Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költesz 1 hónapban a...

Mennyit költesz 1 hónapban a macskádra?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 23. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Állandó költség:

- Havi alom költség kb 2500ft (eddig Biokat's márkát vettem, ami bevált)


Mivel ételallergiás a kaja már nehezebb téma.

- száraz tápból a Royal canin hipoallergént eszi, aminek 2,5 kilós kiszerelése 10-12 ezer forint. Ez bőven elég neki 2-3 hónapra minimum, tehát a száraz kaja 3000ft/hó körül van.

- nedves táp: eddig a Trovet hipoallergén konzerveit ette és szerette őket nagyon, de baromi nehéz beszerezni, mindig 10-14 napos szállítási idővel kell számolni, már ha egyáltalán be lehet szerezni. 200g/7-800ft, egyet 4-5 nap alatt eszi meg kb, így havi szinten 5-6 db fogy, 4-5 ezer forint havi szinten.

- ha nincs trovet, akkor Applaws 100% tonhal,85g/590ft...



- bolha elleni cucc, 2 havonta szoktam, advantage spot - ont használni rá, 4db-os rendelek, ára kb 5000 ft.

- féreghajtó 4 havonta, szintén rendelem, Drontal, 1400 Ft /2 tabletta



Játékot nagyon ritkán kap, jutifalit egyáltalán nem, max a Fressnapfban veszek szárított halat pár havonta neki.


Sok amit költök rá szerintem, de a ha nem ezeket eszi, akkor kiütései lesznek, kihullik a szőre, szörnyen viszket neki a bőre stb...

2020. ápr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egészséges cicám van alom 2500 nekem is havonta

Kaja az vegyes van hogy azt eszi amit mi mert megunja az alu tasakosat és inkább éhezik és meg várja ami marad a tányéron.

Benti cica amúgy. Pennyben szoktunk neki venni luisa nevű macska kaját 2000ft értékben.( Próbáltunk a legmentesebb macska kajákat, a legnagyobb 100%-ban húsos macska kaját, a legdrágábbat, a legmentesebbet és egyedül ezt hajlandó úgy ahogy megenni.) Ez kb 2 hónapra elég neki mivel mint írtam imádja a házi kosztot és a főtt sárga répát meg a brokkolit ölne érte.. sokszor be keverem neki macska kajával úgy adom mert nem fogyott a macska kajája...


Én 2 havonta viszem dokihoz hogy különleges kajalasai miatt minden oke-e 6000ft egy ilyen alapos vizsgálat nálunk.

Sztem havi max 5000 ha dokit is számolom meg néha van hogy miatta veszek plusz zöldséget meg eszik egy ember adagot kegyetlen 😂

2020. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ketten vannak.


Kaja az átlagosan egy 10-es egy hónapban - két hónapra vásárlunk, egyik hónapban száraz 8ezer körül, kövi hónapban nedves 10-11 körül.

Kis ráhagyással a fentibe a jutifali, paszta, stb is belefér, de leátlagolva az is 2-3-4ezer Ft lehet, nem szoktam számolgatni.


Alom 3000 körül egy hónapra.


Féreghajtás, bolhairtózás negyedévente (bentiek, szóval csak úgy a rend kedvéért), nem is tudom, 7-8ezer a kettőnek? Attól függ, mennyiért kapok épp cseppeket.


Egyéb cuccot, játék stb akkor kapnak, ha meglátok valami jót. Szóval pl mikor kéthavonta rendelem a nedveset, akkor valahogy mindig 15-16ig felkúszik a rendelés, rejtély. :D

2020. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaja: hál'istennek a miénk megeszi a magas hústartalmú tápokat is, így ilyet kap. Vagy rendelünk a zooplusról (száraznak Purizon és Wild freedom, nedvesnek Grau, Animonda, Applaws, Almo Nature) vagy irány a Fressnapf (onnan a Real Nature a kedvence). Ez együtt kb egy tízes havonta.


Alom: kinti-benti macska, úgyhogy elég két hónapra egy 12 literes. Eddig a Fressnapf Multi-cat Carbon controllját használtuk (4500 HUF), de most inkább rendeltünk Tigerinot a zooplusról (3500 HUF)


Orvos: mivel kijárós, tavasztól havonta kell neki adni parazita elleni cseppet (Broadline, 3000/ampulla)


Plusz vannak azok a dolgok, amik csak időszakosan merülnek fel (éves oltás, alomzacskó, szőrcsomó oldó paszta stb.), Ha nagyon átlagolom, akkor ezek minimum plusz egy ezres per hó.


Szóval nálunk úgy 14-16 ezret visz el őnagysága :)

2020. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hmm...

Nagyon köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat! :)

2020. ápr. 23. 12:27
 6/8 A kérdező kommentje:

Vega cica :'D

Örülnék ha az én macskám is megenné a zöldségeket, a husi/táp/alutasak mellé de nincs ilyen szerencsém.

Szó szerint neki mindent a szájába kell tuszkolni amit nem ismer.

2020. ápr. 23. 12:29
 7/8 anonim válasza:
Nekem 5 cicom van,pennybe veszek nekik havi 10kg tapot,havi 30 konzervet,ez kb.minden honapban a kajajuk 10 000 forint,plusz meg hazi kosztot is kapnak olyanbol amit szeretnek,3 havonta fereghajto az 5 macseknak 3000 ft. Sajnos a kis penzembol ennyi.de ha van valami bajuk serules vagy ilyesmi plusz allatorvosi koltseg szokott lenni pl:egyik cicamnak februarban servmutetje volt az 10 000 forintba kerult,szoval en ennyit koltok a dragaimra.
2020. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :)
2020. ápr. 24. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!