Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hosszú szőrű cica bundáját...

Hosszú szőrű cica bundáját hogyan tudnám "helyrehozni"? A fésülésen kívül van más módszer?

Figyelt kérdés
Van egy hosszú szőrű cicám, aki kint él az udvaron és most nyáron tele van a bundája csomókkal, mert beleragad az a tapadós fajta gaz. Van valami módszer, amivel szebbé tudnám varázsolni a bundáját? A fésülést nem szereti, csak néhány percig marad nyugton, vágni pedig nem szeretnék ilyen sokat, mert tudom,hogy szörnyű lenne a végeredmény. Ötletek?
2010. júl. 27. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Vidd el macska kozmetikushoz, hogy nyírja le a szőrét. Egyrészt neki is jobb lesz ilyen melegben, másrészt meg kevésbé ragad bele minden sza r. És mire jön a hűvösebb idő, szépen vissza is nő neki.

Nekem perzsám van, és nyáron mindig rövidre vágjuk a szőrét :)

2010. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát, sajnos vagy eléred hogy hagyja míg óráka alatt bontófésüvel és fésüléskönnyítő, csomósodásgátló kenceficével kiszedegetsz mindent belőle, hogy aztán 1-2 nap múlva ugyanúgy nézzen ki a tél beköszöntéig(bár az a ragadós gaz még télen is megmarad, amíg szét nem hirdják az összeset az állatok), vagy elviszed kozmiba akik lenyírják és megoldva a gond egy évre. De járhatsz vele hetente kozmiba bontásra is, csak a macska utálni fogja.
2010. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igazuk van, az előttem lévőknek!!
2010. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. aug. 3. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!