Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek milyen márkájú...

Szerintetek milyen márkájú macskaeledel lenne a legjobb a cicámnak?

Figyelt kérdés

A cicámról:

1,5 éves fekete nőstény cicus. Nem fajtiszta, csak egy "sima" házimacska.

Ti csak száraztáppal vagy nedvessel is szoktátok etetni a cicátokat?

Milyen márkát ajánlotok?

Eddig whiskast evett, de rosszakat hallottam róla. Úgyhogy váltani szeretnék egy jobbra! 😀



2020. ápr. 11. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy milyen tápot eszik? Szerintem ugyan mindegy neki
2020. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát amikor még kicsi volt tejet adtunk neki.Későbbiekben már drágáltam a KiteKat száraz tápot stb. Whiskast is. De a házba a kinti macskát alom nélkül baromi nehéz beidomítani. Sőt összeken mindent. Egyébként nem tudom,attól függ ízlek-e neki és nem esik jól.Próbáld ki mindegyiket,aztán megtudod melyik kell.
2020. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Purina szerintem nem rossz
2020. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
46%
Szia! Én a 2 éves macskámat a Prevital száraz táppal etetem és azt szereti. A nedves táppal kb hetente 2-szer adok neki és a Felix márkájut amit szintén nagyon szeret és én az ajánlom :)
2020. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
2950 1,5kg mondom én baromi drága😏
2020. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Házi macska akkor Purina,mert tesóm felesége is azt adott az egyiptomi sziáminak. Eléggé köver lett egy idő után és lehetett vele birkózni még emlékszem.
2020. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Whiskason kivul barmit adok a macskaknak, mert attol olyan budoset szarnak, hogy az egesz 60 nm-es lakasban mindenhol erezni olyan szinten, hogy behanysz tole. A tobbi kajatol csak az alom kozeleben van budos utana.

Alutasakosbol a Rossmannban veszek nekik, meg nem mondom fejbol a markat, 12 db van egy dobozban es 1300 ft korul van, ha nem akcios. Haromfele valogatas van belole. Azt szeretik.

Szarazbol szinte mindegy mit veszek, mert mindegyikre fintorognak es maximum akkor esznek belole, amikor beletorodnek, hogy nem fogok nekik 45 percenkent kionteni egy alutasakosat. Kivetel ez alol a Whiskas, ami ilyen toltott, mert azt szeretik, szarazbol neha veszek olyat, attol nem kakilnak budoset, csak a nedvestol.

Emelle szoktam venni vagy a Felix vagy a masik (Dreamies??) jutifalatot, abbol is adogatok nekik napkozben, igazabol a szarazba szoktunk foleg dobalni par darabot, mert ugy elragcsaljak vele egyutt azt is.

2020. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

A Whiskas, Friskies és boltban kapható társai sajnos nagyon rossz minőségűek, színezék, tartósítószer, 0 fehérje.

Nem hal meg tőle a cica, de olyan, mintha te is vajaskenyeret ennél mimdennap magában.

Vannak drága, jó minőségű tápok pl. Orijen, Applaws, Hill's. Vannak a drága, de nem túl jó minőségűek pl. Royal Canin.

Vannak középkategórisok, amik jobbak, mint a Whiskas, amit jó szívvel ajánlok a Carnilove, N&D, Josera és Purina Catchow. Ez utóbbi talán a legjobb árú ezek közül.


A konzervek terén is nagyon ingadozó a választék, a magas hústartalmúakat az enyém sosem ette meg, bezzeg a DM-est szerette. Szóval a magas hústartalmú, jobb minőségűk pl. Carny, vagy Applaws, N&D, vagy a Fressnapfban kapható select gold pure sem rossz, de ez attól is függ, hogy anyagilag megengedheted e..? Mwg attól, hogy mennyire szokott rá a cica, hogy ilyet kap, mert az Applaws 100% tonhal alutasakosa (85g) 590 ft, és nem mindegy, hogy egy étkezésre befalja a cila vagy sem.


Én húst is szoktam adni (párolva darált sertés, marha, máj).


Azért jó lenne tudni, hogy mennyi a kereted erre :)

2020. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Itt azért annyi indfot írhatnál, hogy mennyi pénzed van a macskádra. Én Real nature tápot adok neki. Reggel kap nedveset, estefelé meg szárazat. Egy konzerv kb 700 ft az egy hétre elég neki. A száraznak most nem tudom az árát meg a kiszerelését de kb 2 hónapra elég neki.
2020. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem akarsz sokkal magasabb árkategóriát, akkor Fressnapfból a Premiere márkát ajánlom száraztápból. Minél nagyobb kiszerelésben van, annál olcsóbb nyilván, de nem sokkal haladja meg a whiskast. Ár-érték arányban az egyik legjobb, és szerintem minőségre is szuper. Van belőle kinti, benti, kicsi, nagy, mindenféle cicának való, meg kisebb kiszerelésben puccosabb "természetes" verzió is.

Nálunk az egyik a dentalos verziót kapja a fogai miatt (korábban műtve is volt, meg fogkövezve), doki nem győzi dicsérni. Nekem ez elég meggyőző.

Többet érsz vele, mint a previtallal, felixszel meg a többi szupermarketes gagyisággal.


Ha puccosabb tápot szeretnél, akkor a 10-es válaszoló listáján érdemes körbenézni.


Nedvesből - HA(!) jó minőségű a száraz - szinte majdnem mindegy, mit adsz, az főleg azért kell, hogy pótolja a nedvességet. Annyi a lényeg, hogy ne legyen tele cukorral meg tartósítószerrel. Azon túl inkább az a lényeg, hogy mit eszik meg a macska, falatkákat, zselét, pástétomot vagy filét. Mi greenwoods konzervet és cosma soup tasakost veszünk (zooplusról), ezek filé jellegű nedvestápok. Minőségre szuperek, bátran ajánlom őket, bár ezek már drágább kategóriába tartoznak. Viszont az egyik finnyakirálynőnk csak ezt eszi, a falatkás alutasikból csak a szószt. :)

2020. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!