Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi okozhatta a cica halálát?

Mi okozhatta a cica halálát?

Figyelt kérdés

Sajnos ma szembesültem vele hogy a környéken évek óta itt élő cicák közül, az egyikőjük teteme hevert a parkolónál, messzebbről azt hittem pihen, de láttam hogy baj van. Éjszakásból jöttem haza, így megsaccolni sem tudom mióta lehetett ott, mert kora este 20-21 óra felé még kaptak enni.

Mérgezett állat tüneteit nem ismerem, nem volt jellemző a környéken soha az ilyesmi, aki etetett az jó szándékkal tette/teszi.

Továbbá néhány helyen szőrcsomó volt a betonon, és pár helyen hiányzott is a bundájából össze volt nyálazva, a hiányos részeken piros csípés jellegűnek tűnt bőrfelület, sajnos egy kevés megszáradt vért is találtam a földön, de nem a feje környékénél hanem a törzsénél.


Autó nem hiszem hogy elüthette, róka vagy kutya hajlamos rátámadni macskára akár életveszélyesen is? Esetleg mérgezésről lett volna szó? De hogyan került több helyre is a bundájából?

Aggódunk, mert még két cica él szabad ég alatt, és nem szeretnénk ha még nagyobb baj lenne, sajnos tanulva ebből rájöttem hogy macska nem utcára való, sok veszélynek vannak kitéve. Viszont három befogadott, talált cica mellé, anyagilag már nem bírnánk még a másik kettőt befogadni.


2020. ápr. 19. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A leírás alapján megtámadta valamilyen állat.
2020. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy kutyával harcolt vagy egy másik cicával
2020. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy mérgezés, ha túl sok macska van valahol, főleg vidéken tuti valakinek ez nem fog tetszeni, és valamilyen aljas módját megtalálja hogyan tudja gyéríteni a macska kolónia egyedszámát.. Sajnos ez tapasztalat.
2020. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem őt megtámadta valamilyen állat.A mérgezésnek nem ezek a tünetei.
2020. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!