Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet depressziós a macskám?...

Lehet depressziós a macskám? Esetleg gyászol?

Figyelt kérdés

Van egy öt (lassan hat) éves kinti lány cicusom. Nemrég megmérgezték a többi három macskát, és sorban meghaltak mind. Ketten az öccsei voltak, egy pedig a fia. Igaz, nem voltak valami jó viszonyban, de általában nyugodtan meg tudtak lenni egymás mellett.

Mostanában sokkal jobban igényli a törődést az utolsó cicusunk. Volt, hogy este 2-kor kaparta a redőnyt, és keserveren nyávogott, mert meghallotta a hangom. Egyébként ezt napközben többször is csinálja. Ami nagyon szokatlan nekem mostanában, hogy többször is "nyüszögött", amikor beszéltem hozzá, simogattam, vagy akár, ha csak mellette voltam. Ilyet eddig még nem csinált.

Mivel mindig sok cicánk volt, de most hirtelen csak ő maradt, ezért gondoltuk, hogy a mamánknál úgyis születnek majd kiscicák, ezért elhoznánk egyet. De olvastam, hogy ha stresszesek egy macska mindennapjai, akkor nem annyira örülne egy új macskának a területén.

Szerintetek depressziós, vagy szimplán csak gyászol, és hiányolja a családját? Ez megszűnne nála pár hét alatt? Mert elvileg a macskák gyorsan felejtenek e téren, de ebben még nem vagyok tapasztalt. Hogyan bírna egy új kiscicát, aki nem az övé?


2020. ápr. 29. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarlak megbántani, de neked hol vannak a prioritásaid?


MEGMÉRGEZTÉK A MACSKÁID.

Ezek után te nem hogy ugyanúgy kiengeded azt az egyet, aki valamilyen csodafolytán életben maradt, emellett hoznál újakat. És emellett gyanítom ivartalanítva sem voltak soha a macskák, mivel mindenféle rokonságokról írsz.

Már az első mérgezés után meg kellett volna oldani, hogy ez ne történjen meg!

Ha nem akarod, hogy bentiek legyenek, akkor futtató, macskabiztos kerítés, tyúkháló, BÁRMI.

Ehelyett, te azon gondolkozol, hogyan hozhatnál még egy szerencsétlen állatot, aki x idő múlva ugyanúgy meghal mérgezésben.

Szerinted a szomszédok vagy bárki aki mérgez, majd most hirtelen leáll, vagy mi?

Jézusom.. ritkán ß@sz fel ennyire egy kérdés.

2020. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Most csak nem zárhatom be a macskákat. Főleg azokat, akik alapból mindig is kint éltek. Nem bírnák elviselni, hogy van összesen öt szobájuk, és abból mindegyik irtó kicsi, ami zsúfolásig van pakolva, és még futkározni sem tudnának. A macska vadállat. A mamáménknál lévő cicák is mind kintiek, ők is úgy kerültek hozzájuk, hogy valamiért a garázsukba (vagy udvarukba, már nem tudom) ellett egy macska. Nyilván egy rendes, macskaszerető ember ilyenkor elkezdi őket etetni, és a végén odaszoknak. Na, velünk is így volt ez kb. 12 éve. De mivel az utolsó lánycicusunkat ivartalanítottuk, és a másik kettő lánycica pedig meghalt, ezért így 12 év után ennek a familíának is véget ért a története. Szóval nem mi vagyunk azért a gonoszak, mert, hogy nem vigyázunk jobban egy macskára. Egy macska nem olyan, mint egy kutya. Közel sem olyan. Egy macska önálló, megvan a joga, hogy oda és akkor menjen, amikor csak akar. Nem fogom itt tartani. Békén kell hagyni, amikor egyedül akar lenni. És nem figyelhetem őt egész nap. Arról meg végképp nem tehetek, hogy valaki az utcában valószínűleg patkánymérget tesz ki. Mi mindent megtettünk, hogy megmentsük a cicáinkat.
2020. ápr. 29. 21:38
 3/19 A kérdező kommentje:
És csak azért hoznék ide egy cicát, hogy ne érezze egyedül magát a cicusom. Nem jó, ha egy cica magányos.
2020. ápr. 29. 21:39
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy vidd be a lakásba.

Csináltass cicakifutót, vagy macskabiztos kerítést.

És ne írd azt, hogy mindent megtettetek, mert ha így lenne, még élnének a cicáid. Nyilván az elsőszámú hibás az, aki mérget tesz ki, undorító dolog, de ha te bent tartanád a telkeden belül az állataidat, amire mellesleg TÖRVÉNY KÖTELEZ, akkor nem lett volna alkalmuk megenni a mérget.

Ez pedig ósdi kifogás, hogy a macskának az a jó ha csavaroghat.

Elütheti az autó, elkaphatja a kutya, valami pszichopata barom bánthatja, elkaphat fertőző és halálos betegségeket más macskáktól, vagy ahogy a mellékelt ábra mutatja, megmérgezhetik.

A te felelősséged ezt megakadályozni, ha a cicád választhatna, Ő is inkább a hosszú boldog életet kérné, mint a csavargást, majd a kínhalált. Csak neki ehhez nincs kapacitása, erről neked, mint az állatért felelős ember kell gondoskodnod.


Valóban nem jó ha egy cica magányos, rendezd el a kertet, hogy ne tudjanak kimenni az utcára, és hozz neki egy játszópajtást.

2020. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
15%
Utolsó, ezt te sem gondoltad komolyan. Nyilván valamilyen szinten érthető, de az nem megoldás, hogy az egész kertet teljes egészében körbekerítsék, valószínűleg erre nincs lehetőség. Még a kapu résein is átférnek... Abban viszont igazad van, hogy mostanában nem lenne szerencsés új macskát hozni, valószínűleg ők is hasonlóan végeznék.
2020. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A gazdát törvény kötelezi, hogy a telkén belül tartsa az állatát.

Ha erre nincs opció, nem kötelező állatot tartani.

A morális része, hogy tétlenül nézték, hogy 3 macskát már megméreztek, az meg a jéghegy csúcsa.

Egy cicakifutóhoz amúgy nem kell teljesen új kerítés, és rések sem lesznek :


[link]


[link]


[link]

2020. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nekünk nincsen elég helyünk egy cicakifutó építéséhez. Egy kisebb parasztházban élünk. A kerítéseket lehetetlen megoldani a telek körül, hogy ne tudjon rajtuk átmenni a macska. Vagy rengeteg pénz lenne (akár több százezer is). Ehhez gondolom még a szomszédok beleegyezése is kellene, plusz mindenféle hivatalos iratok. De ebben nem vagyok biztos, mert nem értek ehhez. Meg igazából ő mindig is amolyan itthoni cica volt, szóval legfeljebb a szomszéd udvarába ment be, vagy ki az utcára a ház elé. (Egyáltalán nem forgalmas ez az utca.)
2020. ápr. 30. 01:55
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Taps taps!


Nagyon jó gazda vagy, ha ilyen simán és feszengés nélkül elnézted, hogy sorra mérgezik a macskáid.

Amúgy kinek neked macska? Az nálatok úgyis max kerti dísz.

Szerintem aki maradt, ajándékozd el olyannak, aki ha rosszul van egy cica, ELVISZI ORVOSHOZ, és nem úgy kezeli, mint egy pótolható tárgyat.

2020. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kerti dísz? Képzeld éppen most is az örömben ül, és éppen mosakodik. Mindig rengeteget foglalkoztunk velük. Nem csak napi 10 percet. Nyáron meg végképp. És ő is nagyon szeret minket. Nem szereti az idegeneket. Az neki meg rosszabb lenne, hogyha egy másik környezetbe, egy másik családhoz kerülne. Különben sem lecseszést kértem, hanem arra választ, hogy vajon depressziós-e, és hogyha igen, akkor körülbelül meddig tart, illetve, hogy hogyan fogadna egy kiscicát.
2020. ápr. 30. 13:51
 10/19 A kérdező kommentje:
Ölemben* (aurocorrect)
2020. ápr. 30. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!