Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg igazak ezek a cicákra?

Tényleg igazak ezek a cicákra?

Figyelt kérdés

A párommal gondolkodtunk cicán, de viszont vegyes dolgokat írnak róluk (tudom hogy személyiség függő is)

Szóval pár kérdés amire örülnék,ha egy tapasztalt, de akár egy kezdő gazdi válaszolna:

- Tényleg szétkarmolja az összes bútort? (hallottam, hogy szinte az összes cica össze vissza karmolja a dolgokat)

-Hálátlanok, ritkán dorombolnak (többsége)

- felmásznak a pultra és nem lehet megtanítani,hogy nem szabad

- Éjszaka nagyon hangosak (tudom, hogy éjszakai állatok)


Köszönöm a válaszokat!


2020. ápr. 7. 17:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

6 éves brit shorthair ívartalanított fiú macskám van.

Az én tapasztalatom.

- Tényleg szétkarmolja az összes bútort?

Ha van macskakaparó, akkor nem karmolja a bútort. De az elején minden cica megpróbálkozik a bútorkaparással. Ha hagyod neki, csinálja, és macskakaparó lesz neki. Ha nem hagyod, nem csinálja, és nem fog egyetlen bútort sem szétmarkolni. Nekünk van egy régi asztalunk, ott hagytuk, hogy fenje a körmeit. Használja is ahogy a saját macskakaparóját is. Fent a hálószobában az ágyat is karmolni akarta, azt nem hagytuk. Nem is kaparja. Szóval nálunk nincsenek a bútorok szétkarmolva, kívéve az előbb említett asztalt amit engedtünk neki.

-Hálátlanok, ritkán dorombolnak

Egy macska sosem hálátlan, és mindig dorombol valamiért. Macska dorombol akkor is amikor a halálán van, mert a dorombolás nemcsak másokat hanem magát is megnyugtatja. Cicám ha nagy ritkán velem alszik, akkor is dorombol

-felmásznak a pultra és nem lehet megtanítani,hogy nem szabad

Felmásznak ha hagyod, és meglehet tanítani , hogy ne menjen fel. Az én macskám nem mászik fel a konyhapultra, kint hagyhatom a kaját, nem nyúl bele. Az ablak párkányra viszont örömmel felugrik, ott pihen, nézelődik.

- Éjszaka nagyon hangosak (tudom, hogy éjszakai állatok)

Minden macskafajta másképp viselkedik. Vannak macskák amik beszédesek, vagyis állandóan nyávognak, figyelmet akarnak. Vannak macskák akiknek a hangját is alig hallod.

Minden macskát le lehet szoktatni a rossz szokásokról. A legjobb módszer ha lespricceled vizzel. Ezzel nem okozol fájdalmat neki, de nem szeretik. Nagyon hamar rájönnek, hogy ha felmegy a pultra, vagy bútort kapirgál vízpermet jön..Inkább nem csinálja, de köszike nem kér a vízből.

Mint írtam macskafajta függő minden viselkedés.

Ha csendes macskát akarsz amelyik nem karmolja szét a bútort, nem ugrál a pultokra, nem nyaffog hajnali 3 órakor akkor ilye típusú macskát keress. PL: Brit shorthait, Skót lógófülű pont ilyen fajta nyugis macska.

Az én macskám Nagyon nyugis. Többet alszik mint játszik. Öntörvényű, ha olyan kedve van simogathatod, játszik veled, ölelgetheted. Ha nincs ehhez kedve akkor a lakás egy csendes zugába elbújik, és alszik. Sosem ébrsztett hajnalban, sőt sokszor nekem kell felkelteni reggel 8 órakor, hogy jöjjön reggelizni. Nem egy nyávogós macska, de ha nyávog akkor annak oka van. Többnyire az, hogy éhes.

De pl: Bengáli macskát ne válassz ha a kérdéseid kizáró okok. Bengáli nagyon eleven macska, rengeteg foglalkozást igényel.

2020. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Van ismerősöm aki macskát tart.Mindenhol macskaszőr,büdös van,stb. Nem panelba való.
2020. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, olyan is.

Nekem az egyik nagyon rosszalkodós, rá mind igaz, amit leírtál, őt pár napos korában találtam és kandúr, velem nőtt fel, korán (5 hónaposan) lett ivartalanítva.

A második, ő egy utcáról vemhesen befogadott nőstény, ő iszonyat hálás, bújós, dorombolós, ölbecica.

A kislánya, egyetlen, aki túlélte és velünk maradt, ő olyan, mint a fiú cicám. Rendszeresen láttam hogyan viszi bele a rosszba, mindent eltanult tőle. Lényegében a nagytesója, csak 5 hónap különbség van köztük. Bár az anyacica is fiatal, alig egy éves volt, amikor befogatam.

2020. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Macskája válogatja, mind különböző egyéniség.

Az enyémre igaz az első, a többi nem.

Ő nagyon dorombolós, ölben ülős, éjjel pedig javarészt alszik. Konyhapultra nem mehet, és nem is megy oda.

Bútorokat viszont tett tönkre.

2020. ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Változó. Én egyiket sem tapasztalom, kivéve 3-as. Hiába tanítod meg neki, ha nem látod, úgy is fel fog menni. :D
2020. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik sem karmolja szét a bútort, kiskorukban rá lettek szoktatva a kaparófára, azt használják.


Ezt a "hálátlan" kifejezést amúgy sem értem soha, hogy kellene kimutatnia a háláját? Főzze meg reggel a kávét?

Vagy mi számít hálának? Ha megtanulja a parancsszavakat? Ne várjuk már el egy macskától azt, hogy ugyanúgy viselkedjen mint egy kutya, mert teljesen más faj. A kutyától sem várjuk el, hogy úgy viselkedjen mint egy ló vagy tejet adjon mint a tehén.


Nekem a nőstényem folyamatosan dorombol, elég csak ránézni. A kandúr az visszafogottabb, ő csak akkor dorombol, ha felveszem.


Én még nem láttam őket a pulton. Igaz, hogy nem vagyok 0-24 a seggükben, de kaját amúgy sem hagyok elől, szóval nincs jelentősége, minden nap amúgy is lefertőtleítem, mert azon csinálok mindent.


Nem hangosak éjszaka, van 1 szoba ahol este alszanak. Ott megkapják a vacsit, aztán csendben vannak reggelig.

2020. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikre nem a válasz. 6 cicánk van.

-kaparófa kell neki, meg nevelés.

-van cicánk, aki dorombológép, ha csak ránézel, már jár a motor. Van, aki ritkábban dorombol, de ugyanúgy odabújik, élvezi a közelséged. Ha ritkán dorombol, az abszolút nem azt jelenti, hogy hálátlan.

-Az elsővel megküzdöttem ugyan a pultra ugrálással, de aztán rájöttem, hogy én vagyok süsü, hogy néha elől hagytam a kaját. Aztán mikor huzamosabb ideig mindig eltettem, nem volt már a pulton semmi érdekes, amiért érdemes lett volna felugrani.

-igazodi fog a ti napirendetekhez. Az első pár hét általában húzósabb, de amint megérti, hogy az éjjel nem a játéké, simán átalussza az éjszakát.

2020. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az enyém a bútorokat mondjuk karmolja rendesen (a kaparófát is használja, sőt, volt, hogy elkezdte a kanapét kaparni, rámsandított, mondtam neki, hogy menj a kaparódhoz, és ment :)

A dorombolás hogy jön a hálátlansághoz? Személyiség kérdése, van, aki többet dorombol. Ha nem, akkor hálátlan?? Azt hogy?

Az enyém csak azért megy fel a pultra, mert a konyhaablakon át közlekedik, s ahhoz másképp nem fér. Asztalra pl még sose ment fel.

Az éjjel felébreszt változó, én évekig meséltem mindenkinek, hogy az én cicám nem kelt fel, ötévesen rászokott. De nem csinálja minden éjjel.

2020. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!