Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak székrekedése...

A macskámnak székrekedése van. Amíg nem jön meg a megrendelt gyógytáp, mit adjak neki?

Figyelt kérdés

A macskámnak sajnos visszajött a székrekedése.

Erőlködik, de sajnos nem tud kakilni.

Elvittük már állatorvoshoz, ahol a doki megállapította, hogy valamit megevett, talán egy kartondoboz darabot vagy ilyesmit, az szorult bele.

Adott neki paraffint, az segített rajta, kijött belőle minden kb.

Egy ideig újra normális volt a széklete, de sajnos ismét elkezdődött ez, hogy erőlködik és nem jön neki semmi...


Mivel a vírushelyzetben nem tudunk kimozdulni otthonról és a helyi állatorvos is lehúzta a rólót a vírus idejére, rendeltem a macskámnak speciális Royal Canin tápot, ami hasmenésre való és dicsérték a neten.

Az utóbbi időkben rákapott a száraztápra, eddig nem ette csak a húst, most meg már rá sem tud nézni, így valószínűleg a gyenge bélrendszere miatt a sima száraztáppal vannak gondjai, ezért rendeltem speciális tápot.


Most ismét a paraffint adtam neki, az orvos utasítására, három napig adom neki az előírt adagot.


Addig mivel etessem, mit adjak neki, hogy tudjon WC-zni és jobb legyen a közérzete?



2020. márc. 30. 21:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*székrekedésre való tápot rendeltem természetesen.


Azt akartam írni, hogy egyik idióta állatorvos meg hasmenést diagnosztizált anno nála és valami hasfogót írt fel ... ezért is váltottunk orvost, mert a kötöhártya gyulladást sem vette észre a másik cicámon, hanem azt javasolta, h kenjük kamillával...:(

2020. márc. 30. 21:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatsz ez esetben tejet adni neki, a laktóz általában megfosatja a macskákat. Vagy patikában tudsz venni Laevolac oldatot, az eleve laktózt tartalmaz, gyerekeknek is adják. Meg kell nézni a tájékoztatón az adagolást testsúlyra számolva. Tápból pedig inkább nedveset, akár kicsit vízzel higitva, ha úgy hajlandó megenni.
2020. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

2-es ne tanácsolj hülyeséget! Ha valmitől elzáródott a bélcstorna és te afölött a szakasz fölött hascsikarást produkálsz neki, ott fog helyben megdögleni a szerencsétlen.


Kérdező: ha a macskának szárazat adunk, akkor kötelező mellé a víz. Vagy éppenséggel kicsit beáztatni a száraztápot, vagy elkeverni egy kanál olíva vagy tökmagolajjal. Ez mehet minden nap. Tekerj gézt az ujjadra, olajozd be és próbáld bekenni a macska se**lyukát vele óvatosan.

Illetve szorulásos macskának ne adj hasmenésre való tápot. Amíg nem oldódik a helyzet, ost csak inni és nedveset adj neki, illetve figyelj oda, hogy mozogjon. Semmi esetre sem tejes fosatás és hasonló okosságok. Jobbulást a cicusnak! Üdv. egy állatorvosi asszisztens.

2020. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos a macskáim teljesen megundorodtak a nyers csirkehústól.

Eddig azt kaptak,mellé alutasakosat, meg rendes nem gyógy szárazat, azokon a napokon mikor már undorodtak a hústól, és nem ették meg.

Így igazából a szárazon, meg a nulla beltartalmú alutasakoson kívül mást nem hajlandóak fogyasztani.

Így a macska természetesen fél óránként éhes, ha csak nedves tápot kap.

A prémium konzervek is ki lettek próbálva, kedves barátomnak adtam oda díjmentesen az összeset, fél éven át kisérletezem vele, és nem ették meg akkor se.

Adtam most neki még mielőtt ide írtam egy kis natúr joghurtot, abból is kb 2 falatot evett meg. Megette helyette a másik... az mindenevő.

Nem hasmnenésre való táp, elírtam. Székrekedésre való, amiről jó véleményeket irtak különböző oldalakon.

Mivel azt elfelejtettem írni, hogy a macskám balesetes...sajnos elütötte egy autó, így műteni kellett, innentől vannak vele gondok.

2020. márc. 30. 22:23
 5/11 A kérdező kommentje:
ROYAL CANIN FELINE FIBRE RESPONSE
2020. márc. 30. 22:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Vizet természetesen adok neki, van több tál is, cserélem mindig. Tejet nem szoktak kapni, mivel azt irták mindenhol,hogy káros, így nem szoktattam rá őket
2020. márc. 30. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

# 3 : Ez igaz, de a cica már kapott paraffint és akkor kijött belőle minden. Így nem valószínű, hogy elzáródás lenne, különben már akkor belepusztult volna szerencsétlen.

Új információval gazdagodtunk, a cica balesetes és műtött volt. Ez esetben lehet, hogy károsodott valamelyik ideg, ami a bélmozgásért felelős. Még rosszabb esetben akár daganat is okozhat ilyen székrekedést, kutyánál láttam már hasonlót, de - feltételezem - ezt az orvos kivizsgálta.

2020. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, vizsgálta, a műtét után többször is vittük, nem talált semmit.

Ez a székrekedés dolog a visszatérő probléma.

Vizeletürítése az rendben van, azzal nincs gond.

Enni eszik, aktív, játékos. Kivéve most az utóbbi két napban, megint előjött ugye a probléma, ilyenkor látszik rajta, hogy nem olyan aktív, gömbölyödve fekszik és rossz a közérzete.

2020. márc. 30. 22:57
 9/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam már almot cserélni, három fajtát is, hátha az nem tetszik neki, de az sem volt megoldás.

Meg azt vettem még észre, hogy feltűnöen sokat nyalakodik,mosakodik.

Kicsit elnyomott szegény állat. Vagány, de mégis félénk.

A tesó cicával se jön ki jól, állandóan elkergeti szegényt, meg nekiugrik...

2020. márc. 30. 23:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Tejet egy keveset próbálj meg adni neki. Laktózmenteset is megpróbálhatod, azt is szeretik, és szívesen isszák. Az a lényeg, hogy legyen minél több folyadékbevitel. Nyers tojást felverve próbáld még meg, ha jó friss.
2020. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!