Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi macska tényleg hipoalle...

Sziámi macska tényleg hipoallergén cicák közé tartozik?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal hogy teljesen hipoallergén macska nem létezik de igaz az hogy kisebb mértékű allergiát vált ki a sziámi cica?

Nagyon szeretem a cicákat és szeretnék is tartani viszont a legnagyobb fokozatu allergiám van a cicákra emiatt olvasgattam ennek utánna de nem tudom ebbe mennyi igaszság van.



2020. ápr. 17. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ugyanolyan, mint bármely más macska. Én szinte mindenre allergiás vagyok, de érdekes módon macskaszőrre negatív volt a tesztem. És valóban, magára a szőrre nem vagyok allergiás, a cica a fejem felett alszik a párnán, nincs semmi tünetem. Ellenben, ha a nedves pofiját, orrát az arcomhoz vagy a karomhoz dörgöli, máris kiütések jönnek ki rajtam. A nyálban lévő enzimek váltják ki, az pedig minden macskában van. Elméletben vannak fajták, amiknél ez kevesebb mértékű, de ebben én nem igazán hiszek.
2020. ápr. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tenyésztőt (nem szaporítót, ő úgy is eladja neked hipoallergenkent) kellene megkérdezni, ők talán tudnak valamit mondani. Ha thai cicát szeretnél (régebbi típusú sziámi), akkor is tenyésztőt javaslok, ők ismerik a fajtát.
2020. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!