Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Macskám köhög! Mennyire...

SOS! Macskám köhög! Mennyire sürgős az állatorvos?

Figyelt kérdés

Először 25-én délután kezdett köhögni, akkor csak két köhögés "sorozatot" volt (vagy legalább is ennyit vettem észre).


26-án nem vettem észre, hogy köhögött volna, viszont mos hajnalban sok köhögő szesszió volt, legalább 8, de mivel nem rég ébredtem fel el lehetett több is amíg aludtam.


Ezek a köhögés sorozatok kb. 5-15 másodperc hosszúak, egyet sikerült felvennem: [link]


(bocsi a dorombolásért a felvétel elején, nehéz volt a hangfelvétellel időzítenem).


Már több éve van nálam a macskám és még soha nem adott ki ilyen hangot régebben, a közérzete ezt leszámítva normális eddig, anyám szerint kicsit fáradékonynak tűnik de én nem vagyok benne biztos.


A "Mennyire sürgős" alatt azt értem, hogy legkorábban reggel 9-kor tudnám állatorvoshoz vinni, viszont akkor csak gyalog vagy tömegközlekedéssel, este viszont apám meg tudná oldani, hogy kocsival mennyünk, ami valószínűleg kevésbé lenne stresszes a cicának.



2020. ápr. 27. 02:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Szorcsomo oldo kell neki.
2020. ápr. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy kinti vagy benti cica. Mert ha csak benti, és sosem jár ki, akkor nem árt biztosítani neki macskafűvet, a szőrcsomók miatt. Sokszor azért köhögnek, mert nem tudják a szőrcsomót kiöklendezni, és irritálja őket. Ettől függetlenül vigyétek el orvoshoz, mert ha ez a baja, ő tud adni valamit amivel ki is jön a szőrcsomó. Ha meg beteg akkor megfelelő gyógyszert tud adni.
2020. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Legjobb esetben is szőrcsomót próbál felöklendezni. Az én macskám sem a pasztákat, sem a füvet nem eszi, hála az égnek egy évben kétszer jön rá az öklendezés (persze, hajnalban a fejem mellett).


Rosszabb esetben, lehet súlyosabb is. Én elvinném dokihoz, ha nem vagyok 100% biztos, más tünete (szem, orrváladékozás stb) nincs?

2020. ápr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg a fülét, hogy mennyire meleg belül. Ha nagyon, akkor iszonyú sürgős, mert a "köhögés" tüdőgyulladást jelent. Akkor taxi, de rögtön. Az enyémnek ez volt, kemény, és életveszélyes. Túlélte, még egy évet élt utána (16 évesen halt meg, macskamatuzsálemként.)


És semmi, de semmi köze sincs a koronavírushoz!

2020. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es, esetleg lehet szőrcsomó oldót venni külön boltban vagy az is csak állatorvosnál?


2-es, nem teljesen benti, általában naponta néhány órára kimegy. Tuti, hogy viszem orvoshoz ma csak nem vagyok biztos hogy ennyire sürgősen kell.

2020. ápr. 27. 08:00
 6/12 A kérdező kommentje:

3-as orrváladék nincs de kicsit csipás a szeme, és most reggel nagyon sokat aludt


4-es most az előbb néztem meg, melegebb mint általában, viszem amint tudom

2020. ápr. 27. 08:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Bármelyik állatos boltban kapsz pasztát, malátapaszta néven keresd. Drága, de a GimCat az egyik legjobb (fressnapf, zooplus), nekünk a dokink is azt adja.


Fésülgesd gyakran, rengeteget segítesz neki. Tavasz van, vedlik, tapad a szőr a nyelvére, mikor mosakszik. Gyakori fésüléssel a vedlést is gyorsíthatod, meg a hulló szőrt is leszeded.


Nevelhetsz otthon macskafüvet, ha azt csócsálja, az is segít. Szintén bármely állatkereskedésben kapható, 300-800 átlagban, ha nem akarsz mellé puccos cserepet vagy ilyesmit.


Viszont ettől függetlenül én vinném dokihoz. Videó jobb lett volna, így hang alapján nem feltétlen a tipikus öklendezős köhögés.

A kocsit nyugodtan várd ki vele, ha más tünete nincs, akkor valószínű (most még) nem sos a dolog.

2020. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
Ne vetisd rá macskára hipohonderséged.
2020. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es, köszi szépen a tippeket :) Fésülni szoktam, csak eddig viszonlylag ritkán, áttérek majd akkor a gyakorira.
2020. ápr. 27. 19:13
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy update a szituációról. Kiderült hogy tényleg szőrcsomó akadt meg valahol a beleiben és lázas is, doktor adott neki szurit és 2 nap múlva kell visszavinnem.
2020. ápr. 27. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!