Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitévő legyek a szomszédok...

Mitévő legyek a szomszédok macskáival?

Figyelt kérdés
Jómagam kutyás vagyok, ellenben van három (nem közvetlen) szomszédom, ahol macskák vannak. Én télen etetem, más évszakokban itatom a madarakat, sok-sok fészkel nálunk, fekete rigók, rozsdafarkúak. Megelégeltem már, hogy a szomszéd macskái rendszeresen hozzám járnak szarni, és kielégítendő ragadozó ösztöneiket, rabolni a madárfészkeket, megölni a kismadarakat. No de mit tudok tenni ellenük?
2020. ápr. 16. 16:30
1 2
 1/11 nemaRendőrség ***** válasza:
16%
Ha kutyapárti vagy akkor elég egyértelmű
2020. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Semmit , macska az ösztöneit követi , ne mérgezd zavard el .
2020. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ne tudom mennyire,működik,de a fészek körül be lehetne fújni,több,mint a semmi...SZomszédoknak is szólni,hogy kezdjenek valamit a macskáikkal

2020. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kutyapárti vagy, akkor kutya.

Amúgy vannak mindenféle szagos, hangos macskariasztók, változó hatékonysággal, talán megér egy próbát. Vagy a szomszédokkal beszélni, hogy csináljanak valamit, elvileg az ő felelősségük lenne.

A madaraknak pedig vannak ilyen hozzáférhetetlen, "ragadozóbiztos" etetők, mindenképp próbálkoznék vele. :)

2020. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ne a macskákat hibáztasd, és ne bántsd őket, mert ők csak ösztönösen csinálják, amit csinálnak. Elzavarni ellehet őket de sajnos erre nincs megoldás, a macska gazdi meg úgyse tud (és valószínűleg nem is akar) semmit tenni ez ellen, de azért normálisan megkérdezheted tőle, hogy erre esetleg találhatnátok e valami megoldást. Ha bunkózik akkor onnantól kezdve dobáld át neki a macskaszrt :D
2020. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ne tudom mennyire,működik,de a fészek körül be lehetne fújni"


Hát lehet, hogy a mi macskánk van fordítva összerakva, de mi egyszer kipróbáltuk, inkább vonzotta, mint távoltartotta a befújt hely.

2020. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A madaras cuccokat valamire fel kéne akasztani tehát hogy a macskák ne férjenek hozzá csak úgy.

Tehát csak a levegőből tudjanak rá szállni. Már ha megoldható.

2020. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van érzékelős macskariasztó (vizet spriccel abba az irányba amelyből érzékel), nem tudom mennyire hatásos, viszonylag drágán árulják például Conrad-on, de elképzelhetőnek tartom, hogy máshol olcsóbban hozzá lehet jutni ugyanahhoz a típushoz)
2020. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#2. Sajnos az elzavarás nem segít, eddig is ez volt a technika. Mérgezni nem állt szándékomban.

#3. A sprayről nem tudtam, ki fogom próbálni.

#5. Igen, bunkózik.

#7. Köszönöm, a madáretetőkre mind tudok figyelni, úgy helyezem el őket, hogy egyrészt rálássunk, másrészt aligha tudnak rájuk vadászni a macskák. Persze a fészkeiket nem én építem, így nem igazán tudok nekik segíteni .

#8. köszönöm, erről nem hallottam, utánanézek.

Köszönöm a segítő válaszokat.

2020. ápr. 16. 18:23
 10/11 anonim ***** válasza:
A madáretető esetében fontosabb, hogy a madaraknak megfelelő és biztonságos legyen, mint hogy lehessen nézegetni...
2020. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!