Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám összeszedett valami...

A macskám összeszedett valami vírust. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Voltunk állatorvosnál, mert a macska nyáladzott, alig evett, levert volt, még a feje is olyan torz volt.

Az állatorvos megállapította, hogy összeszedett valami vírust, a nevére nem emlékszem pontosan, mert valami fura szakkifejezést használt.

Azt mondta, ezt bármiről be lehet hozni a házba, egy cipővel például és hogy más macska is elkaphatja.

Holott azért nem értem, mert mindkét cicám be van oltva leukózisos kombinált+veszettség elleni oltással.

Szóval a doki adott egy injekciót a cicának, meg adott ilyen ecsetelős cuccot, hogy a nyelvét ecseteljük vele 5 napig, mert hámlik a nyelve...

Tegnap nagyjából jó volt, de ma megint olyan levert állapotban van, hogy látszik rajta, h nincs jól.

Enni eszik egy keveset, de csak nedveset merek neki adni, ne hogy a tápot ne rágja meg rendesen,ahogy szokása, és megfulladjon véletlen.

Fecskendővel vizet is adunk neki, hogy ne hogy ne tudjon magától inni és kiszáradjon.


Az orvos ilyet nem mondott, hogy a macska meghalhat. Annyit mondott, ha a másik cicán is látunk tüneteket, ecseteljük be a nyelvét...


Volt valakinek már hasonló esete? Mit tudok tenni a macskáért?

Ez a macska szegény olyan beteges, valszeg gyenge az immunrendszere, elkap mindent.

Volt már kötőhártya gyulladása, vizelési nehézségei, széklet ürítési problémák....


Vegyek neki immunerősítőt vagy mit kéne adnom neki? :(



2020. ápr. 12. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hűha... Szerintem mutasd meg másik dokinak. Amiket írsz, az nagyon rosszul hangzik. :(
2020. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyszerűen már nem tudom, kihez vigyem.

Voltunk már 2 orvosnál is.

Az egyik ez, akivel eddig megvoltunk elégedve, mert tényleg mindenből kigyógyult azoktól, amiket adott neki, vagy mondta, hogy adjunk neki.

Volt egy másik, aki mikor a macskám nem tudott WC-zni, azt állapította meg, hogy hasmenése van és valami hasfogó cuccot írt fel neki ...

Aztán váltottunk, és ez a doki megállapíotta, hogy belesült valami, érezte is tapintásra, ezért kapott paraffint, az helyre tette.

De már ebben is kezdek kételkedni, mert nem rég voltunk a cicával a vizelési gondjai miatt, akkor is vizsgálta, de érdekes mód akkor nem vette észre, hogy vírusos meg hogy hámlik a nyelve? Pedig hosszasan vizsgálta, nézte, tapogatta, lázát megmérte, csinált vele mindent ....

2020. ápr. 12. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress mindenképp másik orvost,minnél hamarabb,mert most minden napon a cicád élete múlhat,illetve vegyél neki Vetri DMG immunerősítőt
2020. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!