Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

A szobacicák általában így viselkednek?

Egy időre hozzánk költözött a nővérem, és elhozta magával a macskáját is. Alapvetően szelíd, és meg lehet simogatni, de azért bizonytalan még. Ami furcsa benne, hogy napközben a színét sem látni, elbújik a dobozában vagy a fotel alatt. Éjjel bezzeg nagyon aktív, nyitva kell hagyni az ajtókat, mert különben kaparni kezdi. Ide - oda járkál a házban, mindenhová felugrik. Amint eljön a reggel, ismét eltűnik egész napra.

Nekem még sosem volt benti cicám, ezért nem tudom, hogy mindegyiküknek ez a szokása? Tudom, hogy a macskafélék alapvetően éjszakai állatok, de amikor voltak kinti cicáink, azok nappal is mindig itt grasszáltak. Illetve azt hittem, hogy az emberekhez ennyire közel élő (tulajdonképpen 0-24-ben együtt lévő) háziállatok idővel felveszik az emberek szokásait, és éjjel alszanak, nappal aktívak.

Másnak is ilyen napirendet folytat a szobacicája?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, macska, szobacica, állat, éjjel, nappal, szokás, viselkedés, háziállat

márc. 26. 16:42  Privát üzenet  

A válaszok
Szerencsére nem. Akkor aktív, amikor mi is, éjjel alszik mint mindenki.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 26. 16:54 Privát üzenet
Ezt át kell fordítani, nappal foglalkozni, játszani kell vele nem szabad aludni hagyni, mert akkor persze hogy éjjel lesz aktív.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 26. 18:52 Privát üzenet

Én inkább abba látom a választ a kérdésedre, hogy a nővéreddel " költözött oda" ez azt jelenti hogy környezet változás, az állatot is sok esetbe ugyan olyan nehezen érinti mint az embert. Gondold csak el új környezet, új emberek nem a megszokott semmi.nem csoda ha nappal amikor ti " új" emberek aktívak vagytok ő aki" jött" inkább azt válassza nem akar szem előtt lenni, és akkor ti alszotok nem vagytok a színen, akkor már elő jönni, és szabadon, aktívan viselkedni.

Én a környezet változásba látom a magyarázatot, vagyis megkell szokja a hirtelen változást, egyebb probléma semmi, segíteni kell benne. Sokat foglalkozni vele, higy bízzon bennetek

# 3/4Időpont tegnapelőtt 22:27 Privát üzenet
Barócsi Istvánné nevű felhasználó válasza:

Szerencsére nem mikor ti alszotok ők akkor kelnek fel.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont tegnap 17:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért viselkednek furán a macskák?
Öreg macskák hogy viselkednek?
Idegen macskákat hogyan űzzünk el? Nagyon fopátlanul viselkednek.
Most tavasszal született kismacskák furcsán viselkednek, az étel miatt?
Miért utaljak igy egymást a kandur macskám? Miért viselkednek így?
Nagyon rendetlenek a szobacicák?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!