Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen idős cicát fogadjak...

Milyen idős cicát fogadjak örökbe, ha szeretném hozzászoktatni az utazáshoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fontos a személyisége, éppen ezért gondoltam, hogy 8 hónapostól 1 évesig, mert ilyenkorra azért kialakul a személyiség.

Minden feltétel megvan, hogy boldog élete legyen a cicusnak, csak ha elutazom(2-3 napra) kb kéthetente nem szeretném magára hagyni. Sajnos nincs olyan szomszéd akire rá merném bízni.


2020. ápr. 25. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

A macskának nincs személyisége, csak egyénisége. De az igaz, hogy minél kisebb korban fogadod örökbe, annál könnyebben lehet az utazáshoz hozzászoktatni.


Ps: Szerintem ne fogadj örökbe, hanem tenyésztőktől vegyél macskát. Az örökbefogdott macska vagy a befogadott macska kiszámíthatatlan, mert sokuk traumatizált (kidobták, meg akarták ölni, autó elütötte, megsérült stb.). Lehet, hogy nem hiszed el, de számít. Az enyémet elütötte egy autó egy évesen, és még 13 évesen is rángatta a hátán a szőrt idegességében, ott, ahol a sebhelyek voltak. Pedig úgy bántam vele, ahogy egy királynővel szokás.

2020. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kölyköt fogadnék örökve, űton űtfélen találsz! Felnőtt macskát nem ogen lehet szoktatni, lehet, de pont, hogy mint írtad, arra kialakul... 3 hónapos koráig ne hozd el a tesóitól, anyjától! 1 évest már nehezebb nevelni!


Macska nagyon jól megvan magában is, kirakod a kaját, vizet, almot, 2 napot simán elvan! Gondolom benti lesz! Valami macskabútor kellene, amire játékot is lehetne rakni esetleg!


Most úgyis otthon vagy, nem?? Biztos nem utazol, remélem!


Meg azért annyit nem hiszem el, hogy egy barátnő sincs, aki egy nap felúgrik egy 10 percre, vizet cserélni, almozni, kaját önteni. De 2 napot ki lehet enélkül is húzni! Illetve azt hiszem vannak ilyen cicaszitterek is, pénzért!


Vagy egy megbízható, rendes diáklánynak adsz egy 2-3.000 forintot, aztán felúgrik, diákok ilyet simán vállalnak!

2020. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak a szüleimhez utazom, nem nyaralni.
2020. ápr. 25. 19:29
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Oda hordozóban, kb. 5000 forint viheted is magaddal!


Első, miért kellene vennie, meg nem mindenki engedheti meg magának....

2020. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskák alapból nem szeretnek utazni. Rákényszerítheted, de akkor mért nem inkább kutyát szerezel, ami imád utazni?
2020. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt már cicám tenyésztőtől és sajnos genetikai betegsége volt :( szörnyű volt küzdeni érte, amikor tudtuk, hogy úgyis idő előtt el kell altatni, de ameddig élt nagyon boldog élete volt. Emiatt nem szeretnék tenyésztőtől venni, rossz érzés lenne.
2020. ápr. 25. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Bemész a menhelyre, elmondod az igényeid, megmondják melyik macs felel meg a kritériumoknak
2020. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elképesztő hogy ennyi árva állat van, és mégis mindig van valami hülye aki arra buzdítja az embereket hogy vegyenek ahelyett hogy örökbefogadnának :(

Kérdező, ne haragudj hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez kiverte a biztosítékot.

2020. ápr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!