mondjuk már nappal is kiült az ablakba nézelődni, és tudtam vele játszani egy kicsit.

2020. márc. 31. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!