Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valamilyen tippetek, hogy...

Van valamilyen tippetek, hogy a macskak az almot hasznaljak?

Figyelt kérdés

Ket macskam van, es harom kulon alom. Tegnap delutan tisztitottam ki fullra mind a harmat, teljes alomcsere, de ma reggel mar arra keltem, hogy megint mashol van kaki. Szintentarto tisztitas mindig van, de ugy veszem eszre, maximum egyszer hajnaldoak utana hasznalni, en meg nyilvan nem tudok negyed orankent ranezni az almokra, hogy erintetlenek-e.

Regebben probaltam ilyen alomfuvet vagy nem tudom minek hivtak, amit bele kellett szorni az alomba es elvileg a macskak ereztek az illatat es jobban ramentek, de nem hasznalt.

Negyedik almot nem vennek, ha nem muszaj, mert a harmadik mar igy is csak a nappaliban fert el, de ha ez a vegso megoldas, akkor legyen, de hatha nektek van valami jobb otletetek.


2020. ápr. 3. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a harmadik szörnyű módon csak a nappaliban fér el, akkor hol van az első kettő?


Merthogy, ha pl vécé mögé eldugva, vagy hasonló, az önmagában lehet gond. A macskák nem szeretik az eldugott helyeket, egyrészt, mert területjelölés, és ö nem a wc-t meg a pincét akarja magának, hanem pl a nappalidat, másrészt a macska prédaállat is, hiába ragadozó. A zsákutcát nem fogja használni, mert onnan nem tud menekülni, ha szükséges. Tehát olyan helyre kell tenni, ahol nem csak egy "folyosón" fér hozzá, hanem ha megzavarják, más irányba is le tud lépni, mint amerről jött. Ugyanez miatt néhány macska a zárt almot sem viseli el.


Hogy jönnek ki egymással a macskáid? Nincs sok kergetőzés? Nem dominánsabb az egyik, mint a többi?

2020. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Többi = másik akart lenni a végén :)
2020. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy kulon helyisegben van a masik ketto, ahol a mosogep is van. Tehat azt mondod, ha kiraknam az almokat a folyoso kellos kozepere, ahol barmerre tudnanak szaladni, megoldodik a problema? :D Csak viccelek, de ertem mit irsz.

A nappaliban fedeles alom van, de azt is hasznaljak, a gond az, hogy egyetlen egyszer mindegyiket. Nem ilyen mutyur almokrol van szo, szerintem nem realis, hogy egy nap alatt ha mar egyszer belepisilt, akkor ne tudjon meg egyszer kakilni is bele. (Pisilni nem szoktak pl mashova.)

A macskak nem mondom, hogy legjobb baratok, de elvannak, neha rajuk jon ot perc amikor megy a harc, altalaban mert a kisebb meg jatekos, es o kezdi. A “nem legjobb baratok” alatt annyit ertek, hogy nem alszanak aranyosan osszebujva, mint amiket lehet latni kepeket mindig, inkabb mas pontokat valasztanak, de egyebkent nem veszem eszre, hogy zavarnak egymast, siman elucsorognek egymas mellett az ablakban, stb.

Viszont pl olyan van, hogy amikor eszreveszem, hogy nekiallna kakilni mashol, akkor raszolok, hogy “Mit csinalsz?!?!”, es ennyi eleg neki, hogy abbahagyja es spurizzon az alomba. Lehet, hogy velem szorakoznak direkt, nem tudom.

2020. ápr. 3. 12:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fordult elő, hogy működött a mosógép, miközben be akartak menni alomra? Az okozhatja, mert ha meglátja a gépet, felrémlik benne a zaj.
2020. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!