Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan növelhetném a befogás...

Hogyan növelhetném a befogás esélyét?

Figyelt kérdés
Ivartalanítás miatt kellene befognom két fogadott macskámat, akik sajnos olyan szinten bizalmatlanok bárkivel szemben, hogy még közel nyúlni se lehet hozzájuk (kinti macskák). Sajnos emiatt már kétszer kudarcba fulladt az elkapásuk, így kénytelen voltam élve fogó csapdákat kölcsönözni. A használatáról tudok mindent, és azt is tudom, hogy a csapda végébe élelmet kell tenni csalinak, de félek, hogy harmadjára is kudarcba fullad az egész, mert inkább legelnek füvet, minthogy bemenjenek. Esetleg tudnám valamivel növelni az esélyeimet a sikeres befogás érdekében? Macskamentám van, de mikor legutóbb próbáltam, összesen csak egy reagált rá.

2020. ápr. 16. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Hoszzú,hálos végő bot,s rájuktenni egy hirtelen mozdulattal!de ha ennyire bizalmatlanok,nehogymár kint tartsd őket...
2020. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Egyébként csak kint tudom őket tartani, mivel ők születésük óta ilyenek mindenkivel szemben, és nem akarnak bejönni a lakásba sem. Viszont összesen 3 kertben "kóborolnak", és ezzel senkinek nincs semmiféle baja. Még a járdára sem ugranak ki szinte sosem, a teraszon van külön-külön házuk, rendesen kapnak enni és inni, csak egyszerűen nem szeretik az emberek közelségét. Meg fél éves korukig nem is láttak embert, mivel az anyjuktól az eredeti "gazdája" állandóan elvette a kicsiket, így ő is bizalmatlan lett, bár minket kezd egyre közelebb engedni magához.
2020. ápr. 17. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!