Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kenhetek-e a macskám szemeire...

Kenhetek-e a macskám szemeire szemkenőcsöt?

Figyelt kérdés
Be van gyulladva a macskám két szeme. Gondolom allergia valamelyik virágra. Van nekem gyulladás ellen szemkenőcsöm - emberek számára. Lehet vagy nem szabad kenni neki belőle? Persze lenyalja, de csinálnék neki gallért valamiből hogy ne tudja lenyalni.

2020. ápr. 21. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Hívd fel előtte az állatorvost. Sok gyógyszer jó emberre és állatra egyaránt, de nem biztos, hogy amit te rákennél nem csinál nagyobb bajt.
2020. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, felhívom holnap. Épp most néztem eléggé véresek a szemei, meg vagyok ijedve.
2020. ápr. 21. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el, jobb, ha megnézi. (enyém pl. biztosan nem adna úgy tanácsot, hogy nem vizsgálja meg)
2020. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Kamillatea. Kifőzöl egy jó erős kamillateát (persze hagyod szobahőmérsékletűre, de inkább testmelegre hűlni), és ilyen sminklemosó vattapamaccsal "tamponálod" a cica szemét. Nekünk négy is van, és bár utálják, de rendbe szokott jönni tőle a szemük. Főleg a két süldő kandúrka, akik mindenkivel is verekszenek -de nem jól mérik fel az erőviszonyokat, és megsebesülnek.

2-3 napig utálnak minket, hogy kamillázzuk a szemüket, de aztán csak rendbe jön. :)

2020. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két hete az enyém megszúrta a szemét a csirkelábbal, és nagyon ronda lett neki, meg is dagadt. Őszintén megmondom, csak akkor akartam vele buszra szállni az orvoshoz, ha nagyon muszáj (egyébként elviszem mindig, ha baj van). Kontaktlencsés vagyok, volt itthon cornegel, abból csöppentettem neki két napig, és rendbejött. Ciloxan szemcsepp is van itthon, azt még ő kapta egy korábbi betegségére, de mivel sérülése volt, inkább a coregelt használtam.

Viszont, ha mindkét szeme könnyezik és be van gyulladva, lehet más is a baja, macskanátha is akár, nem prüszköl vagy köhög? Eszik jól? Lehet, hogy ez esetben azért orvos megnézhetné.

2020. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM kamillázunk, mert az kiszárítja szerencsétlent.

Szerintem jobb, ha elviszed állatorvoshoz, mert az is lehet, hogy van valami a szemében, ami az irritációt és a gyulladást okozza.

2020. ápr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es, ne osztogass már hülye tanácsokat! A nyomorult kenegeti majd a macskája szemét kamillával, aztán többet árt, mint használ. Tilos kamillateát használni, szárít!


Egyébként nézesd meg dokival, mert az, hogy azt gondolod hogy allergia, az nem ér semmit, bármi más baja lehet és ha elkezded neki kenegetni valami fossal, akkor meg is vakulhat tőle.

2020. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Állatorvos nagyon fontos, mert a szem nagyon fontos szerv és ha félrekezeled vagy nem megfelelően akkor elveszítheti a látását vagy a szemét is!!!

Ez nem játék, nem éri meg kísérletezni. Nekem egyszer a benti cicám pislogott furán az egyik szemével, de nem látszott semmi, a doki szerint valami megsértette neki, és azt mondta ha nem kezelik az ilyen sérülést akkor nagy baj lehet.

2020. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!