Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Á cicám nem tud enni,2 napot...

Á cicám nem tud enni,2 napot nyáladzott is, valaki tud segíteni? Hogyan adjak neki enni? Veletek volt már ilyen? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A cicám tegnapelőtt úgy jött haza, hogy nyáladzott nagyon, nem tudott enni, nyöszörgött csak. Tegnap elvittük állatorvoshoz, azt mondta a torka és az ínye be lehet gyulladva, és az sem tett jót neki, hogy megverte a többi cica (mivel, hogy kan).

Azt mondta a doki, hogy 1-2 nap és helyre jön, és igaz már nem nyáladzik és próbálja nyitogatni a száját, mozgatni a kis nyelvét, hogy egyen meg fürödjön, de nem megy neki.

Viszont a mai nappal együtt már 3 napja alig evett és alig ivott, kiszúrt üveggel és szívószállal próbáltunk neki vizet/tejet adni, de nem tetszett neki, nem akar inni. Anya ma vesz fecskendőt, hátha azzal egyszerűbben lehet neki ételt és italt adni.

Ma már nagyon kedvtelen, lesoványodott pár nap alatt, nagyon féltem őt, mert a szüleim többször nem hajlandók vissza vinni az állatdokihoz.

Van valami tippetek mit adhatnék neki enni, vagy hogyan?(nem tud rágni, a szájában sem tudja megtartani a falatot)

19/L



2020. ápr. 22. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni macskáknak való pasztát, aminek nagy a tápanyag tartalma,akkor szokták nekik adni, mikor betegek,vagy nem akarnak enni.
2020. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a paszta jó lenne neki. De tejet ne adjatok, mert hasmenése lesz. Majd elmúlik, ha valamennyit eszik, iszik, akkor nincs baj.
2020. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Calopet pasztát adj neki.
2020. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hol tudok ilyen pasztát venni? Cicaboltban?
2020. ápr. 22. 14:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy kutya/macska állateledel boltban? Csak hülyén fogalmaztam meg
2020. ápr. 22. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Àllatpatikában.
2020. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fressnapfban van.
2020. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-4 nap alatt szomjan hal, innia kell. Addig kell itatni, míg meg nem issza az adott adagot, nem addig míg engedi! Nagy melegben kilónként 1dl vízre is szüksége lehet, most hogy nem mozog így is 1,5 dl azaz 150ml vizet kell naponta innia, olyan 2-3 óranként pici adagokban!

Nekem is beteg volt, vírust kapott el, bebújt a kis bunkijába, véresre karmolt, de akkor is benyúltam és megitattam! Csak a kezemből ette a cicahusit (Premiere), zokogtam mikor elkezdte vasárnap este enni! Még 1 hétig így kellett.

A cica nem tudja, hogy jót akarsz, fájdalmai vannak és a háta közepére se kíván most téged, nem is fogja engedni hogy itasd! Nekem azt mondta a doki, hogy azzal mentettem meg, hogy ivott és vettem vitamin pasztát (GimCat Professional) Fressnapfban (pont egy hétvége jött, mikor máskor lenne beteg)!

A nyáladzás amúgy a mérgezés egyik jele, nemtom milyen orvosok vannak, hogy erre nem gondolt ez se..

2020. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már meggyógyult!

Nem volt szükség pürére, a fájdalmai ellenére az oltást követő napon (épp egy hete) már pici szalámi falatokat evett és bacont. Mást nem evett meg.

Vizet fecskendővel adtam neki, nem örült de sikerült belediktálni a kellő mennyiséget, másnap nehezen már magától is ivott, most pedig már megint minden rendben, egészséges <3

Köszönöm a tanácsokat! Ha valaki idetéved, hasonló gondokkal, MINDENKÉPP vidd el a cicust állatorvoshoz, erős állat a cica, de van amikor kell a doki. (A fecskendő 15 ft a gyógyszertárban)

2020. ápr. 29. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!