Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát ajánlottok egy...

Milyen cicát ajánlottok egy fél éves baba mellé?

Figyelt kérdés

Nagyon állatszerető család vagyunk,tavaly elvesztettük a kiskutyánkat.

Ennek már egy éve, ezért gondoltuk, h készen állnánk egy új családtag befogadására, de lelki okokból nem kutyust, hanem cicát szeretnénk.

Baba miatt jó lenne, ha nyugodtabb cica és szobatiszta.

Ezért gondoltuk, h vkitől átvenni az idősebbet, aki már nem tud törődni.

Meglepően sok ilyen van sajnos...

milyen cicát ajánlottok?

Láttam egy devon rexet, skót lógó fülűt, perzsát, angol rövidszőrűt.



2020. ápr. 16. 08:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Sem kertünk, sem erkélyünk nincs, benti cica lenne.

Persze tudom, h egy ilyen idősebbnél számít, h eddig hogyan tartották.

Persze nálunk csak állandó benti jöhet számításba.

2020. ápr. 16. 08:03
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
nem tenném, a toxoplazma kiírthatatlan
2020. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

#2

A toxoplazmózis CSAK a várandósság alatt veszélyes a babára, annak is csak a terhesség bizonyos szakaszában.

Nekünk volt kutyánk, volt macskánk (bentiek) és makkegészséges gyerekeink vannak.

Talán egyetlen dologra kell figyelni egy egészséges cicával kapcsolatban, hogy ne tudjon a babára feküdni nagy szeretetében, mert a kicsi esetleg nem kap levegőt.

Ha még nincs meg a cica, én várnék vele jövő tavaszig.

2020. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A fajta teljesen mindegy szerintem ha befogadni szeretnétek. Akik így "eldobják" a cicájukat azoknak biztos nem fajta tiszta a macskájuk tehát nem várható el tőlük a fajtára jellemző viselkedés.


Menjetek menhelyre és én a legfélősebb cicát vinném haza a helyedbe. Nekik több idő kell hogy feloldódjanak de ha megszoknak a leghálásabbak lesznek.

Mi nem menhelyről hoztuk a miénket de nagyon félős volt megse lehetett fogni és 2-3 nap alatt meg már valamennyire megszokott minket. Később meg már olyan szinten hogy még a wc-re is utánam akart jönni. Mindenhova követett a lakáson belül de mikor kijött velünk az udvarra volt mikor az utca közepéig elkísért ha mentünk valahova. Nagyon ragaszkodott és bármilyen hülyésegemet eltűrte.

2020. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezt a négy fajta cicát lattam, h költözés miatt, haláleset miatt, stb...

Nincsen jelenleg cica.

A toxo csak a magzatra veszélyes, nem is 100%, csak mert van macskád, elkapod.

A ráfekvést hallottam, illetve olvastam már, de nem tudom elkepzelni.

A babám a héten 7 hónapos lesz, egy örökmozgó, nem tudom elképzelni, h ha vmi a fejére telepedik, csak úgy eltűrné.

2020. ápr. 16. 08:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megnéznék egy alapítványt, rengeteg cica vár gazdira. Ismerik a macsek habitusát, oltottak, féreghajtottak, teszteltek, ivartalanítottak.


Hol vagy helyileg?

2020. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A cica ösztönösen szobatiszta, elég nagyjából egyszer megmutatni neki, hol van, s beletenni, picit kapirgáltatni a mancsával, és 99%, hogy onnantól problémamentesen használja majd. :) (Ellenkező esetben egészségügyi probléma vagy stressz áll a háttérben, esetleg a cicának nem tetszik az alomtálca helye, az alom típusa, vagy épp aktuális tisztasága.)


Érdemes végiggondolnotok, hogy milyen cicus lenne számotokra ideális családtag, mit várnátok tőle? Írtátok, hogy egy már nem kölyök, nyugodtabb természetű cicust szeretnétek, ez már egy jó kiindulópont. Azt is vegyétek számításba, hogy hosszabb, vagy rövidebb szőrű legyen. A hosszú bunda gyönyörű, de lenne idő és energia az ápolására, esetleg pénz és idő cicakozmetikusra? Mennyire lenne zavaró a sok szőr a lakásban, ruhákon, bútorokon? (Mondjuk, tény, hogy a rövidebb szőrű cicus is tud ám úgy vedleni, mint az istennyila :D, de hosszabb szőrű esetén ez általában több és látványosabb). A skót lógófülű nagyon jópofa tud lenni, de gyakran jelentkeznek nála idősebb korában ízületi problémák a gyengébb porcok miatt.


Javaslom, lépj be egy (vagy több) cicás facebook csoportba (pl. Pesten hallottam macskákkal), ott sokszor hirdetnek gazdikereső cicusokat - menhelyek és ideiglenes befogadók is -, részletes leírásokkal, amelyek segíthetik a döntést. Ezekben a csoportokban a cicatartással kapcsolatban is nagyon sok hasznos információ érhető el.


Boldog cicásodást előre is :)

2020. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Németországban élek.

Yorkie kutyusom volt, akinek egyáltalán nem hullott a szőre, elég nagy váltás ahhoz képest.

Ismerek jó kutyakozmetikust, nem tudom, h ott van e cica is, vagy az külön van, majd utánanezek.

Mindenképp olyan cica lenne jó, h ha rendszeresen van fésülve, ne hulljon őrülten.

A devon rex-ről olvastam, h nagyon kis pici, selymes szőre van.

Lenne egy a környéken, 8 éves, családi okok miatt adnák tovább.

Írtam már nekik, meglátjuk lesz e válasz.

A skót és az angol rövidszőrű, nekik milyen a szőrzetük? Megfelelő ápolás mellett viselhető a hullás?

Egyik oldal ezt, másik azt írja..

2020. ápr. 16. 09:52
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
persze, csak a várandosság alatt. Nyíván a vírus naplót vezet és amint megszületik a baba öngyilkos lesz mert lemaradt a várandosságról. a toxoplazma MINDIG VESZÉLYES
2020. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

#9

Ne csacsogj bornírtságokat, inkább művelődj!


"A toxoplasmosis a Toxoplasma gondii valódi egysejtű, sejten belül élősködő kórokozóval történő fertőzés. Az esetek döntő többsége (80-90%) tünetmentes formában zajlik. Jelentőségét az adja meg, hogy a méhlepényen áthatolva a magzatnál agyvelő-gyulladást okozhat, ezért csak a terhesség alatt bekövetkező friss fertőzés lehet veszélyes."

[link]

2020. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!