Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elegem van a macskábol,...

Elegem van a macskábol, kezelhetetlen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy éves kandúr macskánk,kB 4 hónapos kora óta van nálunk, azóta mióta ki lett kasztrálva,katasztrófa, nagyon rossz, állandóan ellop valamit,amit után a persze szét szaggat és lehet takarítani, ez napi 5x,seggére kapott érte, de nem érdekli, Ja és mindig csak az én cuccaimra megy ,néha már olyan mintha élvezné hogy bosszant, azon gondolkodom ki rakom az udvarra, mert nem becsüli meg bent magát, mit csináljak?
2020. ápr. 7. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Ha ételt lop az azt jelenti, hogy nem kap eleget enni. Ha esetleg kap akkor meg nem elég változatosan és ezért lopja el a te ételedet, mert abban keresi a megfelelő tápanyagot.
2020. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyit foglalkoztok vele?
2020. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

A macska nem tudja a büntetést értelmezni. Ha rácsapsz a fenekère, abból nem tanulja meg, miért kapta, csak azt, hogy félnie kell tőled.

Ezért megy a te cuccaidra, ahogy fogalmaztál, mert retteg tőled, próbálja a saját területén növelni a biztonságérzetét, azzal, hogy mindent a magáévá tesz, aminek olyan szaga van, mint neked.


Első sorban Jackson Galaxy munkásságát ajánlanám, ő kifejezetten problémás macskákkal foglalkozik. Youtube-on sok videója fent van, de én a Macskamágia c. könyvét is ajánlanám, sokat segít, hogy megértsd a macskádat.


Addig is, van magyar követője a tanításainak, olvasgass:

[link]

2020. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

4-es nem azért keresi az ő cuccait, hanem az ő cuccain van valami illatanyag ami tetszik a macskának. Esetleg macskagyökér vagy macskamenta nincs a lakásban, mert attól bezsonganak a macskák, mint valami tini rajongók az ismert embertől?


Csekkolni kéne a parfümödet mi van benne.


A veréssel nem mész semmire, arra azt mondanám, hogy nem épp jó gazdira vall így megoldani a problémát, inkább az okát kéne megértenie, hogy kreatívan tudj ellene tenni.


Mikor lett ivartalanítva a macska, a pontos dátumra vagyok kíváncsi.

2020. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

TEssék, hogy cikket is olvass, és képet is nézz, hogy milyen eufórikus lesz a macska a macskagyökértől, pl. rágja is a tárgyat.


[link]

2020. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem valami illatanyag euforikusan hat ami a te cuccaid között van :D, 5-ös és 6-os vagyok. Necc hogy te vered, mert szegény macska nem tehet róla, hogy az agyacskája olyan ingereket küldött a cuccaidat érzékelve, hogy eufória, tini rajongó a haját tépve. :D
2020. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1x csaptam a fenekére, de azt is csak ujsaggal, komolyan soha nem bantanam, enni való mindíg van elötte, ivartalanítva január 10 én volt, nagyon sokat játszunk vele. Kedves utolsó lehet igazad van, én erre még nem is gondoltam
2020. ápr. 7. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Én rácsaptam már a macskák seggére, és nem, nem rettegnek tőlem. Az nem igaz h nem érti meg miért, bizony h megérti, mostmár elég ha kimondom a nevét amikor olyat csinál/na, és már abba is hagyja, jön dorombolni. Egyébként valami biztos van ami ezt váltja ki belőle, valamit hiányol, v tényleg lehet az illat is.
2020. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!