Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálják ezt a macskáim...

Miért csinálják ezt a macskáim velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 3 macskám a házban, Tina(ragamuffin, nőstény), Lüszi(exotic persza, nőstény)és bolyhos(main coon és házi keverék, hím). Mind a 3 macskát nagyon szeretem, de ebből a 3bol csak Lüszi és Bolyhos viselkednek velem úgy, amiről a szövegben szó lesz.

Szóval ez a két macska folyton a közelembe van, folyton követnek, néznek. Ha én a szobámba vagyok, ők is ott vannak, még ha nem is közvetlen mellettem vagy a nyakamba, valahol a közelbe igen. Viszont ha ki megyek ők rögtön utánnam. Van egy nagyobb udvarunk, oda kimennek nélkülem is, de az utcára már nem mennek, csak ha én is ott vagyok. Ezek Tinára nem igazak. Lüszi állandóan befekszik a nyakamba, olyan mint egy kisbaba, édes, aranyos, de néha már nagyon zavar +kényelmetlen is. Bolyhos mindig rajtam akar feküdni, mindegy hol, csak az a lényeg a feje vagy a lába rajtam legyen. Ez is zavar nagyon sokszor. Bolyhosba azt sem szeretem, hogy folyton nyáladzik. Mikor rajtam fekszik arra leszek figyelmes hogy valami nagyon vizes rajtam, és akkor látom hogy kifolyt a nyála. A csaladtagok azt mondják, ha nem vagyok épp otthon, akkor a macskák nagyon kedvetlenek, a ruháimom, cuccaimon fekszenek, mikor haza jövök pedig megjon az élet kedvük.

Az lenne a kérdésem, hogy miért ragaszkodnak hozzám ennyire? Senkit sem szeretnek úgy a családban mint engem. Ez miért van?

A válaszokat előre is köszönöm.


2020. ápr. 5. 00:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek nincs különösebb oka.

Egyszerűen Téged kedvelnek.

Lehet az illatod miatt, lehet azért mert Te vagy velük a legtöbbett esetleg kiskoruk óta vagy velük. Ha kiskorukban nagyon sokat voltál a közelükbe akkor lehet azért ragaszkodnak hozzád ennyire.

(Az én macskám már ici pici kora óta velem van. De rá nem igazak ezek a tulajdonságok).

Minden macsek más.


Ha zavar, hogy rád fekszenek akkor próbáld eltolni őket, letenni.

Esetleg picit elzárni őket Tőled egy darabig.

Remélem tudtam segíteni. :)

2020. ápr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod #2es. Lüszi macskám 1 évesen hoztuk el egy szörnyű helyről,ott n születése óta egy teljesen sötét szobában volt. Mikor haza hoztuk akkor én voltam vele folyton, mindenhova vittem magammal, fél óránként az alomra is elhordtam, aztán annyira megszerettem, hogy még az ágyba is behoztam, és vele aludtam. Mindig én adtam neki kaját, néha még jutalom falatokat is adtam neki. Ez így ment vele egy hónapig, aztán már nem én hurcoltam, hanem elkezdett jönni magától is. Ahol én voltam ott ő is. Ebbe a macskának az is érdekes, hogy mindenkitől és mindentől fél, csak nekem engedi meg hogy felvegyem és simogassam, néha a szüleimnek is megengedi, de 5 perc után menekül tőlük is.

Bolyhost Lüszi után 1 évre hoztuk ki egy csatornábol, ahol ha nem találtunk volna rá, a bolhák megették volna. Anyukám megfürdette, utána rám bízták, hogy foglalkozzak vele, mert én voltam a macskás. Nagyon félt tőlünk. Este bepakoltam az almot, egy kis konzervet meg kis pici cumisüvegbe tejet. Egész éjszaka nyávogott, ezért fent voltam vele végig, mert nagyon sajnáltam. Néha egy fél órára elaludt mellettem, de aztán újra elkezdett nyávogni. Elvittuk orvoshoz ott azt mondták még szüksége van egy anyára mivel körülbelül 3 hetes lehet a cica. Szerencsére volt egy kinti cicának aki akkor 1 hónapja fialhatott le, ő nehezen befogadta a kiscicái mellé. Kinti cica lett Bolyhos. Később egysével elfordták a kiscicákat, aztán november Környékén az anya cica elhunyt. Aznap este behoztuk bolyhost es ismét én kezdtem el vele foglalkozni, majd kialakult egy kötelék köztünk ami a mai napig tart köztünk.


Úgy szoktam velük tudatni, hogy nem akarom hogy a nyakamba fekudjenek, hogy nem simogatom, olyankor pár perc múlva lefekszik mellém, de sokszor nem veszik a lapot.

Azt még elfelejtettem oda írni, hogy a mosdóba is, sőt még fürödni is elkísérnek, de ezt nagyon sok cica megteszi tudom😀

2020. ápr. 5. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!