Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás a növény macskámat?

Ivartalanítás a növény macskámat?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni,hogy mennyire fog fájni a cicának ez az egész eljárás? 2020 05.10. én lesz 1 éves. Hétfőn 4.én műtik.

Mennyi idő alatt gyógyul be a vágás a pocakján.

Nagyon félek a műtét miatt. Ugye nem lesz semmi baja?

Azt olvastam ,hogy ez az ivartalanítás a cicának jó lesz.

Most nagyon sirdogál,vonyít,,pont tüzel.Szegény már 5 napja.😥

Itt a gyakorin is azt írtátok a kérdésemre,hogy ivartalanítsuk a cicát. Dokit is megkérdeztem ő is azt mondta,hogy jobb ,hogy ivartalanítsuk.

De nagyon ideges vagyok😢😢. Féltem a cicát. Sziámi fajta.

Kérlek írjatok valami erről valamit. Nem volt még nöstény cicám.

Ja... És azt is mondta,hogy nem baj ,hogy tüzel attól még meg lehet műteni.



#cica #nöstény ivartalanítás
2020. ápr. 24. 20:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nöstény ****** bocs,,,
2020. ápr. 24. 20:07
 2/11 A kérdező kommentje:

Panelház lakunk. Ezt azért írom,mert nem jár ki a cica.

Sokat vagyunk vele a férjem és én le vagyunk %-olva.Mindig van itthon valaki! Csak bő voltam megírom😻😻

2020. ápr. 24. 20:12
 3/11 Lena7 ***** válasza:
100%

Sokkal jobb lesz neki ivartalanítás után. 😄

Nyugi ne izgulj minden jól fog menni


Drukkolok 🙂😉

2020. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanításnál ajánlott megvárni a tüzelés végét, mivel így több vért veszíthet és kockázatosabb a műtét. Tehát inkább várjátok meg a végét. Normális doki javasolja is. Amúgy az ivartalanítás rutin műtétnek számít. Arra kell gondolni, hogy bár a műtét a cicát megviseli, de ezzel meghosszabbítod az életét és megvéded az emlő- és méhgyulladástól, fertőzésektől, a vemhesség és a szülés miatti dolgoktól stb.
2020. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, en is pont ezt akartam mondani, hogy varjatok meg a kerreges veget ... ilyenkor verzekenyebb a cica.
2020. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Baján lakom. A legjobb jobb dokihoz megyünk. Kutyákink voltak ő kezelte. Nem pénz éhes. Telefonon beszéltem vele mondtam, hogy nyugdíjkor tudjuk vinni a cicát és azt mondta,hogy ne várjunk Nyugdíjig ,majd részletbe kifizetniük.

Úgyhogy jó doki! Bajaiak mind ismerik.

2020. ápr. 24. 21:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Uuu bocs megint mellé írtam,*** azért a lényeg meg van😻😻😻🙊
2020. ápr. 24. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem, hogy jó doki, de attól még tüzelés alatt veszélyesebb.

Ez csak egy oldal a sok közül (cikk végén a hangsúly, kimásolom a lényeget.)

[link]

"Annak ellenére, hogy a tüzelés alatt is elvégezhető a műtét, a legtöbb állatorvos azt javasolja, hogy várják meg a ciklus végét, mégpedig azért, mert a tüzelés alatt végzett műtét során fokozódik a vérzés, ez pedig súlyos vérveszteséget is okozhat az állatnál."

2020. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát remélem hétfőre elmúlik neki. Azt mondta a doki,hogy telefonál előtte ,hogy mikor vigyük. Lehet hogy hétfőn még még sem műti csak ad egy időpontot.Most perpillanat nyugodt. Bízom benne,hogy túl megy rajta. Végül is 5 napja tüzel,,elmúlhat addigra." Remélem"
2020. ápr. 24. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 3 nőstény ivartalanított cicám.ők ilyen félig benti félig kinti cicák.Mi nekünk is muszaly volt ivartalaníttatni mert szörnyű volt hallani ahogy nyávogtak a tüzelés miatt és nem akartuk hogy vemhesek legyenek.A műtét napján(délután vittük őket)nagyon kábák voltak es amíg aludtak az egyik telibe rámpisilt.En azt ajánlom hogy vigyetek szállítóboxot és takarót is mert lehet hogy ő is bepisil majd mint az enyém.Fontos hogy csak akkor adjál neki vizet,kaját ha már éber mert nem kellene hogy félre nyeljen.Amikor el kezd járkálni akkor olyan lesz mint aki sokat ivott így ne rakd magas helyre pl ágy inkabb csak a földön vagy a boxba pihenjen.En aznap este 2 cicával voltam összezárva(a másikat máskor vittük)az éjszaka abból állt hogy én ülve aludtam az ágyon az egyik cica a lábam között a másik meg a párnámon aludt.Ők úgy csinálták hogy aludtak 2 órát utana fél óra dülöngélés volt.Nappal már kaptak kajcsit is és már teljesen tiszták voltak.De viszont mivel nem játszottak így semmi más nem kötötte le őket mint a spongyabob a tévében.

Ami nagyon FONTOS!!!

Boxba vigyétek+takaró

Amikor már teljesen esznél van akkor adjál neki kajcsit vizet

Próbáld nem nagyon nyúzni azaz ne nagyon ugráljon friss varrattal

Wc legyen ment neki

Nem kellene hogy nyalogassa a sebét mert el is fertőzödhet

Amíg kába ne rakd magas helyekre

A viselkedése lehet hogy meg fog változni én ezt tapasztaltam is

Az egyik cicám Sheba nagyon akaratos,es utálkozós lett de viszont ha olyan kedve van akkor nagyon bújós

Másik cicam Manó ő meg egy igazi hercegnő lett azaz ha úgy fogom meg ahogy neki nem tetszik akkor nyavog ő nem eszik a többiekkel egy helyen

A kis Cukibabám meg nagyon bújós ragaszkodó lett

Jobb egy nőstény macskával ezen végig menni mint egy kandúrral mert a kandur cicám Lucifer bepisilt 2 napig és olyan volt mint akit teljesen kiütöttek

Drukkolok a cicána🙂

2020. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!