Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás házban és kint...

Macskatartás házban és kint is, hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés
Hogyan tartjátok a macskátokat? Ha nem akarom megfosztani attól, hogy kint legyen, de nem akarom, hogy kint éljen. Hova alakitottatok ki neki helyet, hogy az alom ne legyen olyan helyen szagos, ahol vendéget fogadunk, illetve hol alszik a macskátok? Mindenféle megoldásra, ötletre kíváncsi vagyok.

2020. ápr. 29. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősék úgy oldják meg, hogy az alom fedett macska wc, és a földszinti fürdőben van, aminek az ajtajára van egy kis lengőajtó csinálva.

Van egy kis udvaruk, mellettük üres telkek. A kerítést macskabiztossá tették, visszahajló magas perem, olyan rések betömése, ahol kijuthat... Fák? Azokon felmászva,ki tud jutni. Aludni, sztem velük alszik az emeleten... Az ágyban.


Az én cicám is az ágyban alszik, egy bizonyos ponton. Vagy dobozban, kosárban napközben.

2020. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Az alom nem büdös, ha megfelően van takarítva.

A wc-ben tàrolt alommal nem értek egyet, sok macska nem szereti, de ha a tied elfogadja, az is egy megoldás. A fedett alomtálca hasznos, de napi 1-2 alkalommal ki kell szedni a motyót belőle.

Saját sztori: vidéki rokon, aki kinti állattartáshoz szokott, nem volt hajlandó eljönni hozzánk, mert fúj bent vannak (ketten 35 nm-en), és szarszag meg macskaszag, fúj. Végül mégis eljött. Kényelembe helyezkedvén önkéntelen megjegyzés: jé, hát nálatok nincs is büdös. :)

Szóval lehet ezt jól csinálni. Pedig nekünk a szoba közepén van az egyik alom kb, mert mint mondtam, nem hiszek a fürdőbe rejtett alomban. :) Persze fedettek.


Kintlét: előttem már írták a macskabiztos kerítést, ez az egyik, másik verzió a kifutó építés, azaz macskahálóval körbekeríted az udvar egy részét, berendezed mászókával egyebekkel, és oda mehet ki. Ez a legbiztonságosabb szerintem.


Aludni meg ott alszanak, ahol akarnak. :) Ha a hálóból ki akarod tiltani, megteheted (bár nem tartom jónak, ott a legerősebb a gazdiszag), csak akkor légy következetes, ha sose mehet be, megszokja. Azon túl viszont úgyis ő dönt. Nekünk az egyik macskánk szereti a nekik vett fekhelyeket, mindig abban alszik, csúnyán szólva "tudja, hol a helye", a másik viszont szőnyegen, padlón terül el, vagy ha olyan kedve van, az ágyon alszik a lábamnál.

2020. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én nem tudom mindenhol macskabiztossá tenni a kerítést, így bent vannak. Nagy a kert, csak a "saját kerítésem" betonfal, a szomszédoké hagyományos kerítés, amin simán át lehet mászni és alatta is átférnének.


Az almostálak a fürdőben vannak, naponta 1x kiszedem belőle a cuccot és semmi szaga nincsen.


Napközben ott alszanak ahol kedvük van, estére pedig van nekik egy külön szoba, ahova elvonulnak. Van bent kaja, víz, játékok, kaparófa, alom, fekhely. Úgy szoktattuk őket, hogy már fent kapják a vacsit és reggel kiengedjük őket. Ez azért praktikus, mert hajnali 4-kor keltek és zengett a ház. Vagy óbégattak vagy rohangáltak vagy ugráltak a kilincsre vagy valamit levertek. :D


Egy kifutót tervezek majd nekik építeni, ami felülről is fedett és abban kint lehetnek ha jó idő van és van kedvük. Egyébként baromira nincs igényük a kintlétre, ha nyílik az ajtó, akkor inkább beszaladnak a nappaliba.

2020. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

1-es válaszoló vagyok


Naponta 1-2x almoztok?? Mázlisták, az én macskám MINDEN apró cseprő dolog után addig nyávog, míg ki nem tisztítja az almot a szolga (=én). :)

Szerintem nincs azzal baj, hogy a fürdőben van az alom. Jobban szeretik a nyugis helyeket szerintem, alomtálca előtt van egy kis szőnyeg, ami megfogja az apró alomszemeket.

A fedett wc-t se azért írtam, hogy nem kell annyit takarítani, csak ha olyan helyen van, ami forgalmasabb, legalább a látványon javítson :)

2020. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4, nap közben dolgozom, nehéz is lenne folyton almozni. :D Szerencsére nem finnyásak, a két macska elvan a két wc-vel (ugye n+1-et szoktak javasolni).


Viszont a nyugis elvonulást te szereted, nem a macska. :) Emberi szokást ruházol rá. A macskának az alom a legerősebb területjelölő eszkőze, ott a legintenzívebb a szaga. A macska azt szereti, ha ez a szag keveredik a tieddel, vagyis az ideális alomhely neki a nappali közepe... lenne. :D

A másik, a macska azt szereti, ha úgy tud wc-zni, hogy belátja a teret. Nem szeretik a zsákutcákat, ahonnan egy irányba van kiút, ha baj van, márpedig a wc mögé eldugott alom pontosan ilyen. Ez főleg többmacskás háztartásban okozhat gondot.

Szerencsére a macskák jó fejek, alkalmazkodnak hozzánk, szóval, ha nincs lelki gond vagy territoriális konfliktus, akkor elfogadják, hogy oda kell menniük, ahol hely van rá, legyen akár idegesítő lengőajtós fedett budi, vagy egy eldugott tálca a wc-ben. :)

Viszont érdemes tudni a fentieket, és ezek az első végiggondolandó opciók, ha a macska az ágyamra pisil gond van. :)

2020. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A problémám csak azért merült fel, mert szeretnék macskát, de ő ragaszkodik hozzá hogy kinti macska legyen. Sajnos egy macskámat a szomszéd kutya megölte, holott napközben az a kutya kint sem lehetett voltna, amolyan esti házőrzőnek tartja a gazdája, mindig bezárva volt napközben. A macskánk, aki egyébként meg nem járt át abba a kertbe, atugrott, gondolom barátkozni akart :(

Éppen ezért én mindenképpen szeretném ha bent lenne addig, amíg meg nem oldjuk valahogy, hogy biztonságos legyen (a legjobban pedig azt szeretném ha kint is lehetne meg bent is)

Köszönöm szépen az ötleteket, szívesen várok még többet is, a fedett alom az mindenképpen lesz, illetve a kerítéses elkerítéses megoldásokon is gondolkozunk majd, hogyan lehetne.

Mégegyszer köszönöm szépen!

2020. máj. 1. 08:24
 7/7 A kérdező kommentje:

A fél válaszomat törölte sajnos.

Tehát a párom szeretne kinti macskát, de én örülnék ha lehetne bent is.

Illetve véletlenül a 4es választ félig hasznosra nyomtam, hasznos helyett, bocsi.

2020. máj. 1. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!