Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Parvo vírus.

Mit tegyek? Parvo vírus.

Figyelt kérdés
A macskámat orvoshoz vittem kb 2 hete, mivel nem evett és nem volt jó állapotban. Az orvos megállapította hosszas nézegetés után, hogy parvo vírust szedett össze. A nyelve be volt fekélyesedve, ezért nem tudott enni. Adott neki egy injekciót, meg adott valami piros folyadékot, hogy 5 napig ecseteljem a nyelvét. Oké ez megtörtént, a nyelvéről el is múlt ez, enni már tudott, egy ideig normális is volt a cica, de már most a macska teljesen ki van fordulva önmagából, nem hagyja h közelítünk felé, nem hagyja h simogassuk, pedig eddig mindig rajtunk lógott a macska, bújt, igazi játékos kis hiperaktív macska volt. Mivel kijáros, kb 4-5 óránként megjelenik, ha esetleg éhes, eszik, próbálok közeledni hozzá, de rám se bagóz, csak néz az ajtóra, hogy nyissam ki és eltűnik. Semmi nem érdekli. Oltásai megvannak, kapott kicsiként is egy leukózisos+kombinált illetve veszettség elleni oltást, plusz most márciusban lett egy éves, ismét kapott. 3 havonta féregtelenítve van. Sajnos azt vettem észre a könyvében, hogy az oltás amit beragasztott a címkét a könyvbe egy éve lejárt!!! Ezt megkérdeztem a dokitól mi ez? Erre azt mondta, hogy ezek egybe vannak csomagolva, egy nagy dobozból szedi ki... a másik dolog az hogy egyáltalán nem hajlandó normális vizsgálatot végezni a macskán pl egy vérvétel. Nekem kell elolvasni h ez a vírus akar halált is okoz.... mit tegyek? Oltassam be újra a lejárt helyett?
2020. ápr. 23. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el másik állatorvoshoz.
2020. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal vidd másik Orvoshoz. Itt valami nem kerek, ennél dokinál.
2020. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az lesz, köszi!

Felhívtam egy másikat, mikor elmondtam neki a két éve lejárt oltást, káromkodott is, hogy ez durva...

Érdekes mód pont akkor kapta el a betegséget,rá 1 hónapra, mikor a régi oltás ideje lejárt...Eddig semmi baja nem volt.

El viszem holnap a másikhoz, akkor rendel. Remélem előbbre leszek.

2020. ápr. 23. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk, nem lehet, hogy csak rajta van a tavasz, azért viselkedik ilyen furcsán? (ivartalanításról nem írtál)
2020. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem minden rendben lesz, kérlek majd írj, ha megjöttetek a dokitól.
2020. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva van, egyébként nőstény.

És van másik cica is, ugyanezt az oltást kapta ő is.

Ő is szintén nőstény, ivartalanított.

Egy másik orvos is szintén ugyanezt mondta, akit felhívtam telefonon, elmondva a problémákat, hogy lehet hogy ivarzik és ezért viselkedik így.

Mondom biztos hogy nem, mert 6 hónapos korában mindkettő egyszerre lett ivartalanítva.

A másik cica az normális, azzal semmi gond nincs. Ő ugyanúgy viselkedik, mint máskor.

Lehet attól, hogy a másik cica szinte terrorban tartja? Úgy látom, hogy fél tőle, fél közeledni, pedig testvérek, de nem szereti. Oda sem mert feküdni, ahová a másik, a legtöbbször elkergeti és lebírkózza.

2020. ápr. 23. 20:47
 7/10 A kérdező kommentje:

Mert igyekszem egyformán foglalkozni velük, de csak azt tudom simogatni, meg ahoz tudok közeledni, játszani vele, amelyik hagyja.

A másikkal hiába akarok foglalkozni, úgy mint régen, nem engedi. Bejön, ha éhes, eszik és egyből kifelé megy..

Régen leültem az ágyra, már ugrott is az ölembe, feküdt le és dorombolt, vagy épp játszott.

Olyan érdekes jelenséget produkál még, hogy lefekszik az udvar közepére háttal és hempergőzik ... Ez ivaros macskára jellemző viselkedés ugyebár ... de tudom, hogy nem ivaros, mivel személyesen vittem ivartalanításra... :D

2020. ápr. 23. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én értem félre, de a matricán aejárati dátud arra vonatkozik, hogy addig lehet beadni. De védeni utána fog.

De mindenképpen vigyétek el másik orvsohoz, vesebetegség is gyakran okoz szájban fekélyeket.

2020. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, de ő idén adta be a 2018-as lejáratút. Amit sajnos csak utólag vettem észre ... 😟
2020. ápr. 24. 00:24
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos elképzelhető, hogy ivarzik, mert vagy maradt valami odabent, nem rendesen végezte el az orvos. Volt már példa rá. De reménykedj, hogy mégsem és csak valami kisebb dolog van Vele.

Nekem a fiú ivartalan cicám homokozik az udvaron, amikor jól érzi magát, hempereg benne, majd fekszik az ágyba mellém utána :)

2020. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!