Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell Ivartalanitási...

Hogyan kell Ivartalanitási kötelezettségről szerződést írni? Ezt hol kéne kinyomtatni? Kell rá állatorvostól pecsét vagy bármi? Ha igen ez mennyibe kerül? Azzonal megkapom?

Figyelt kérdés

Van egy macska akit az utcáról mentettem de csak átmenetileg tudtam be fogadni.

A leendő gazdival viszont szeretnék egy olyan megállapodást kötni ami azt biztosítja, hogy Ivartalanitást és az oltásokat be adja neki es benti tartást biztosít számára.



#feltétel #szerződés #írni #Ivartalanitási #kötelezettségről
2020. ápr. 2. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Erre nem kötelezhető és senkit nem is fog érdekelni :) becsületes gazdát kell keresni neki, aki tényleg meg is teszi ezt vagy neked kell ivartalanítani.
2020. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem ilyen válaszra gondoltam hanem segítségre másoktól is hallodtam erről.
2020. ápr. 2. 18:48
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
A legbiztosabb ha írsz egy állatmenhelynek, mivel ők ezt mindig így csinálják, elfogják tudni mondani a pontos menetét.
2020. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

#1. a tenyésztők is így adják...


Amúgy kérdező, nem mondom hogy ezek nem fontos dolgok, de egy kitcsit hipokrata vagy... Ha nem tudod még végérvényesen befogadni sem, akkor milyen alapon várod el másoktól, hogy ezekre költsenek, amikor Te sem teszed?


Egyébként a benti tartásról felesleges szerződést írni, mivel állatvédelmi törvénybe van foglalva hogy semmilyen állat nem hagyhatja el a gazda telkét, így a macska sem... Vagyis maximum kennelel vagy macskabiztos kerítéssel lehetne kint is tartani, de látod hogy mindenhol rohangálnak a félkóbor macskák... Amennyire nem ér semmit a törvény, úgy a Te szerződésed sem érne (sajnos, ez a gyakorlat).


Ami meg a legfontosabb, hogy jó tápot kapjon, illetve sok foglalkozást és szeretetet, azt úgysem tudod szerződésbe foglalni.


Szóval felesleges az egész.

Vagy keress egy olyan gazdát aki megbízható, vagy tartsd meg Te az állatot és gondoskodj róla belátásod szerint...

De amíg Te sem biztosítassz neki semmit, addig ne itélkezz mások felett.


Én pl. a macskáimat bent tartom, + ki tudnak menni macskaajtókon egy nagyobb kennelbe is. 5000 Ft per kilógrammos tápot kapnak... Hárman vannak, olyan alomból fogadtam Őket örökbe, melyből a többi kölyöknek koránt sem lett ennyire jó dolga, mert akiktől elhoztam, nem ennyire kultúráltak az állattartás terén. Én viszont ennyit tudtam vállalni, ennyit tettem a változás érdekében, + akinek kell sokat beszélek a felelős állattartásról, illetve adakozom is menhelyeknek. Viszont azokat sem szekállom ezzel az egésszel, akiktől elhoztam a mostani macskáim, mert teljesen értelmetlen lenne...

Ez van.

2020. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

#4. vagyok.


Egyébként a macskáknak egy oltás sem kötelező, törvényileg legalábbis...

Ami butaság, mert a veszettségre a matematikai esélyük magasabb mint a kutyáknak és nekik meg kötelező a veszettség elleni.


Én is amellett vagyok, hogy minél több macskát oltsanak be és hogy vegyük ezt komolyabban...


Viszont azért azt is be kell látni, hogy egy kizárólag lakásban tartott macska nagyon nagyon kicsi eséllyel kap el bármit is, ha nincs oltása...


Pl. a FLIP egy olyan dolog leehet aminek okozó vírusa be mehet a cipőnkkel a lakásba, majd a macska szervezetébe, de ugye ehhez fertőzött macskának kell érintkeznie a cipőnkkel... Ha elzárjuk a cipőt, ahogyan azt a legtöbben teszik, és kezet mosunk simi előtt, gyakorlatilag 0 százalékhoz konvergál annak az esélye, hogy bármilyen enyhe betegséget is elkap a szobacica.

2020. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

Sokan (menhelyek, tenyésztők,) szoktak íratni ilyen papírt, de jogilag semmit nem ér!


Nincs jogod ellenőrizni, sem feljelenteni, ha nem ivartalanítok. Az ügyvédek és közjegyzők közül, csak a csalók vállalják, hogy megírják. A többi pontosan tudja, hogy bíróságon kiröhögik vele.


Pénzkidobás.

2020. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Menhellyel vedd fel a kapcsolatot, úgy, hogy ők közvetítsenek, rajtuk keresztül történjen az örökbefogadás, ők írják a szerződést, és te ideiglenes befogadóként megmaradsz. Ez a legtisztább.
2020. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

#5 én úgy vagyok az oltásokkal hogy magunkat ill a gyerekeinket is beoltjuk olyan betegségek ellen amik már nem elterjedtek, valljuk be mennyi az esélye hogy kanyarót, tuberkolózist vagy gyermekbénulást szedünk össze manapság.

Nameg, nyilván ha a macskám a lakásban lakik nem szed össze sok dolgot viszont ha neadj isten kiszökik (tudom tudom "velem ilyen soha nem fog előfordulni" hát persze, az is azt mondja akinek kiszökött) akkor legalább mire előkerül sokkal kevesebb betegséget tud összeszedni.

2020. ápr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Tenyésztő vagyok, a szerződésünk hiteles, jegyző és ügyvéd szerint is. Direkt kikértük a véleményüket. Van tenyésztő ismerősöm, aki a jó szerződésnek hála nyert már pert, és vissza is kapta a macskát. Szóval egy JÓ szerződés igenis ér valamit! Bár azt nem tudom, magánszemélyként ilyenre mennyire van lehetőség. Mert oké, hogy tenyésztő/menhely mehet perre is akár, de egy magánszemély.. nem tudom.

Szerintem is vedd fel a kapcsolatot egy menhellyel, hogy rajtuk keresztül történjen az örökbefogadás. Addig maradjon nálad.

2020. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
A hatosnal primitívebb élőlénnyel még nem találkoztam. Úgy hirdeti az ostobaságát mintha szent írás lenne Isten tollából.
2020. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!