Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskának milyen típusú...

Benti macskának milyen típusú almot vegyek és hányszor kell cserélni az almot?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 1-1.5 hetente teljesen cserélem (ilyenkor ecetes vízzel mosom ki a fedett alomtălcăt). Kövezzetek meg, de a Lidl saját márkásàt veszem.
2020. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia! Én a csomósodó almot ajánlom. Ha belepisil, az nem folyik szét, hanem egy kisebb "csomóban" összegyűlik, így könnyen ki tudod venni. Ha a macsesz belepiszkít az alomba, azt a lapát segítségével egyből vedd ki. Magát az egész almot 3 naponta kell kb teljesen kicserélni. Hetente mindig legyen egy nap, amikor az alomtálcát az új alom betétele előtt kádban teljesen kimosod, ezt követően kifertőtleníted.Ez után hagyjad megszáradni az alomtálcát magától, csak törölgesd ki belőle az álló vizet. Ez kb fél órát vesz igénybe száradással együtt, érdemes akkor megcsinálni, ha a macska az előtt kakilt/pisilt. Ezt nem kérdezted, és valószínűleg tudod is, de ha a macska alma valamiért állandóan nagyon büdös, lehet venni olyan sprayt, ami elszívja ezt a szagot, mivel minden nap ha kicserélnéd az almot, egy idő után óriási költség lenne, és nem mintha én sajnálnám a macskáktól a pénzt, de azért szerintem te is belátod, hogy kb 3x annyit fizetnél így, mint egy másik ember, akinek nincs ilyen gondja. És gondolj bele, hogy a macska nem csak 3-4 évig él, hanem 10+, és több mint 10 évig háromszoros árat fizetnél az alomért.
2020. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Most olvastam el, hogy az előttem lévő 1 hetente cseréli az almot. Nekem sajnos a macsekom az almot úgymond "kikaparja"az alomtálcából amiközben a dolgát végzi, ezért a 3. napra már kb fele annyi alom van a tálcába, mint volt. De ez amúgy macska- és emberfüggő, de azért 1.5 hetente illik kicserélni. Btw előző voltam.
2020. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Szilikátosat. 🙂 Nem porol, nem büdös, könnyű takarítani. Én az Aldiban veszem.
2020. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat az Aldis macskaalomra. Nem drága, nem porzik és nagyon jól csomósodik, ki lehet szedni a pisit is rendesen.


Naponta takarítom az almostálakat (2 macsek), hetente pedig 1x az egészet kiszedem és kifertőtlenítem a tálakat.

2020. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2 hónapon belül fogok örökbe fogadni egy kiscicát.

Még két kérdésem lenne: mennyi almot kell tenni a tálcába?

A pisijét is kivehetem azzal a lyukacsos alomlapáttal?

Nem vagyok macskatartásban tapasztalt.

2020. ápr. 2. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Aldi csomósodó. Legjobb. Betonkeményre összeáll a pisigombóc, simán kiveszed anélkül, hogy összepiszkolódna vagy bebüdösítené a tiszta részt. Én 2 cica mellett reggel-este átlapátolom, kiszedem a gombócokat, kakikat. 5-10 naponta van teljes csere, ilyenkor mosószer, aztán fertőtlenítő és konyhai papírtörlővel szárazra törlöm.
2020. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szilikagélest használok (mármint a macskám..), a legjobb nedvszívó-és szagelszívó képességű. Csak a kakit kell kiszedni naponta, a pisist rész átkeverni, hogy könnyebben kiszáradjon. Kb. 3 hetente szerélem. Hátránya, hogy borzasztóan hangos, amikor kaparja a macsek, de ezt én már megszoktam.
2020. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Volt csomósodós is, de abszolút a szilikátosra voksolok, most már csak azt veszek. Sokkal kevesebb a macera vele, és a szagokat is jobban elnyeli.
2020. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kb. 3-4 hetente kell csere, és napi szinten csak a kakit kell kiszedni belőle, pisinél csak átkevergetni, ahogy írták már előttem is.
2020. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!