Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fialni fog a cicám kinti cica...

Fialni fog a cicám kinti cica mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már látszik hogy nem sok van neki nagy a pocija keresi a zugokat attól félek másnál fial meg és el dobálják a cicáit stb. Ez a második fialása lesz az elsőnél nagyon butus volt remélem nm lesz olyan buta. Mit tegyek?

2020. ápr. 22. 23:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
18%

Szia

Nalunk úgy volt ez az egesz szülés hogy április 22-én két éve az anyuka cica a szülés jeleit mutatta.Nagyon kereste a megfelelő helyet,nagyon nyávogott meg ilyenek.Mi tudtuk hogy ez annak a jele ezért egy kis kartonos dobozba raktunk szalmát meg hoztunk törcsit.Mi a garázsban segítettünk neki mert ott volt csak nyugodt.Este 9 óra fele megkezdődött a szülés.Hát mit ne mondjak végig sírtam az egészet és en voltam rosszul nem a cica.Nagyon nagyon nyávogott mint akit elve kínoznak!!Mivel én vagyok a gazdija ezért én voltam ott a szülésnél es apukám hogy még véletlenül se legyek ott rosszul a nagy feszültségbe.Nagy nehezen megszületett az 1. cica.Akkor hagytuk hogy az anyuka cselekedjen tisztogassa stb.Kb 30 perc múlva egy újjabb szenvedés.Képzelhetitek fulra meleg volt mert sírtam izgultam.A cica nagyon jól viselkedett a szülés utan.Mire megszült 5 cicát én konkrétan 8 infarktust kaptam annyira aggódtam de ez szerencsére nem volt rossz hatással a cicára.Miutan megszült kb hajnali 3 lehetett.Mi úgy csináltuk hogy amikor nem voltunk otthon akkor becsuktuk a garázst és amikor hazajöttünk akkor kiengedtük az anyukát.Kb 6 órát lehetett bezárva 1 nap.Aztan ez így ment minden nap.Mi az összes cicát megtartottuk csak sajnos az egyik elpusztult mer megmérgezték ennek már 2 éve.Pont ma ünnepelték a cicáim a 2. szülinapjukat.

Ami nagyon fontos az az hogy semmikép se erőltesd amit a cica nem akar.Eleinte nem fogja tálálni a helyét de utana már megfogja.Mindenképp legyen egy kis dobozkája a cicának ahova a kicsiket be tudod rakni.Szerintem ha már látod rajta a tüneteket akkor csukd be hogy véletlenül se máshova szüljön.

2020. ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

Az allatok nem “erdemlik meg”, hogy egyszer-ketszer ateljek, nekik ez nem egy oromteli idoszak, mint az embernek, pusztan egy oszton ami felett nem ok dontenek. Csak jon egy himmacska es hopp megrepazza a cicadat a semmibol. Az meg nyilvan leszul, mert mi mast csinalna.

Itthon SAJNOS nincs ilyen torveny szerintem, vagy ha van is, senki nem foglalkozik vele, de KULTURALT orszagokban van ra torveny, senki nem tarthat nem ivartalanitott allatot, csak a hivatasos tenyesztok. Itthon is jo lenne egy ilyen, de aki felelos allattartonak gondolja magat, enelkul is megteheti...

2020. ápr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a végre egy értelmes válasz.Én is így voltam amikor először fialt szegénykém nem tudta mi történik vele de az első cica után meg nyugodott.Adtál egy nagyon jó ötletet a szalmára nem gondoltam de abban szeret bujkálni majd a pincébe fogom le vinni és csinálok neki

egy kuckót.Nagyon köszönöm❤

2020. ápr. 23. 01:02
 14/27 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok felelőtlen állat tartó! néz magadba ne engem osztogass ki. Állat,ösztön lény képzed én nem így tekintek a családtagjaimra hanem érző lényekre!
2020. ápr. 23. 01:08
 15/27 A kérdező kommentje:
Szerintem te még nem láttál anya cicát játszani a kölykeivel.
2020. ápr. 23. 01:09
 16/27 anonim ***** válasza:
88%

Uhh. Na jó. Nem tudom hány éves lehetsz,de a felfogásod egy 14 éves kislányéval vetegszik,az biztos.


Kívàncsi vagyok,vajon hova is adod örökbe a kiscicákat. Mert biztos nem szerződéses bent tartással és ivartalanítási kötelezettséggel.

Tudod nem vagy rossz ember,csak buta. Az meg több kàrt okoz,mint azt az ember gondolná.


Ha van egy minimális időd,nézz szét állatmentő csoportokban,ahol látszik mekkora is valójában a baj.

Oh,és ha làny vagy,akkor minden évben szülj legalább egyszer,hogy átélhesd milyen is a szülés. Megsúgom embernek se kellemes,hàt még az állatnak.


Hogy láttam anyamacskàt kölykökkel? Igen. És azt is,hogy mennyire nem kellemes ahogy leellik. Meg azt,hogy mivel jár neki felnevelni. És akkor én szerencsére bent tartott macskát szemlèltem.


Itt nem az a baj,hogy rossz vagy,hanem az,hogy nem fogod fel,hogy az àllat nem ember. Neki nincsenek anyai örömei. Ahogy egy kandúrnak se "férfi büszkesége".

Remélem egyszer felfogod.

2020. ápr. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
17%

# 14

Szerintem is gondos állattartó vagy!

Nekünk benti cicáink vannak az emeleten folyamatosan már 1983 óta. Volt amelyik 16,5 évet élt, s a jelenlegiek is 10 felett vannak már. Nem lesz több már, mert mi is öregek vagyunk már.

Én is "felajánlanék" egy -tiszta ruhákkal bélelt- papírdobozban helyet, de a macska döntése, hogy elfogadja-e.

Volt olyan cicánk, amelyik egy ruhásszekrénybe kezdett helyet keresni, ezért neki oda tettük be a kibélelt dobozt.

2020. ápr. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%

"Ez a második fialása lesz az elsőnél nagyon butus volt remélem nm lesz olyan buta"

Már ebből a mondatból leró, hogy te még nem lehetsz 18.

Majd akkor azt is csak reméld, hogy tényleg ne csapja el egy autó, ne ölje meg egy másik állat, vagy egy kevésbé állatbarát valaki ne üsse agyon.

2020. ápr. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem tartottam sohase macskát, de sajnos láttam sok incidenst a rokonaimnál/ismerősöknél, ami rettenetesen elszomorított.

Egyrészt a válaszolóknak is igaza van és a kérdezőnek is igaza van valamilyen téren.

Ha jobban belegondolunk egy nőstény macskának az életében le tud szülni akár 30-40 vagy több kiscicát is. Nyilvánvalóan ezektől a bonyodalmaktól mind megszabadulnál ha ivartalanított lenne.

Viszont ha ivaros, akkor cselekedni kell; meg kell teremteni neki a megfelelő körülményeket (pl.: egy üres szoba/garázs, kartondoboz, törülköző, hangtalan helyen)

Muszáj ezeket az alapkövetelményeket betartani, hidd el, az ellésnél sokkal biztonságosabban fogja érezni magát, nyugodtabb lesz az anyacica és jobb hatással lesz később a nevelésnél is.

A kereszt szüleim macskája kint az udvaron ellett, szívszorító, hogy milyen körülmények között és hogy mikkel etetik szerencsétlen macskákat...

Megértem, ha nem szeretnéd ivartalanítani, de lássuk be, egy benti, ivartalanított macskának sokkal több esélye van megélni a 10 éves kort, mint egy ivaros, kinti cicának.

És egy benti cicára viszont sokkal több pénzt kell befektetni (ajánlott oltás, fekhely, alom, alomtálca stb.) Megértem, ha nem szeretnél túlzottan sokat költeni, ha nem állsz úgy anyagilag, hogy megtegyed. Viszont tényleg sokkal jobb lenne!

Az előttem lévő válaszolók el is mondták, hogy miért.

Számtalanul hallottam olyan esetekről, hogy egy nap nem tért vissza szeretett kinti macskájuk. De olyan is volt, hogy elment elpusztulni egy nyugalmas, embertelen helyen...


Úgyhogy kitartást, és tartsd be a megfelelő körülményeket! :)

Remélem sikerrel jársz, és egészséges kiscicákat fog elleni szeretetteljes házi kedvenced! :))

2020. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
92%

Azért megy neki könnyen a gazdikeresés, mert boldog-boldogtalannak odaadja aki bio egérfogót akar, nem törekszik arra, hogy jó gazdákat keressen, ahol nem az van, hogy ha Micikét kilapítja Pista bácsi a traktorral, akkor megvonja a vállát, mert majd lesz másik.


Ha olyan gazdákat keresne, akik felelősen ivartalanítanak, oltatnak, akkor nem lenne neki sem ilyen egyszerű. Szórja szét az oltatlan, férges kiscicákat, 5 éves átlagéletkorral. Ennyi a titka.

2020. ápr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!