Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg kegyetlen vagyok?

Tényleg kegyetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Van pár hónapja egy befogadott cicánk. Kint nőtt fel, de az előző cicám kinti volt, csak éjszaka jött be, el is tűnt...

Így a mostani inkább benti, de mivel szeret kint lenni, kiszoktam néha kötni egy hámmal a házunk elé. Így tudom figyelni, és ő is kint lehet. Kb. 3 méter a hám, annyi mozgástere van. Már teljesen megszokta, magától megy a helyére,a hámból se bújt ki soha. Bent természetesen szabadon garázdálkodik.

Bazi nagy a telek, a kerítést nem tudjuk cicabiztossá tenni, pláne hogy hamarosan költözünk. Csináltunk neki egy kis kijárót, de az ajtót nem tudtuk meg megoldani,az azért nem működik.

Ha elköltözünk végre, lesz cicabiztos kerítés, vagy kifutó. A szomszédunk viszont beszólt, hogy engedjük szabadon, had mászkáljon. Kicsit elbizonytalanított. Tudom, hogy ez nem a legjobb, de ideiglenesen működik. Nem akarom őt is elveszíteni, ahogy az előzőt.


2020. ápr. 3. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Hát a kinti cicák már csak olyanok, hogy szeretnek csatangolni, van territóriumuk, stb. Valószínűleg az előző macskád sem azért nem ment haza, mert nem talált vissza, hanem azért, mert beteg volt, vagy ezer más oka lehetett. Ha macskát akarsz, akkor fogadd el a természetét, vagy vegyél magadnak egy plüsst, és azt úgy kötheted ki, ahogy akarod, és el se fog mászkálni.
2020. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes kérdés. A kutyáknál törvény, hogy a kistestűt 4m, a nagytestűt 8m hosszú lánccal szabad kikötni. Ha félted a cicát, inkább ne engedd ki.
2020. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
39%

Végül is ideiglenesen megteszi, bár tény, hogy a macska olyan háziállat, ami elmászkál és járja a várost/falut, de ha tudja, hogy te vagy a gazdája, eteted és foglalkozol vele visszajön.

Az előző macskád valószínüleg nem eltűnt (mármint, nem úgy, mint a kutyák, akik kimennek eltévednek az utcán és bár probálnak haza jutni nem tudnak), hanem meghalt. (már bocsánat, hogy tárgyilagos vagyok).

Ahogy mondtam a kutyáknál félő, ha eltűnik, de a macskák nem ilyenek. Az a normális, ha elmászkálnak. Nem lehet őket bezárni.

A kutyák hűség orientáltak, míg a macskák szabadság orientáltak.

Szóval a normális az lenne, ha hagynád, de ha az állat nem érzi magát rosszul talán nem baj.

A macska vissza talál hozzád, tudja hogy hol az otthona. Ha még sem így történik, akkor az nem a te hibád, hanem a kegyetlen világé.


Egyébként nem vagy kegyetlen, csak aggódsz.

2020. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Én kiszoktam menni a nyáron a cicával fél órát naponta a kertbe, egyébként teljes mértékben házban lakik, es nem hiszem hogy barmi problémája lenne. Nálunk a kutya is önszántából bejön a házba, pedig arra mindenki azt mondja "hu az aztan nagyon szeret kinn lenni". A miénk amint nyílik az ajtó rohan befelé, és nem egy kutyank van. Allatmenhelyek csak így adnak örökbe eleve, házba, vagy kinti bentinek. Szerintem a hámmal való kikötés semmit nem segít rajta, inkább mar akkor sétálj vele, vagy maradj vele mig járkál az udvaron. Nem kinzas hogy egy állat benn él egyébként. De ahany ember annyi szélsőséges nézet.
2020. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez Budapest, itt ha elmegy, előbb utóbb vagy a kutya szedi szét, vagy elütik, azt pedig nem szeretném. Ő nem egy világjáró, félősebb típus, de az előző után nem szeretnék kockáztatni. (Ivartalan volt az előző is, azért reméltem, hogy nem megy el messzire, de sikerült neki.)
2020. ápr. 3. 17:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, az kimaradt, hogy sétálni is szoktunk naponta. :) Azon felül balhézik, hogy kimenjen, szeret napozni.
2020. ápr. 3. 17:24
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Úristen miket írnak itt előttem. Igen, végülis a macskát csak elüti az autó, mérget eszik, agyon veri valaki, lelövik, széttépi egy kutya, bezárják és meghal, ellopjak, lefial valahova és bele hal, verekszik mas macskákkal, állatokkal, betegségeket kaphat el. Végülis nagyon jo egy kinti macskának. Arany élet. Arany élet kb 2-5 évig. Míg egy macska 20 evet is megél átlagosan házban. Teljesen véletlen hogy városban sokan tartanak házban macskát tehát, es nem úgy mint falun ahol pár évet el egy átlagos macska. Persze varosban is vannak utca kolóniák, akiket állatvédők próbálnak időről időre befogni hogy normális életük legyen, sokakat a halál széléről mentenem meg, es utana benti cicának adjak oda. Biztos teljesen "véletlen", es egyáltalán "nem jó" a cicának.
2020. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem vagy kegyetlen. Pont a napokban nézegettem menhelyeket a neten, azon belül is az örökbefogadható cicákat. Szerintem kivétel nélkül az összesnél azt írta, hogy benti tartásra.


Én speciál nem is tudnám azt csinálni, hogy örökbefogadok/veszek egy macskát, és kiengedem, hogy menjen amerre akar. Túlságosan aggódnék.


Meg amúgy én nagyon ellene vagyok a kinti tartásnak. Sok ismerősöm is sokszor mondja, hogy "már megint vemhes a macska." Hát csodálkoznak? Ivartalanítva nincsenek, és kinti cicák. Meg aztán a környékünkön annyi macsek volt régebben, de vagy mind elütötték vagy megmérgezték őket. Szóval én teljesen a benti cicatartás mellett vagyok.

2020. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem kegyetlenség, hanem felelős hozzáállás.
2020. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy csak ideiglenes, nincs vele gond, főleg hogy sétálsz is vele. Később meg megoldódik a probléma a cicabiztos kerítéssel.

A szomszédodnak mondd meg, hogy törődjön a maga dolgával.

2020. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!