Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miket tanácsoltok az első...

Miket tanácsoltok az első macskasétáltatásokhoz?

Figyelt kérdés

Panellakásban van 2 macskám. Az egyik 8 hónapos és fiú, a másik 9 hónapos és lány. Már mindkettőt kiivartalaníttattuk és megvannak a kombinált oltásaik.

Úgy gondoltam, hogy ideje lenne őket kivinni friss levegőre, a természetbe. Van néhány esetleg problémát jelenthető tényező: sok a sétáltatott kutya; konzervatívak az emberek és lehet, hogy megszólnának; félek, hogy valahogy ki tudnának szabadulni a hámból/nyakörvből és elfutnának. A pórázt stb. még nem vettem meg, hátha valaki lebeszélne a dologról. Előre is köszönöm a tanácsokat! :))



2020. ápr. 22. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon kevés macska élvezi a sétáltatást. Utcán pláne, túl sok az inger, túl tág a tèr, túl sok a kutya, ahogy írtad.


Szóval számits rá, hogy a nagy élményből az lesz, hogy 20 mp pislogás után a legközelebbi zàrt lyuk felé menekülnek pánikszerűen.

Nálunk hasonló vége lett, pedig egy kíváncsi, kalandvágyó kandúrról van szó. Jobban élvezi az ablakból nézelődést.


Ha mindenképp ragaszkodsz a dologhoz, akkor ne sima macskahámot vegyél, hanem olyat, ami kistestű kutyáknak van - az a hasa alatt is rögzítve van egy plusz pánttal, kevésbé tudnak kibújni belőle, mint a sima macskahámból. Vagy olyat válassz, ami mellényként adható rá, talán az a legbiztosabb.

2020. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem hinnem, hogy a macskanak ilyen iranyu igenye lenne es ez nem maradisag.

Raeroltetheted, hogy setaljon veled mert te ugy akarod, de nem fogja jol erezni magat a macskad, az biztos.

2020. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Kemény lesz, és neked is annak kell lenned hozzá. A macska pokolian rosszul bírja a pórázt. Az enyémmel egyszer próbálkoztunk - nem az én ötletem volt, a hideg is kiráz tőle -, nagyon csúnya örihari lett belőle egy időre. A macska totál kivolt idegileg egy jó darabig. Ki kellett dobni a pórázt. Szerenncsére a lakáshoz tartozik egy nagy erkély.


Azt mondják az okosok, hogy a nagyon korán pórázra szoktatott, nagyon nyugodt, (bocs) kicsit bamba típusú macska bírja jól a macskasétáltatást. (Arra azért gondolj, hányan fognak vigyorogni rajtatok az utcán.)


Veszel neki való spec. macskapórázt, és a macskára szereled. Utána lemégy vele a legközelebbi zöld helyig, addig ölben viszed, utána kb. 10-15 percet mászkálsz vele. Ha nem bírja, vidd vissza, ölben, ne pórázon. Idővel lehet emelni az adagot, a percek számát, és a távolságot is, ha jobban bírja.


Tipp: egyszerre csak egy macskát vigyél sétáltatni.

Az emberekkel ne foglalkozz, sem a vigyorgással, sem a beszólásokkal. Különben csak nehezebb lesz, mert ha rosszabbul érzed magad (bűntudat), a macska felvezsi, és rájátszik.


Sok sikert! :)

2020. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szomszédom szokta vinni a cicát sétálni, mert imád kint lenni. Panel, de van nekik egy hobbiházuk vidéken, oda leviszik magukkal és szabadon van.


A hám amúgy egész nap rajta van, így szoktatták rá, hogy elviselje, plusz nagyon Fürge, nyílik az ajtó már szalad ki, így a hámmal biztonságosan meg lehet fogni!

Flexi porázzal viszi ki, de csak késő este, mikor nem sok kutya van kint, mert félti!


Amúgy tényleg nem sok macska tűri jól. Az én cicámnak is volt hámja (sima anione márka, fressnapf), mert az előző lakásunk földszinti volt, zárt udvarral, oda kivittem, elengedtem, de a hámmal meg tudtam fogni. Persze a szomszéd neveletlen kutyája egyszer elkapta (mindig szóltam a szomszédnak, mikor kivittem), és utána nagyon félt. Az ablakot csináltattuk meg úgy, hogy ki tudjon biztonságosan feküdni (széles párkány, volt rács, és arra rakattunk védőhálót), azt nagyon szerette. Már elköltöztem, itt van erkély, de csak nagyon jó időben szeret kint aludni,illetve szeret a lépcsőházba kimenni szaglászni, de elég félős.


Szóval én a magam részéről csak zárt udvarba engedném ki, mert bármikor kiszabadul, elfut, mert egy kutya vagy bármi megijeszti...

2020. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Egy pillanat alatt kicsusszannak a hámból, és volt macskád, nincs macskád. Macskának nem való a séta, kikészül tőle.
2020. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Azt vettem észre, hogy úgy gondoljátok, hogy az én érdekemben vinném le őket de ez nem így van. Ha tényleg rosszul éreznék magukat akkor semmiképpen sem sétáltatnám őket. Azért gondoltam, hogy örülnének neki mert egy családi házban élő macska láthatóan boldogabb.
2020. ápr. 22. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Hám: csak olyat vegyél ami 2 állítható karikából áll és össze van kötve egy rövid darabbal. H alakúnak hívják. Reszketve kajával csaltam vissza magamhoz, mert kibújt az xxxs méretű kutyahámból ami csatos volt de csak 1 a hátán! Ez pedig nyolcas alakú kiterítve.

Hely: Ne olyan helyre menjetek, ahol kutya van, keress kietlen helyet addig ellessz egy hordozóban. Képtelenek a debilek normálisan sétáltatni a dögjeiket. Se póráz, se szájkosár. Jött felénk a 30 kilós németjuhász, ölemben a macska telikörömmel kapaszkodva. Nem tudom honnan, de egy másik kutyás mentett meg, egy bot eldobásával elcsalta. A gazdi gyök kettővel jaj-jaj-ozva futást imitált míg rontott ránk a kutya, majd köszönés nélkül elhúztak.

Félelem: a cica a semmiből megunja és megvadul. 1 órája elvoltunk, majd nyávogott kettőt és elkezdte tépkedve ugrálni le magáról a pórázt. Nem tudom, talán a bozótban felrepült valami vagy róka szag volt. Nyílt téren nem marad meg, azonnal hason kúszva megy a széléhez.

Spot-on vagy nyakörv kell hemzsegnek a kullancsok!! :(

Nekem nem fogad el ételt és italt, ezért előtte eszik, de mindig viszek mindent és megkínálom hátha.

A szárított husi rudakat és azt a szép hosszú zöld füvet, aminek éles a széle azt falja, de a "házi koszt" Purizon táp és a víz nem fogy..


Dobozban elviszem a város szélére, majd vígan nyávogva nézelődünk, szimatolgat és játszik kicsit. Jó közös program, de 2-3 cicával már tuti nem mennék így ki! Fel kell venni azonnal, ha meg akarod védeni és esetleg lefogni a lábait, hogy maradjon rajtad bőr!

Mondjuk mi így egy egész délutánt kint töltünk 2 hetente! :)

2020. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ 7-es! Tegnap pont találkoztam egy macskát sétáltató nénivel. Megkérdeztem, hogy érdemes lenne e levinnem a cicát. Azt mondta, hogy neki minden nap többször le kell vinnie mert egész nap nyávog a macska. Hát én nem vagyok nyugdíjas szóval én erre azért nem érnék rá. :))
2020. ápr. 26. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!